Estonská hokejová reprezentace
Estonsko Estonsko | |
---|---|
Asociace | Eesti Jäähoki Liit |
Trenér | Jussi Tupamäki |
Asistenti | Märt Eerme, Janne Pekkarinen |
Manažer | Jüri Rooba |
Kapitán | Lauri Lahesalu |
Nejvíce startů | Lauri Lahesalu (97) |
Nejvíce bodů | Andrei Makrov (124) |
Nejlepší střelec | Andrei Makrov (76) |
Kód IIHF | EST |
První zápas | |
Finsko 2:1 Estonsko (Helsinki, Finsko, 20. ledna 1937) | |
Nejvyšší výhra | |
Estonsko 27:1 JAR (Barcelona, Španělsko; 16. března 1994) Estonsko 26:0 Bulharsko (Tallinn, Estonsko; 6. listopadu 2015) | |
Nejvyšší prohra | |
Slovinsko 16:0 Estonsko (Lublaň, Slovinsko, 21. dubna 2001) | |
Mistrovství světa | |
Skupina B | 11× (poprvé v roce 1998) |
Nejlepší výsledek | 3. místo (1998) |
Stránka týmu na IIHF.com | |
Údaje v infoboxu aktuální k roku 2017 |
Estonská hokejová reprezentace patří mezi národní reprezentační mužstva v ledním hokeji. V žebříčku IIHF jí patří 26. místo. Tým spadá pod Estonskou hokejovou federaci (Eesti Jäähoki Liit).
Mezinárodní soutěže
Olympijské hry
Estonsko na turnajích v ledním hokeji na zimních olympijských hrách nikdy nestartovalo. Třikrát bylo vyřazeno v kvalifikaci.
MS | Místo konání | U | Q |
---|---|---|---|
1998 (předkvalifikace) | Lotyšsko Lotyšsko (Riga) | &0000000000000027.00000027. | &0000000000000004.0000004. |
2002 (předkvalifikace) | Estonsko Estonsko (Tallinn) | &0000000000000021.00000021. | &0000000000000003.0000003. |
2006 (předkvalifikace) | Francie Francie (Briançon) | &0000000000000025.00000025. | &0000000000000003.0000003. |
2010 (předkvalifikace) | Estonsko Estonsko (Narva) | &0000000000000022.00000022. | &0000000000000002.0000002. |
2014 (předkvalifikace) | Ukrajina Ukrajina (Kyjev) | &0000000000000028.00000028. | &0000000000000004.0000004. |
2018 (předkvalifikace) | Maďarsko Maďarsko (Budapešť) | &0000000000000025.00000025. | &0000000000000003.0000003. |
Mistrovství světa
Na mistrovství světa startovalo Estonsko vždy od roku 1993. Poté, co se probojovalo z kvalifikace a skupiny C do skupiny B si jednou neúspěšně zahrálo kvalifikaci o elitní skupinu. Nadále se pak pohybovalo mezi divizí I a II.
MS | Místo konání | U | D | UD |
---|---|---|---|---|
MS – 1993 kvalifikace o skupinu C | Riga | &0000000000000032.00000032. | D | &0000000000000002.0000002. |
MS – 1994 skupina C2 | Barcelona | &0000000000000028.00000028. | D | &0000000000000001.0000001. |
MS – 1995 skupina C1 | Sofie | &0000000000000024.00000024. | C | &0000000000000004.0000004. |
MS – 1996 skupina C | Jesenice, Kranj | &0000000000000025.00000025. | C | &0000000000000005.0000005. |
MS – 1997 skupina C | Tallinn, Kohtla-Järve | &0000000000000023.00000023. | C | &0000000000000003.0000003. |
MS – 1998 skupina B | Lublaň, Jesenice | &0000000000000019.00000019. | B | &0000000000000003.0000003. |
MS – 1999 skupina B | Odense, Rødovre | &0000000000000022.00000022. | B | &0000000000000006.0000006. |
MS – 2000 skupina B | Katovice, Krakov | &0000000000000022.00000022. | B | &0000000000000006.0000006. |
MS – 2001 Divize I | Lublaň | &0000000000000027.00000027. | B | &0000000000000011.00000011. |
MS – 2002 Divize II | Kapské Město | &0000000000000029.00000029. | C | &0000000000000001.0000001. |
MS – 2003 Divize I | Záhřeb | &0000000000000022.00000022. | B | &0000000000000006.0000006. |
MS – 2004 Divize I | Gdaňsk | &0000000000000023.00000023. | B | &0000000000000007.0000007. |
MS – 2005 Divize I | Eindhoven | &0000000000000023.00000023. | B | &0000000000000007.0000007. |
MS – 2006 Divize I | Tallinn | &0000000000000024.00000024. | B | &0000000000000008.0000008. |
MS – 2007 Divize I | Cicikar | &0000000000000023.00000023. | B | &0000000000000007.0000007. |
MS – 2008 Divize I | Sapporo | &0000000000000027.00000027. | B | &0000000000000011.00000011. |
MS – 2009 Divize II | Novi Sad | &0000000000000031.00000031. | C | &0000000000000003.0000003. |
MS – 2010 Divize II | Narva | &0000000000000029.00000029. | C | &0000000000000001.0000001. |
MS – 2011 Divize I | Kyjev | &0000000000000027.00000027. | B | &0000000000000011.00000011. |
MS – 2012 Divize IIA | Reykjavík | &0000000000000029.00000029. | C | &0000000000000001.0000001. |
MS – 2013 Divize IB | Doněck | &0000000000000028.00000028. | B | &0000000000000012.00000012. |
MS – 2014 Divize IIA | Bělehrad | &0000000000000029.00000029. | C | &0000000000000001.0000001. |
MS – 2015 Divize IB | Eindhoven | &0000000000000027.00000027. | B | &0000000000000011.00000011. |
MS – 2016 Divize IB | Záhřeb | &0000000000000027.00000027. | B | &0000000000000011.00000011. |
MS – 2017 Divize IB | Belfast | &0000000000000026.00000026. | B | &0000000000000010.00000010. |
MS – 2018 Divize IB | Kaunas | &0000000000000025.00000025. | B | &0000000000000003.0000003. |
MS – 2019 Divize IB | Tallinn | &0000000000000026.00000026. | B | &0000000000000004.0000004. |
MS – 2020 Divize IB | Zrušeno kvůli pandemii covidu-19 | |||
MS – 2021 Divize IB | ||||
MS – 2022 Divize IB | Tychy | &0000000000000025.00000025. | B | &0000000000000004.0000004. |
MS – 2023 Divize IB | Tallinn | &0000000000000026.00000026. | B | &0000000000000004.0000004. |
Externí odkazy
- Oficiální stránky (v estonštině) Archivováno 14. 3. 2008 na Wayback Machine.
- Estonská hokejová reprezentace na IIHF
Mistrovství světa v ledním hokeji | |
---|---|
Mistrovství světa v ledním hokeji (elitní skupina) (do r. 2000 MS Skupina A) | 1920 • 1924 • 1928 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1940 • 1941 • 1942 • 1943 • 1944 • 1945 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 (kval.) • 1963 • 1964 (kval.) • 1965 (kval.) • 1966 • 1967 • 1968 (kval.) • 1969 • 1970 • 1971 (kval.) • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • Itálie 1994 • Švédsko 1995 • Rakousko 1996 • Finsko 1997 • Švýcarsko 1998 (kval.) • Norsko 1999 (kval.) • Rusko 2000 (kval.) • Německo 2001 (kvalif. Dálného východu) • Švédsko 2002 (kvalif. Dálného východu) • Finsko 2003 (kvalif. Dálného východu) • Česko 2004 (kvalif. Dálného východu) • Rakousko 2005 • Lotyšsko 2006 • Rusko 2007 • Kanada 2008 • Švýcarsko 2009 • Německo 2010 • Slovensko 2011 • Finsko/Švédsko 2012 • Švédsko/Finsko 2013 • Bělorusko 2014 • Česko 2015 • Rusko 2016 • Německo/Francie 2017 • Dánsko 2018 • Slovensko 2019 • Švýcarsko 2020 • Lotyšsko 2021 • Finsko 2022 • Finsko/Lotyšsko 2023 • Česko 2024 • Švédsko/Dánsko 2025 • Švýcarsko 2026 • Německo 2027 • Francie 2028 |
Mistrovství světa (divize I) (do r. 2000 MS Skupina B) | 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 (kval.) • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 (kval.) • 1966 (kval.) • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Mistrovství světa (divize II) (do r. 2000 MS Skupina C) | 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 (kval.) • 1994 (kval.) • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 (kval.) • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Mistrovství světa (divize III) (do r. 2000 MS Skupina D) | |
Mistrovství světa (divize IV) (od r. 2020) | 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Soupisky | |
Vítězové kanadského bodování • Nejlepší střelci jednotlivých turnajů • Nejlepší střelci celkově • Nejlepší hráči • All Star týmy • Seznam československých ledních hokejistů na MS • Seznam českých ledních hokejistů na MS • Seznam hokejových reprezentací • Česko proti soupeřům v play off na MS v ledním hokeji kurzívou jsou uvedeny letopočty, v nichž se MS konalo v rámci olympijských her |
Hokejové reprezentace | |
---|---|
Elitní skupina 2024 | |
1. divize 2024 | |
2. divize 2024 | |
3. divize 2024 | A: JAR • Kyrgyzstán • Lucembursko • Mexiko • Thajsko • Turkmenistán B: Bosna a Hercegovina • Hongkong • Írán • Filipíny • Severní Korea • Singapur |
4. divize 2024 | |
Development Cup 2023 | |
Arabský pohár 2023 | |
Panamerický turnaj 2017 | |
Dočasně neaktivní v soutěžích | |
Dosud neaktivní v soutěžích | |
Zaniklé týmy | |
(* nejsou členy IIHF, ** členové IIHF aktivní pouze v in-line hokeji, *** Zákaz startu) |
Portály: Estonsko | Lední hokej