Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2008
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2008 | |||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní federace sportovní střelby Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Peking střelnice Range Hall | ||||||||||||||||||||||||||
Datum | 9. srpna - 17. srpna 2008 | ||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 15 (9 muži, 6 ženy) | ||||||||||||||||||||||||||
Startující | 390 z 103 zemí | ||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||
|
Střelecké soutěže na Olympijských hrách v Pekingu 2008 se konaly od 9. srpna do 17. srpna. Soutěžilo se celkem v 15 disciplínách (viz přehled), které se konaly v pekingské střelecké hale Beijing Shooting Range Hall (pistole a pušky) a pekingské střelnici pro střelbu na běžící cíl - Beijing Shooting Range Clay Target Field (brokovnice).
Kalendář soutěží
Kalendář her | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Střelba | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 |
Závody | Finále |
Den | Disciplina | M/Ž | Místní čas |
---|---|---|---|
sobota 9. srpna | Vzduchová puška na 10m | ženy Q. | 8.30-9.45 |
Trap | muži Q. | 9.00-13.30 | |
Vzduchová puška na 10m | ženy F. | 10.30-10.50 | |
Vzduchová pistole na 10m | muži Q. | 12.00-13.45 | |
Vzduchová pistole na 10m | muži F. | 15.00-15.20 | |
neděle 10. srpna | Vzduchová pistole na 10m | ženy Q. | 9.00-11.15 |
Trap | muži Q. | 9.00-12.00 | |
Vzduchová pistole na 10m | ženy F. | 12.00-12.20 | |
Trap | muži F. | 15.00-15.45 | |
pondělí 11. srpna | Vzduchová puška na 10m | muži Q. | 9.00-10.45 |
Trap | ženy Q. | 9.00-13.30 | |
Vzduchová puška na 10m | muži F. | 12.00-12.20 | |
Trap | ženy F. | 15.00-15.45 | |
úterý 12. srpna | Pistole na 50m | muži Q. | 9.00-11.00 |
Double trap | muži Q. | 9.00-13.00 | |
Pistole na 50m | muži F. | 12.00-12.20 | |
Double trap | muži F. | 15.00-15.45 | |
středa 13. srpna | Pistole na 25m | ženy Q. | 9.00-14.00 |
Pistole na 25m | ženy F. | 15.00-15.20 | |
čtvrtek 14. srpna | Malorážka na 50m - polohový závod | ženy Q. | 9.00-11.15 |
Skeet | ženy Q. | 9.00-13.00 | |
Malorážka na 50m - polohový závod | ženy F. | 12.30-12.50 | |
Skeet | ženy F. | 15.00-15.45 | |
pátek 15. srpna | Malorážka na 50m | muži Q. | 9.00-10.15 |
Skeet | muži Q. | 9.00-13.30 | |
Malorážka na 50m | muži F. | 11.30-11.50 | |
Rychlopalná pistole na 25m | muži Q. | 13.00-15.00 | |
sobota 16. srpna | Rychlopalná pistole na 25m | muži Q. | 9.00-11.00 |
Skeet | muži Q. | 9.00-12.00 | |
Rychlopalná pistole na 25m | muži F. | 12.00-12.40 | |
Skeet | muži F. | 15.00-15.45 | |
neděle 17. srpna | Malorážka na 50m - polohový závod | muži Q. | 15.30-17.30 |
Malorážka na 50m - polohový závod | muži F. | 19.00-21.00 |
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
10 m vzduchová pistole | Pang Wei Čína (CHN) | Čin Čong-o Jižní Korea (KOR) | Jason Turner Spojené státy americké (USA) |
25 m rychlopalná pistole | Oleksandr Petriv Ukrajina (UKR) | Ralf Schumann Německo (GER) | Christian Reitz Německo (GER) |
50 m pistole | Čin Čong-o Jižní Korea (KOR) | Tan Zongliang Čína (CHN) | Vladimir Isakov Rusko (RUS) |
10 m vzduchová puška | Abhinav Bindra Indie (IND) | Zhu Qinan Čína (CHN) | Henri Häkkinen Finsko (FIN) |
Puška na 50 m | Artur Ayvazyan Ukrajina (UKR) | Matthew Emmons Spojené státy americké (USA) | Warren Potent Austrálie (AUS) |
Puška na 50m (3 pozice) | Qiu Jian Čína (CHN) | Jury Sukhorukov Ukrajina (UKR) | Rajmond Debevec Slovinsko (SLO) |
Trap | David Kostelecký Česko (CZE) | Giovanni Pellielo Itálie (ITA) | Aleksei Alipov Rusko (RUS) |
Double trap | Walton Eller Spojené státy americké (USA) | Francesco D'Aniello Itálie (ITA) | Hu Binyuan Čína (CHN) |
Skeet | Vincent Hancock Spojené státy americké (USA) | Tore Brovold Norsko (NOR) | Anthony Terras Francie (FRA) |
Kim Jong-su ze Severní Koreje původně získal stříbrnou medaili v disciplíně 50 m pistole a bronz v 10 m vzduchová pistole, ale byl diskvalifikován poté, co byl pozitivně testován na propranolol.
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
10 m vzduchová pistole | Kuo Wen-ťün Čína (CHN) | Natalia Paderina Rusko (RUS) | Nino Salukvadzeová Gruzie (GEO) |
10 m vzduchová puška | Kateřina Emmons Česko (CZE) | Ljubov Galkina Rusko (RUS) | Snježana Pejčić Chorvatsko (CRO) |
Pistole na 25 m | Chen Ying Čína (CHN) | Otryadyn Gündegmaa Mongolsko (MGL) | Munkhbayar Dorjsuren Německo (GER) |
Puška na 50 m (3 pozice) | Du Li Čína (CHN) | Kateřina Emmons Česko (CZE) | Eglis Yaima Cruz Kuba (CUB) |
Trap | Satu Mäkeläová-Nummelaová Finsko (FIN) | Zuzana Rehák Štefečeková Slovensko (SVK) | Corey Cogdell Spojené státy americké (USA) |
Skeet | Chiara Cainero Itálie (ITA) | Kim Rhodeová Spojené státy americké (USA) | Christine Brinker Německo (GER) |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2008 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 2008 v Pekingu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika (sportovní, moderní, trampolína) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Skoky do vody • Softball • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Sportovní střelba na letních olympijských hrách | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • Paříž 1900 • 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | |||||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport