A Szovjetunió az 1968. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1968. évi nyári olimpiai játékok Mexikóváros | |||||
Versenyzők | 312 fő 18 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Leonyid Zsabotyinszkij | ||||
Érmek 2. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió a mexikói Mexikóvárosban megrendezett 1968. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 18 sportágban 312 sportoló képviselte, akik összesen 91 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Golubnyicsij, VlagyimirVlagyimir Golubnyicsij | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
1 Arany | Szanyejev, ViktorViktor Szanyejev | Atlétika | Férfi hármasugrás |
1 Arany | Lūsis, JānisJānis Lūsis | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
1 Arany | Rurua, RomanRoman Rurua | Birkózás | Kötöttfogás, 63 kg |
1 Arany | Gurevics, BoriszBorisz Gurevics | Birkózás | Szabadfogás, 87 kg |
1 Arany | Medvegy, AlekszandrAlekszandr Medvegy | Birkózás | Szabadfogás, +97 kg |
1 Arany | Szassz, AnatolijAnatolij Szassz Alekszandr Tyimosinyin | Evezés | Férfi kétpárevezős |
1 Arany | Morozov, VolodimirVolodimir Morozov Olekszandr Saparenko | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
1 Arany | Hvedoszjuk-Pinajeva, LjudmilaLjudmila Hvedoszjuk-Pinajeva | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
1 Arany | Kizimov, IvanIvan Kizimov | Lovaglás | Egyéni díjlovaglás |
1 Arany | Szokolov, ValerianValerian Szokolov | Ökölvívás | Harmatsúly |
1 Arany | Lagutyin, BoriszBorisz Lagutyin | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
1 Arany | Pozniakas, DanasDanas Pozniakas | Ökölvívás | Félnehézsúly |
1 Arany | Nemzeti válogatott Oļegs Antropovs Volodimir Bjeljajev Ivans Bugajenkovs Volodimir Ivanov Valerij Kravcsenko Jevhen Lapinszkij Vasilijus Matuševas Viktor Mihalcsuk Georgij Mondzolevszkij Jurij Pojarkov Eduard Szibirjakov Borisz Terescsuk | Röplabda | Férfi |
1 Arany | Nemzeti válogatott Ljudmila Buldakova Vera Galuska-Dujunova Vera Lantratova Valentyina Kamenyek-Vinogradova Galina Leontyeva Ljudmila Mihajlovszkaja Tatyjana Ponyajeva-Tretyakova Inna Riszka Roza Salihova Tatyjana Szaricseva Nyina Szmolejeva Tatjana Veinberga | Röplabda | Női |
1 Arany | Koszih, GrigorijGrigorij Koszih | Sportlövészet | Szabadpisztoly |
1 Arany | Petrov, JevgenyijJevgenyij Petrov | Sportlövészet | Skeet |
1 Arany | Kurencov, ViktorViktor Kurencov | Súlyemelés | 75 kg |
1 Arany | Szelickij, BoriszBorisz Szelickij | Súlyemelés | 82,5 kg |
1 Arany | Zsabotyinszkij, LeonyidLeonyid Zsabotyinszkij | Súlyemelés | +90 kg |
1 Arany | Voronyin, MihailMihail Voronyin | Torna | Férfi ugrás |
1 Arany | Voronyin, MihailMihail Voronyin | Torna | Férfi nyújtó |
1 Arany | Petrik, LariszaLarisza Petrik | Torna | Női talaj |
1 Arany | Kucsinszkaja, NataljaNatalja Kucsinszkaja | Torna | Női gerenda |
1 Arany | Burda, LjubovLjubov Burda Olga Karaszjova Natalja Kucsinszkaja Larisza Petrik Ljudmila Turiscseva Zinaida Voronyina | Torna | Női csapat összetett |
1 Arany | Mankin, ValentinValentin Mankin | Vitorlázás | Finn dingi |
1 Arany | Mavlihanov, UmjarUmjar Mavlihanov Vlagyimir Nazlimov Mark Rakita Viktor Szigyak Eduard Vinokurov | Vívás | Férfi kard, csapat |
1 Arany | Novikova, JelenaJelena Novikova | Vívás | Női tőr, egyéni |
1 Arany | Gorohova, GalinaGalina Gorohova Jelena Novikova Taccjana Szamuszenka Svetlana Tširkova Alekszandra Zabelina | Vívás | Női tőr, csapat |
2 Ezüst | Klim, RamualdRamuald Klim | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
2 Ezüst | Okorokova, AntonyinaAntonyina Okorokova | Atlétika | Női magasugrás |
2 Ezüst | Bakulin, VlagyimirVlagyimir Bakulin | Birkózás | Kötöttfogás, 52 kg |
2 Ezüst | Olenyik, ValentyinValentyin Olenyik | Birkózás | Kötöttfogás, 87 kg |
2 Ezüst | Jakovenko, NyikolajNyikolaj Jakovenko | Birkózás | Kötöttfogás, 97 kg |
2 Ezüst | Roscsin, AnatolijAnatolij Roscsin | Birkózás | Kötöttfogás, +97 kg |
2 Ezüst | Lomidze, SotaSota Lomidze | Birkózás | Szabadfogás, 97 kg |
2 Ezüst | Saparenko, OlekszandrOlekszandr Saparenko | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 1000 m |
2 Ezüst | Kalita, IvanIvan Kalita Ivan Kizimov Jelena Petuskova | Lovaglás | Csapat díjlovaglás |
2 Ezüst | Pogozseva, TamaraTamara Pogozseva | Műugrás | Női egyéni műugrás |
2 Ezüst | Lobanova, NataljaNatalja Lobanova | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
2 Ezüst | Kiszeljov, AlekszejAlekszej Kiszeljov | Ökölvívás | Középsúly |
2 Ezüst | Čepulis, JonasJonas Čepulis | Ökölvívás | Nehézsúly |
2 Ezüst | Lednyov, PavelPavel Lednyov Borisz Onyiscsenko Stasys Šaparnis | Öttusa | Csapat |
2 Ezüst | Kornyev, ValentyinValentyin Kornyev | Sportlövészet | Szabadpuska, összetett (300 m) |
2 Ezüst | Sanidze, DitoDito Sanidze | Súlyemelés | 60 kg |
2 Ezüst | Bjeljajev, VolodimirVolodimir Bjeljajev | Súlyemelés | 82,5 kg |
2 Ezüst | Talts, JaanJaan Talts | Súlyemelés | 90 kg |
2 Ezüst | Voronyin, MihailMihail Voronyin | Torna | Férfi korlát |
2 Ezüst | Voronyin, MihailMihail Voronyin | Torna | Férfi gyűrű |
2 Ezüst | Voronyin, MihailMihail Voronyin | Torna | Férfi egyéni összetett |
2 Ezüst | Gyiomidov, SzergejSzergej Gyiomidov Valerij Iljinih Valerij Karaszov Viktor Klimenko Viktor Liszickij Mihail Voronyin | Torna | Férfi csapat összetett |
2 Ezüst | Voronyina, ZinaidaZinaida Voronyina | Torna | Női egyéni összetett |
2 Ezüst | Koszinszkij, VlagyimirVlagyimir Koszinszkij | Úszás | Férfi 100 m mell |
2 Ezüst | Koszinszkij, VlagyimirVlagyimir Koszinszkij | Úszás | Férfi 200 m mell |
2 Ezüst | Belic-Gejman, SzemjonSzemjon Belic-Gejman Szergej Guszev Leonyid Iljicsov Georgijs Kuļikovs Viktor Mazanov | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Prozumenscsikova, GalinaGalina Prozumenscsikova | Úszás | Női 100 m mell |
2 Ezüst | Krissz, HrihorijHrihorij Krissz | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
2 Ezüst | Rakita, MarkMark Rakita | Vívás | Férfi kard, egyéni |
2 Ezüst | Putyatyin, ViktorViktor Putyatyin Jurij Sarov Jurij Sziszikin Vaszil Sztankovics German Szvesnyikov | Vívás | Férfi tőr, csapat |
2 Ezüst | Krissz, HrihorijHrihorij Krissz Viktor Modzolevszkij Alekszej Nyikancsikov Jurij Szmoljakov Joszip Vitebszkij | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Alekszej Barkalov Oleg Bovin Givi Csikvanaia Alekszandr Dolgusin Jurij Grigorovszkij Borisz Grisin Vagyim Guljajev Leonyid Oszipov Vlagyimir Szemjonov Alekszandr Sidlovszkij Vjacseszlav Szkok | Vízilabda | Férfi |
3 Bronz | Szmaga, NyikolajNyikolaj Szmaga | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
3 Bronz | Gavrilov, ValentyinValentyin Gavrilov | Atlétika | Férfi magasugrás |
3 Bronz | Guscsin, EduardEduard Guscsin | Atlétika | Férfi súlylökés |
3 Bronz | Pecsonkina, NataljaNatalja Pecsonkina | Atlétika | Női 400 m |
3 Bronz | Buharina, GalinaGalina Buharina Vera Popkova Ljudmila Szamotyoszova Ljudmila Zsarkova | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
3 Bronz | Kozir, ValentinaValentina Kozir | Atlétika | Női magasugrás |
3 Bronz | Taliseva, TatyjanaTatyjana Taliseva | Atlétika | Női távolugrás |
3 Bronz | Csizsova, NagyezsdaNagyezsda Csizsova | Atlétika | Női súlylökés |
3 Bronz | Kocsergin, IvanIvan Kocsergin | Birkózás | Kötöttfogás, 57 kg |
3 Bronz | Bagdonavičius, AntanasAntanas Bagdonavičius Vytautas Briedis Juozas Jagelavičius Zigmas Jukna Valentyin Kravcsuk Jurij Lorencszon Alekszandr Martiskin Vlagyimir Szterlik Viktor Szuszlin | Evezés | Férfi nyolcas |
3 Bronz | Galkov, VitalijVitalij Galkov | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
3 Bronz | Prokupec, NaumNaum Prokupec Mihail Zamotyin | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
3 Bronz | Hvedoszjuk-Pinajeva, LjudmilaLjudmila Hvedoszjuk-Pinajeva Antonyina Szeregyina | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Andrejev, VlagyimirVlagyimir Andrejev Szergej Belov Vagyim Kapranov Szerhij Kovalenko Anatoli Krikun Jaak Lipso Modestas Paulauskas Anatolij Polivoda Zurab Szakandelidze Jurij Szelihov Priit Tomson Gennagyij Volnov | Kosárlabda | Férfi |
3 Bronz | Muszalimov, VolodimirVolodimir Muszalimov | Ökölvívás | Váltósúly |
3 Bronz | Lednyov, PavelPavel Lednyov | Öttusa | Férfi egyéni |
3 Bronz | Szulejmanov, RenartRenart Szulejmanov | Sportlövészet | Gyorstüzelő pisztoly |
3 Bronz | Parhimovics, VitalijVitalij Parhimovics | Sportlövészet | Sportpuska összetett |
3 Bronz | Gyiomidov, SzergejSzergej Gyiomidov | Torna | Férfi ugrás |
3 Bronz | Klimenko, ViktorViktor Klimenko | Torna | Férfi korlát |
3 Bronz | Voronyin, MihailMihail Voronyin | Torna | Férfi lólengés |
3 Bronz | Kucsinszkaja, NataljaNatalja Kucsinszkaja | Torna | Női talaj |
3 Bronz | Voronyina, ZinaidaZinaida Voronyina | Torna | Női ugrás |
3 Bronz | Voronyina, ZinaidaZinaida Voronyina | Torna | Női felemás korlát |
3 Bronz | Petrik, LariszaLarisza Petrik | Torna | Női gerenda |
3 Bronz | Kucsinszkaja, NataljaNatalja Kucsinszkaja | Torna | Női egyéni összetett |
3 Bronz | Pankin, NyikolajNyikolaj Pankin | Úszás | Férfi 100 m mell |
3 Bronz | Belic-Gejman, SzemjonSzemjon Belic-Gejman Vlagyimir Bure Georgijs Kuļikovs Leonyid Iljicsov | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
3 Bronz | Gromak, JurijJurij Gromak Szergej Guszev Leonyid Iljicsov Vlagyimir Koszinszkij Viktor Mazanov Vlagyimir Nyemsilov Nyikolaj Pankin Jurij Szuzdalcev | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
3 Bronz | Prozumenscsikova, GalinaGalina Prozumenscsikova | Úszás | Női 200 m mell |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Oleksiy Khlopotnov | 100 m | 10,49 | 4. | 29.* | kiesett | |||||||
Vladislav Sapeya | 10,46 | 4. | 25. | 10,51 | 8. | 31. | kiesett | |||||
Yevgeny Sinyayev | 10,56 | 4. | 37.* | kiesett | ||||||||
Nyikolaj Ivanov | 200 m | 20,78 | 3. | 13. | 20,90 | 4. | 16.* | 20,89 | 7. | 14. | kiesett | |
Valentin Maslakov | 21,07 | 5. | 25.* | 20,96 | 6. | 18. | kiesett | |||||
Jevhen Arzsanov | 800 m | 1:48,46 | 3. | 13. | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||
Oleg Rayko | 1500 m | 3:46,84 | 2. | 3. | 3:52,73 | 7. | 7. | kiesett | ||||
Mikhail Zhelobovsky | 3:53,23 | 5. | 24. | 3:59,08 | 11. | 21. | kiesett | |||||
Rashid Sharafetdinov | 5000 m | 14:44,41 | 7. | 19. | kiesett | |||||||
Leonid Mykytenko | 14:44,35 | 7. | 18. | kiesett | ||||||||
10 000 m | 30:46,0 | 18. | ||||||||||
Vyacheslav Alanov | 31:01,0 | 25. | ||||||||||
Nikolay Sviridov | 29:43,2 | 5. | ||||||||||
5000 m | 14:38,70 | 5. | 16. | 14:18,40 | 7. | |||||||
Viktor Balikhin | 110 m gát | 13,82 | 1. | 5. | 14,13 | 8. | 15.* | kiesett | ||||
Oleg Stepanenko | 13,95 | 4. | 11. | 13,83 | 5. | 9. | kiesett | |||||
V'iacheslav Skomorokhov | 400 m gát | 50,72 | 3. | 14. | 49,61 | 4. | 8. | 49,12 | 5. | |||
Viktor Kudynskiy | 3000 m akadály | 9:05,25 | 4. | 8. | nem ért célba | |||||||
Aleksandr Morozov | 9:08,45 | 4. | 12. | 8:55,61 | 5. | |||||||
Mukhamed Shakirov | Maraton | nem ért célba | ||||||||||
Anatoly Sukharkov | 2:38:07 | 28. | ||||||||||
Otto Barch | 20 km gyaloglás | 1:36:16 | 6. | |||||||||
Vlagyimir Golubnyicsij | 1:33:58 | |||||||||||
Nyikolaj Szmaga | 1:34:03 | |||||||||||
Gennady Agapov | 50 km gyaloglás | nem ért célba | ||||||||||
Ihor Della-Rossa | nem ért célba | |||||||||||
Sergey Grigoryev | 4:44:39 | 15. | ||||||||||
Oleksiy Khlopotnov Yevgeny Sinyayev Nyikolaj Ivanov Vladislav Sapeya | 4 × 100 m váltó | 39,03 | 2. | 6.* | kizárták | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Viktor Bolshov | Magasugrás | 209 cm | 16. | kiesett | |
Valentyin Gavrilov | 212 cm | 10. | 220 cm | ||
Valeriy Skvortsov | 214 cm | 3. | 216 cm | 4. | |
Hennadiy Bleznitsov | Rúdugrás | 490 cm | 3.*** | 530 cm | 6. |
Aleksandr Malyutin | 490 cm | 12. | 500 cm | 12. | |
Leonid Barkovskiy | Távolugrás | 770 cm | 16. | 790 cm | 11. |
Tõnu Lepik | 791 cm | 4.* | 809 cm | 5. | |
Igor Tyer-Oveneszjan | 774 cm | 12. | 812 cm | 4. | |
Nikolay Dudkin | Hármasugrás | 16,15 m | 13. | 17,09 m | 5. |
Viktor Szanyejev | 16,22 m | 7. | 17,39 m | ||
Aleksandr Zolotarev | 15,41 m | 29. | kiesett | ||
Eduard Guscsin | Súlylökés | 19,88 m | 2. | 20,09 m | |
Guram Gudashvili | Diszkoszvetés | 57,48 m | 13. | kiesett | |
Ramuald Klim | Kalapácsvetés | 66,82 m | 12. | 73,28 m | |
Gennady Kondrashov | 67,56 m | 9. | 69,08 m | 6. | |
Anatoly Shchuplyakov | 66,56 m | 13. | 67,74 m | 9. | |
Jānis Lūsis | Gerelyhajítás | 83,68 m | 2. | 90,10 m | |
Mart Paama | 77,26 m | 15. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Rein Aun | Tízpróba | 10,84 | 897 | 740 cm | 910 | 14,75 m | 774 | nem állt rajthoz | nem ért célba | ||||||||||||||
Mikola Avilov | 10,95 | 872 | 764 cm | 970 | 13,41 m | 692 | 207 cm | 868 | 49,93 | 818 | 14,58 | 901 | 46,64 m | 801 | 410 cm | 645 | 60,12 m | 740 | 5:00,84 | 404 | 7862 | 4. | |
Jānis Lanka | 10,95 | 872 | 715 cm | 850 | 15,31 m | 809 | 180 cm | 627 | 49,92 | 818 | 14,82 | 871 | 49,90 m | 868 | 380 cm | 562 | 59,76 m | 734 | nem ért célba | 7011 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ljudmila Zsarkova | 100 m | 11,54 | 2. | 12. | 11,43 | 5. | 13. | kiesett | ||||
Lyudmila Golomazova | 11,74 | 3. | 26. | 11,54 | 4. | 18. | 11,71 | 8. | 13. | kiesett | ||
200 m | 23,73 | 6. | 18. | kiesett | ||||||||
Vera Popkova | 23,40 | 2. | 9. | 23,28 | 5. | 8. | kiesett | |||||
Ljudmila Szamotyoszova | 23,16 | 1. | 3. | 23,52 | 5. | 11. | kiesett | |||||
100 m | 11,57 | 3. | 13. | 11,45 | 4. | 14.* | 11,67 | 5. | 11. | kiesett | ||
Natalja Pecsonkina | 400 m | 53,73 | 1. | 10. | 52,83 | 3. | 3. | 52,25 | ||||
Ingrīda Verbele | 54,07 | 3. | 13. | 54,67 | 7. | 14. | kiesett | |||||
Laine Erik | 800 m | 2:06,52 | 2. | 6. | 2:06,09 | 5. | 7. | kiesett | ||||
Anna Zimina | 2:04,48 | 4. | 4. | 2:08,54 | 6. | 13. | kiesett | |||||
Liudmila Ievleva | 80 m gát | 10,97 | 4. | 18. | kiesett | |||||||
Vera Korsakova | 10,74 | 2. | 9. | 10,86 | 5. | 12. | kiesett | |||||
Tatyjana Taliseva | 10,81 | 3. | 11. | 10,80 | 3. | 8. | 10,72 | 8. | ||||
Ljudmila Zsarkova Galina Buharina Vera Popkova Ljudmila Szamotyoszova | 4 × 100 m váltó | 43,67 | 2. | 3. | 43,41 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Vera Grushkina | Magasugrás | 174 cm | 9.** | 171 cm | 12. |
Valentina Kozir | 174 cm | 5. | 180 cm | ||
Antonyina Okorokova | 174 cm | 8. | 180 cm | ||
Helēna Ringa | Távolugrás | 584 cm | 19. | kiesett | |
Tatyjana Taliseva | 634 cm | 10. | 666 cm | ||
Nagyezsda Csizsova | Súlylökés | 18,19 m | |||
Irina Solontsova-Kudryavtseva | 15,88 m | 9. | |||
Lyudmila Muravyova | Diszkoszvetés | 52,26 m | 9. | ||
Antonina Popova | 53,42 m | 5. | |||
Valentyna Evert | Gerelyhajítás | 51,16 m | 14. | ||
Lidiya Tsymosh | 53,40 m | 10. |
Versenyző | Versenyszám | 80 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Galina Sofina | Ötpróba | 11,71 | 948 | 14,43 m | 1012 | 159 cm | 934 | 576 cm | 934 | nem ért célba | 3828 | 28. | |
Valentina Tikhomirova | 11,21 | 1011 | 14,12 m | 993 | 165 cm | 996 | 599 cm | 986 | 24,95 | 941 | 4927 | 4. |
* - egy másik versenyzővel/váltóval azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vlagyimir Bakulin | 52 kg | Richard Tamble (USA) 1-3 | erőnyerő | Ahmed Chahrour (SIR) kizárták | Metin Çıkmaz (TUR) 1-3 | Petar Kirov (BUL) 3-1 | 2. mérkőzés Alker Imre (HUN) 1-3 Hozott eredmény Petar Kirov (BUL) 3-1 | |||
Ivan Kocsergin | 57 kg | Friedrich Stange (FRG) kétvállas | Varga János (HUN) 3-1 | Karlo Čović (YUG) 1-3 | Arthur Spaenhoven (BEL) 1-3 | Ibrahim El-Sayed (RAU) kétvállas | Óthon Moszhídisz (GRE) 2.5-2.5 | erőnyerő | 1. mérkőzés Ion Baciu (RUM) kizárták Hozott eredmény Varga János (HUN) 3-1 | |
Roman Rurua | 63 kg | Ismail Al-Karaghouli (IRK) kétvállas | James Hazewinkel (USA) kétvállas | Sreten Damjanović (YUG) kétvállas | Lothar Schneider (GDR) kétvállas | Metin Alakoç (TUR) 1-3 | Dimitar Galinchev (BUL) 1-3 | 1. mérkőzés Fudzsimoto Hideo (JPN) 2-2 | ||
Gennady Sapunov | 70 kg | Jan Karlsson (SWE) kétvállas | Stevan Horvat (YUG) 1-3 | Klaus Pohl (GDR) 3-1 | Vítězslav Mácha (TCH) 1-3 | Pétrosz Galaktópulosz (GRE) 3-1 | kiesett | 6. | ||
Viktor Igumenov | 78 kg | Metodi Zarev (BUL) 1-3 | Ion Ţăranu (RUM) 1-3 | Harald Barlie (NOR) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Valentyin Olenyik | 87 kg | Julio Graffigna (ARG) kétvállas | Jiří Kormaník (TCH) 1-3 | Czesław Kwieciński (POL) 1-3 | Petar Krumov (BUL) 2-2 | Wayne Baughman (USA) kétvállas | 1. mérkőzés Branislav Simić (YUG) 2-2 | |||
Nyikolaj Jakovenko | 97 kg | Wacław Orłowski (POL) 1-3 | Edward Millard (CAN) kétvállas | Nagao Takesi (JPN) kétvállas | erőnyerő | Bojan Radev (BUL) 2.5-2.5 | Nicolae Martinescu (RUM) 1-3 | Hozott eredmény Bojan Radev (BUL) 2.5-2.5 Hozott eredmény Nicolae Martinescu (RUM) 1-3 | ||
Anatolij Roscsin | +97 kg | Stefan Petrov (BUL) kétvállas | Roland Bock (FRG) 1-3 | Robert Roop (USA) kétvállas | Edward Wojda (POL) kétvállas | Kozma István (HUN) 2.5-2.5 | Petr Kment (TCH) visszalépett | Hozott eredmény Kozma István (HUN) 2.5-2.5 Hozott eredmény Petr Kment (TCH) visszalépett |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nazar Albaryan | 52 kg | Gheorghe Stoiciu (RUM) 1-3 | John Kinsela (AUS) 0.5-3.5 | Baju Baev (BUL) 1-3 | O Dzsongnjong (O Jeong-Ryong) (KOR) 3-1 | Vincenzo Grassi (ITA) 1-3 | kiesett | 4. | ||
Ali Aliyev | 57 kg | Moises López (MEX) kizárták | Nicolae Cristea (RUM) 1-3 | Pekka Alanen (FIN) 0.5-3.5 | Uetake Jódzsiró (JPN) 2-2 | erőnyerő | Aboutaleb Talebi (IRN) 2-2 | 2. mérkőzés Donald Behm (USA) 3-1 | 4. | |
Yelkan Tedeyev | 63 kg | Mohammad Ebrahimi (AFG) 1-3 | Tadeusz Godyń (POL) kétvállas | Vehbi Akdağ (TUR) 2-2 | Samseddin Szajed-Abbaszi (IRN) 3-1 | kiesett | 6. | |||
Zarbeg Beriashvili | 70 kg | Wayne Wells (USA) 2-2 | Enyu Valcsev(wd) (BUL) 2-2 | Ion Enache (RUM) kétvállas | Ivao Horiucsi (JPN) 1-3 | Danzandarjaa Sereeter (MGL) 1-3 | kiesett | kiesett | 5. | |
Yury Shakhmuradov | 78 kg | Mukhtiar Singh (IND) kétvállas | Brian Heffel (CAN) 0.5-3.5 | Angel Sotirov (BUL) 1-3 | Daniel Robin (FRA) kizárták | Szaszaki Tacuo (JPN) 2.5-2.5 | kiesett | 6. | ||
Borisz Gurevics | 87 kg | Robert Nihon (BAH) kétvállas | Jan Wypiorczyk (POL) kétvállas | Ronald Grinstead (GBR) 0.5-3.5 | Lupe Lara (CUB) kétvállas | erőnyerő | Dzsigdzsidijn Mönhbat (MGL) 2-2 | 2. mérkőzés Prodan Gardzsev (BUL) 1-3 Hozott eredmény Dzsigdzsidijn Mönhbat (MGL) 2-2 | ||
Sota Lomidze | 97 kg | Heinz Kiehl (FRG) 0.5-3.5 | Csatári József (HUN) 1-3 | Moslem Eskandar-Filabi (IRN) 1-3 | erőnyerő | Szaid Musztafov (BUL) 2.5-2.5 | Újra mérkőzés Csatári József (HUN) 1-3 | erőnyerő | 1. mérkőzés Ahmet Ayık (TUR) 2-2 Hozott eredmény Csatári József (HUN) 1-3 | |
Alekszandr Medvegy | +97 kg | Gıyasettin Yılmaz (TUR) kétvállas | Iszogai Jorihide (JPN) kétvállas | Oszman Duraliev (BUL) 1-3 | Larry Kristoff (USA) kizárták | Wilfried Dietrich (FRG) kétvállas | Hozott eredmény Oszman Duraliev (BUL) 1-3 Hozott eredmény Wilfried Dietrich (FRG) kétvállas |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Viktor Melnikov | Egypárevezős | 8:03,29 | 3. | 7:46,86 | 2. | 7:50,30 | 4. | B | nem állt rajthoz | helyezetlen | |
Anatolij Szassz Alekszandr Tyimosinyin | Kétpárevezős | 7:07,46 | 1. | erőnyerő | 7:12,41 | 3. | A | 6:51,82 | 1. | ||
Apolinaras Grigas Vladimir Rikkanen | Kormányos nélküli kettes | 7:35,61 | 4. | nem ért célba | kiesett | helyezetlen | |||||
Leonid Drachevsky Tiit Helmja Igor Rudakov (kormányos) | Kormányos kettes | nem ért célba | 8:06,14 | 3. | 8:06,39 | 4. | B | nem állt rajthoz | helyezetlen | ||
Vitolds Barkāns Elmārs Rubīns Pavel Ilyinsky Guntis Niedra | Kormányos nélküli négyes | 7:08,82 | 3. | 6:33,35 | 3. | B | nem állt rajthoz | 11. | |||
Anatoly Nemtyryov Nikolay Surov Aleksey Mishin Boris Duyunov* Arkady Kudinov Viktor Mikheyev (kormányos) | Kormányos négyes | 7:10,18 | 3. | erőnyerő | 6:48,16 | 2. | A | 7:00,00 | 6. | 6. | |
Zigmas Jukna Antanas Bagdonavičius Vlagyimir Szterlik Juozas Jagelavičius Alekszandr Martiskin Vytautas Briedis Valentyin Kravcsuk Viktor Szuszlin Jurij Lorencszon (kormányos) | Nyolcas | 6:09,65 | 3. | 6:12,12 | 2. | A | 6:09,11 | 3. |
* - Arkady Kudinov cseréje az előfutamban és a döntőben
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Olekszandr Saparenko | Kajak egyes 1000 m | 4:04,6 | 2. | 4. | erőnyerő | 3:59,37 | 2. | 2. | 4:03,58 | |||
Olekszandr Saparenko Volodimir Morozov | Kajak kettes 1000 m | 3:40,9 | 3. | 4. | erőnyerő | 3:44,39 | 1. | 2. | 3:37,54 | |||
Nyikolaj Csuzsikov Jurij Sztyecenko Dmitry Matveyev Heorhiy Kariukhin | Kajak négyes 1000 m | 3:18,9 | 2. | 3. | erőnyerő | nem ért célba | kiesett | |||||
Vitalij Galkov | Kenu egyes 1000 m | 4:35,4 | 4. | 9. | 4:34,17 | 1. | 1. | 4:40,42 | ||||
Naum Prokupec Mihail Zamotyin | Kenu kettes 1000 m | 4:09,9 | 1. | 3. | erőnyerő | 4:11,30 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ljudmila Hvedoszjuk-Pinajeva | Kajak egyes 500 m | 2:07,1 | 1. | 1. | erőnyerő | 2:11,09 | |||
Ljudmila Hvedoszjuk-Pinajeva Antonyina Szeregyina | Kajak kettes 500 m | 1:59,9 | 3. | 3. | erőnyerő | 1:58,61 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Yury Dmitriyev | Mezőnyverseny | 4:47:57 (+6:32) | 32. |
Valerij Jardi | 4:44:15 (+2:50) | 17. | |
Vladislav Nelyubin | nem ért célba | ||
Anatoliy Starkov | nem ért célba | ||
Yury Dmitriyev Aleksandr Dokhlyakov Valerij Jardi Borisz Suhov | Csapat időfutam | 2:15:39 (+7:50) | 9. |
Pálya-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Serhiy Kravtsov | Férfi egyéni | Peder Pedersen (DIN) Edwin Torres (PRO) 11,08 | 2. | Raúl Marcelo Vázquez (CUB) 11,56 | 1. | Jackie Simes (USA) Robert van Lancker (BEL) 10,72 | 3. | Inoue Szandzsi (JPN) Miloš Jelínek (TCH) 10,87 | 1. | Pierre Trentin (FRA) Robert van Lancker (BEL) 10,96 | 2. | Leijn Loevesijn (HOL) Roger Gibbon (TRI) 10,66 | 3. | kiesett | helyezetlen | ||||
Omar Phakadze | José Pittaro (ARG) Tarek Abou Al Dahab (LIB) 11,30 | 1. | Miloš Jelínek (TCH) Ian Alsop (GBR) 11,26 | 1. | Tim Mountford (USA) Niels Fredborg (DIN) 10,94 | 1. | Dino Verzini (ITA) 11,14, 11,35, 10,86 | Daniel Morelon (FRA) 10,69, 10,76, 10,69 | Bronzmérkőzés Pierre Trentin (FRA) 11,57, 11,53, 10,92 | 4. |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Serhiy Kravtsov | Férfi egyéni | 1:05,21 | 8. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Igor Celovalnyikov Imants Bodnieks | Férfi kétüléses | Csehszlovákia (TCH) Ivan Kučírek Miloš Jelínek 10,14 | Kuba (CUB) Juan Reyes Ulises Váldez Mexikó (MEX) Julio Munguía Guillermo Mendoza 10,33 | 1. | Magyarország (HUN) Baranyecz András Lendvai Tibor Ausztrália (AUS) Gordon Johnson Hilton Clarke 10,32 | 1. | Olaszország (ITA) Walter Gorini Luigi Borghetti 10,03, 10,21 | kiesett | 5. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Mikhail Kolyushev Vlagyimir Kuznyecov Dzintars Lācis Sztanyiszlav Moszkvin Viktor Bykov | Férfi csapat | Franciaország (FRA) Bernard Darmet Alain van Lancker Jack Mourioux Daniel Rébillard 4:24,45 | 4:19,29 | 1. | Franciaország (FRA) Bernard Darmet Alain van Lancker Jack Mourioux Daniel Rébillard 4:30,10 | 4:26,63 | 2. | Dánia (DIN) Gunnar Asmussen Mogens Frey Jensen Reno Olsen Peder Pedersen 4:19,87 | 4:20,39 | 4. | Bronzmérkőzés Olaszország (ITA) Lorenzo Bosisio Cipriano Chemello Giorgio Morbiato Luigi Roncaglia 4:18,35 | 4:33,39 | 4. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 7 | 7 | 0 | 642 | 408 | +234 |
Brazília (BRA) | 7 | 6 | 1 | 561 | 418 | +143 |
Mexikó (MEX) | 7 | 5 | 2 | 493 | 443 | +50 |
Lengyelország (POL) | 7 | 4 | 3 | 474 | 504 | –30 |
Bulgária (BUL) | 7 | 3 | 4 | 456 | 478 | –22 |
Kuba (CUB) | 7 | 2 | 5 | 514 | 533 | –19 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 1 | 6 | 453 | 530 | –77 |
Marokkó (MAR) | 7 | 0 | 7 | 355 | 634 | –279 |
1968. október 13. | Szovjetunió (URS) | 91 – 50 | Lengyelország (POL) | |
(47–30) |
1968. október 14. | Szovjetunió (URS) | 123 – 51 | Marokkó (MAR) | |
(51–30) |
1968. október 15. | Szovjetunió (URS) | 89 – 58 | Dél-Korea (KOR) | |
(44–34) |
1968. október 16. | Szovjetunió (URS) | 81 – 56 | Bulgária (BUL) | |
(40–23) |
1968. október 18. | Szovjetunió (URS) | 100 – 66 | Kuba (CUB) | |
(52–35) |
1968. október 19. | Szovjetunió (URS) | 82 – 62 | Mexikó (MEX) | |
(45–25) |
1968. október 20. | Szovjetunió (URS) | 76 – 65 | Brazília (BRA) | |
(39–38) |
- Elődöntő
1968. október 22. | Jugoszlávia (YUG) | 63 – 62 | Szovjetunió (URS) | |
(31–27) |
- Bronzmérkőzés
1968. október 25. | Szovjetunió (URS) | 70 – 53 | Brazília (BRA) | |
(38–25) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Ivan Kalita | Absent | Egyéni | 879 | 4. | 640 | 3. | 1519 | 4. |
Ivan Kizimov | Ikhor | 908 | 2. | 664 | 1. | 1572 | ||
Jelena Petuskova | Pepel | 870 | 6. | 601 | 4. | 1471 | 6. | |
Ivan Kalita Ivan Kizimov Jelena Petuskova | Absent Ikhor Pepel | Csapat | 2,657 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Yevgeny Kuzin | Figlyar | Egyéni | kizárták | kiesett | ||||
Viktor Matveyev | Krokhotny | 16,00 | 26. | kiesett | 16,00 | 26. | ||
Yevgeny Kuzin Viktor Matveyev Gennady Samosedenko | Figlyar Krokhotny Aeron | Csapat | 125,00 | 13. | 105,50 | 11. | 230,50 | 12. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Pavel Deyev | Paket | Egyéni | -59,51 | 4. | -21,60 | 14. | kizárták | kiesett | ||
German Gazyumov | Fugas | -49,50 | 2. | -27,20 | 16. | -19,00 | 22. | -95,70 | 10. | |
Svetozar Glushkov | Balerina | -86,51 | 22. | kizárták | kiesett | |||||
Aleksandr Yevdokimov | Fat | -48,00 | 1. | -117,60 | 29. | -27,00 | 31. | -192,60 | 21. | |
Pavel Deyev German Gazyumov Aleksandr Yevdokimov | Paket Fugas Fat | Csapat | -157,01 | 1. | -166,40 | 4. | nem ért célba | kiesett |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Boris P'oluliakhi | Egyéni műugrás | 84,32 | 20. | kiesett | |
Mikhail Safonov | 92,77 | 12. | 141,02 | 9. | |
Egyéni toronyugrás | 91,43 | 10. | 138,77 | 9. | |
Viktor Pogozhev | 86,89 | 16. | kiesett | ||
Vlagyimir Vaszin | 91,91 | 9. | 138,40 | 10. | |
Egyéni műugrás | 95,73 | 10. | 139,59 | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Yelena Anokhina | Egyéni műugrás | 90,35 | 7. | 129,17 | 8. |
Vera Baklanova | 88,89 | 8. | 132,31 | 6. | |
Tamara Pogozseva | 97,50 | 3. | 145,30 | ||
Galina Alekszejeva | Egyéni toronyugrás | 47,31 | 14. | kiesett | |
Nataliya Karpukhina | 43,52 | 22. | kiesett | ||
Natalja Lobanova | 53,80 | 1. | 105,14 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Viktor Zaporozhets | Papírsúly | Junji Watanabe (JPN) 5-0 | Csi Jongdzsu (Ji Yong-ju) (KOR) 2-3 | kiesett | 9. | |||
Nikolay Novikov | Légsúly | Félix Márquez (VEN) 5-0 | Kenny Mwansa (ZAM) 4-1 | Artur Olech (POL) RSC | kiesett | 5. | ||
Valerian Szokolov | Harmatsúly | erőnyerő | Rafael Anchundia (ECU) 3-2 | Michael Carter (GBR) RSC | Samuel Mbugua (KEN) 5-0 | Morioka Eidzsi (JPN) 5-0 | Eridadi Mukwanga (UGA) RSC | |
Valery Plotnikov | Pehelysúly | Risto Meronen (FIN) 5-0 | Elio Cotena (ITA) 3-2 | Antonio Roldán (MEX) 1-4 | kiesett | 5. | ||
Valery Belousov | Könnyűsúly | erőnyerő | Gula László (HUN) RSC | Zvonimir Vujin (YUG) 0-5 | kiesett | 9. | ||
Jevgenyij Frolov | Kisváltósúly | erőnyerő | Raymond Maguire (AUS) 5-0 | Issaka Daboré (NIG) 4-1 | Enrique Regüeiferos (CUB) 2-3 | kiesett | 5. | |
Volodimir Muszalimov | Váltósúly | erőnyerő | Dieter Kottysch (FRG) 5-0 | José Manuel Durán (ESP) 5-0 | Alfonso Ramírez (MEX) 5-0 | Manfred Wolke (GDR) 2-3 | kiesett | |
Borisz Lagutyin | Nagyváltósúly | Moisés Fajardo (ESP) RSC | Sayed El-Nahas (RAU) RSC | Kovács János (RUM) 5-0 | Günther Meier (FRG) 4-1 | Rolando Garbey (CUB) 5-0 | ||
Alekszej Kiszeljov | Középsúly | Antoine Abang (CMR) 5-0 | Matthias Ouma (UGA) 4-1 | Wiesław Rudkowski (POL) 5-0 | Agustín Zaragoza (MEX) RSC | Chris Finnegan (GBR) 2-3 | ||
Danas Pozniakas | Félnehézsúly | erőnyerő | Gregorio Aldama (CUB) KO | Jürgen Schlegel (GDR) 5-0 | Georgi Sztankov (BUL) 5-0 | Ion Monea (RUM) visszalépett | ||
Jonas Čepulis | Nehézsúly | William Wells (GBR) RSC | Bernd Anders (GDR) RSC | Joaquín Rocha (MEX) RSC | George Foreman (USA) RSC |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Pavel Lednyov | Egyéni | 3:37 | 1070 | 8. | 26–21 | 839 | 16. | 191 | 934 | 9. | 3:44,4 | 1060 | 4. | 14:51,0 | 892 | 16. | 4795 | |
Borisz Onyiscsenko | 3:48 | 995 | 29. | 28–19 | 885 | 9. | 190 | 912 | 15. | 3:45,1 | 1054 | 6. | 14:45,7 | 910 | 13. | 4756 | 5. | |
Stasys Šaparnis | 3:26 | 1070 | 6. | 24–23 | 793 | 23. | 185 | 802 | 35. | 3:49,9 | 1027 | 8. | 14:27,8 | 964 | 6. | 4656 | 9. | |
Pavel Lednyov Borisz Onyiscsenko Stasys Šaparnis | Csapat | 3135 | 1. | 2558 | 3. | 2648 | 5. | 3141 | 1. | 2766 | 2. | 14248 |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1968. október 13. 17:00 | Egyesült Államok (USA) | 3 – 2 | Szovjetunió (URS) | |
(11–15, 15–10, 10–15, 15–10, 15–6) |
1968. október 16. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Brazília (BRA) | |
(11–15, 15–2, 15–9, 15–9) |
1968. október 17. 10:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Bulgária (BUL) | |
(15–10, 15–9, 15–10) |
1968. október 19. 12:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Lengyelország (POL) | |
(15–9, 15–10, 15–10) |
1968. október 20. 19:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 2 | NDK (GDR) | |
(10–15, 15–9, 15–11, 12–15, 15–5) |
1968. október 21. 19:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Japán (JPN) | |
(4–15, 15–13, 15–9, 15–13) |
1968. október 23. 10:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Mexikó (MEX) | |
(15–5, 15–8, 11–15, 15–5) |
1968. október 24. 19:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Belgium (BEL) | |
(15–2, 15–3, 15–5) |
1968. október 25. 20:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–7, 15–4, 15–8) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 17 | 8 | 1 | 26 | 8 | 3,250 | 464 | 326 | 1,423 |
2 Ezüst | Japán (JPN) | 16 | 7 | 2 | 24 | 6 | 4,000 | 430 | 258 | 1,667 |
3 Bronz | Csehszlovákia (TCH) | 16 | 7 | 2 | 22 | 15 | 1,467 | 454 | 417 | 1,089 |
4. | NDK (GDR) | 15 | 6 | 3 | 22 | 12 | 1,833 | 449 | 374 | 1,201 |
5. | Lengyelország (POL) | 15 | 6 | 3 | 18 | 11 | 1,636 | 371 | 281 | 1,320 |
6. | Bulgária (BUL) | 13 | 4 | 5 | 16 | 17 | 0,941 | 379 | 385 | 0,984 |
7. | Egyesült Államok (USA) | 13 | 4 | 5 | 15 | 18 | 0,833 | 383 | 414 | 0,925 |
8. | Belgium (BEL) | 11 | 2 | 7 | 6 | 24 | 0,250 | 239 | 417 | 0,573 |
9. | Brazília (BRA) | 10 | 1 | 8 | 8 | 25 | 0,320 | 357 | 469 | 0,761 |
10. | Mexikó (MEX) | 9 | 0 | 9 | 6 | 27 | 0,222 | 289 | 474 | 0,610 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1968. október 13. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Csehszlovákia (TCH) | |
(8–15, 15–7, 15–13, 15–7) |
1968. október 14. 19:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Lengyelország (POL) | |
(15–5, 15–11, 15–4) |
1968. október 16. 12:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Dél-Korea (KOR) | |
(15–9, 15–6, 15–2) |
1968. október 17. 12:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Peru (PER) | |
(15–4, 15–9, 15–9) |
1968. október 21. 10:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–1, 6–15, 15–4, 15–6) |
1968. október 23. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Mexikó (MEX) | |
(15–6, 15–10, 15–3) |
1968. október 26. 18:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Japán (JPN) | |
(15–10, 16–14, 3–15, 15–9) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 14 | 7 | 0 | 21 | 3 | 7,000 | 333 | 194 | 1,716 |
2 Ezüst | Japán (JPN) | 13 | 6 | 1 | 19 | 3 | 6,333 | 318 | 147 | 2,163 |
3 Bronz | Lengyelország (POL) | 12 | 5 | 2 | 15 | 11 | 1,364 | 324 | 304 | 1,066 |
4. | Peru (PER) | 10 | 3 | 4 | 12 | 15 | 0,800 | 306 | 327 | 0,936 |
5. | Dél-Korea (KOR) | 10 | 3 | 4 | 11 | 14 | 0,786 | 276 | 305 | 0,905 |
6. | Csehszlovákia (TCH) | 10 | 3 | 4 | 11 | 15 | 0,733 | 307 | 308 | 0,997 |
7. | Mexikó (MEX) | 8 | 1 | 6 | 7 | 18 | 0,389 | 215 | 338 | 0,636 |
8. | Egyesült Államok (USA) | 7 | 0 | 7 | 4 | 21 | 0,190 | 197 | 353 | 0,558 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Anatoly Onishchuk | Gyorstüzelő pisztoly | 579 | 27. |
Renart Szulejmanov | 591 | ||
Grigorij Koszih | Szabadpisztoly | 562 | |
Vladimir Stolypin | 552 | 10. | |
Vladimir Konyakhin | Sportpuska, összetett | 1147 | 10. |
Vitalij Parhimovics | 1154 | ||
Sportpuska, fekvő | 590 | 36. | |
Valentyin Kornyev | 594 | 16. | |
Szabadpuska, összetett (300 m) | 1151 | ||
Sota Kveliasvili | 1142 | 4. | |
Aleksandr Alipov | Trap | 195 | 7. |
Pāvels Seničevs | 196 | 4. | |
Jevgenyij Petrov | Skeet | 198 | |
Yury Tsuranov | 196 | 4. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Gennagyij Csetyin | 56 kg | 110,0 | 5. | 102,5 | 6. | 140,0 | 2. | 352,5 | 4. |
Dito Sanidze | 60 kg | 120,0 | 3. | 117,5 | 1. | 150,0 | 2. | 387,5 | |
Viktor Kurencov | 75 kg | 152,5 | 1. | 135,0 | 2. | 187,5 | 1. | 475,0 | |
Volodimir Bjeljajev | 82,5 kg | 152,5 | 2. | 147,5 | 1. | 185,0 | 2. | 485,0 | |
Borisz Szeleckij | 150,0 | 3. | 147,5 | 1. | 187,5 | 1. | 485,0 | ||
Jaan Talts | 90 kg | 160,0 | 4. | 150,0 | 2. | 197,5 | 1. | 507,5 | |
Leonyid Zsabotyinszkij | +90 kg | 200,0 | 3. | 170,0 | 5. | 202,5 | 3. | 572,5 |
Torna
Bővebben: Torna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Szergej Gyiomidov | Talaj | 18,95 | 9. | kiesett | |
Ugrás | 18,90 | 5. | 18,925 | ||
Korlát | 18,90 | 23. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,30 | 6. | 19,150 | 5. | |
Gyűrű | 19,05 | 6. | 18,975 | 6. | |
Lólengés | 19,00 | 8. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,10 | 6. | |||
Valerij Iljinih | Talaj | 17,95 | 55. | kiesett | |
Ugrás | 18,75 | 12. | kiesett | ||
Korlát | 18,95 | 21. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,20 | 8. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,60 | 17. | kiesett | ||
Lólengés | 18,45 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 111,90 | 15. | |||
Valerij Karaszov | Talaj | 19,10 | 6. | 18,950 | 5. |
Ugrás | 18,85 | 7. | kiesett | ||
Korlát | 19,15 | 9. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,70 | 32. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,60 | 17. | kiesett | ||
Lólengés | 18,85 | 12. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,25 | 10. | |||
Viktor Klimenko | Talaj | 18,75 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 18,85 | 7. | kiesett | ||
Korlát | 19,25 | 5. | 19,225 | ||
Nyújtó | 19,10 | 11. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,90 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 19,10 | 4. | 18,950 | 6. | |
Egyéni összetett | 113,95 | 7. | |||
Viktor Liszickij | Talaj | 19,00 | 8. | kiesett | |
Ugrás | 18,80 | 10. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 41. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,80 | 25. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,80 | 11. | kiesett | ||
Lólengés | 18,60 | 22. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,60 | 14. | |||
Mihail Voronyin | Talaj | 19,25 | 4. | visszalépett | |
Ugrás | 19,00 | 2. | 19,000 | ||
Korlát | 19,45 | 2. | 19,425 | ||
Nyújtó | 19,50 | 1. | 19,550 | * | |
Gyűrű | 19,45 | 3. | 19,325 | ||
Lólengés | 19,20 | 2. | 19,200 | ||
Egyéni összetett | 115,85 | ||||
Szergej Gyiomidov Valerij Iljinih Valerij Karaszov Viktor Klimenko Viktor Liszickij Mihail Voronyin | Csapat összetett | 571,10 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ljubov Burda | Talaj | 18,75 | 20. | kiesett | |
Ugrás | 18,95 | 16. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,65 | 50. | kiesett | ||
Gerenda | 18,85 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,20 | 25. | |||
Olga Karaszjova | Talaj | 19,15 | 5. | 19,325 | 5.* |
Ugrás | 19,15 | 10. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,00 | 7. | kiesett | ||
Gerenda | 18,70 | 18. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,00 | 7.* | |||
Natalja Kucsinszkaja | Talaj | 19,60 | 1. | 19,650 | |
Ugrás | 19,45 | 3. | 19,375 | 5. | |
Felemás korlát | 18,10 | 37. | kiesett | ||
Gerenda | 19,60 | 1. | 19,650 | ||
Egyéni összetett | 76,75 | ||||
Larisza Petrik | Talaj | 19,55 | 2. | 19,675 | * |
Ugrás | 19,20 | 8. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,95 | 10. | kiesett | ||
Gerenda | 19,00 | 5. | 19,250 | ||
Egyéni összetett | 76,70 | 4.* | |||
Ljudmila Turiscseva | Talaj | 19,00 | 8. | kiesett | |
Ugrás | 18,85 | 20. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,90 | 12. | kiesett | ||
Gerenda | 17,75 | 43. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,50 | 24. | |||
Zinaida Voronyina | Talaj | 19,40 | 4. | 19,550 | 4. |
Ugrás | 19,40 | 5. | 19,500 | ||
Felemás korlát | 19,25 | 4. | 19,425 | ||
Gerenda | 18,80 | 15. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,85 | ||||
Ljubov Burda Olga Karaszjova Natalja Kucsinszkaja Larisza Petrik Ljudmila Turiscseva Zinaida Voronyina | Csapat összetett | 382,85 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | |||||
Szergej Guszev | 100 m gyors | 54,8 | 1. | 6.* | 55,2 | 5. | 17. | kiesett | ||||
Leonyid Iljicsov | 54,9 | 1. | 8.** | 53,8 | 2. | 3.*** | 53,8 | 5. | ||||
200 m gyors | 2:01,3 | 2. | 9.* | kiesett | ||||||||
Georgijs Kuļikovs | 2:08,3 | 6. | 39. | kiesett | ||||||||
100 m gyors | 54,3 | 1. | 2.* | 54,1 | 3. | 8. | 53,8 | 6. | ||||
Szemjon Belic-Gejman | 200 m gyors | 2:01,2 | 2. | 8. | 2:01,5 | 7. | ||||||
400 m gyors | 4:22,7 | 2. | 9.* | kiesett | ||||||||
Akhmed Anarbayev | 4:35,1 | 3. | 25. | kiesett | ||||||||
Vlagyimir Bure | 1500 m gyors | 18:14,7 | 5. | 17. | kiesett | |||||||
Jurij Gromak | 100 m hát | 1:03,2 | 1. | 14.* | 1:02,4 | 4. | 10.* | kiesett | ||||
Viktor Mazanov | 1:03,1 | 2. | 13. | 1:02,5 | 8. | 12. | kiesett | |||||
Yevgeny Spiridonov | 1:04,2 | 4. | 20.* | kiesett | ||||||||
Leonid Dobroskokin | 200 m hát | 2:16,1 | 1. | 5.* | 2:15,4 | 6. | ||||||
Vlagyimir Koszinszkij | 100 m mell | 1:10,0 | 2. | 12.* | 1:07,9 | 1. | 1. | 1:08,0 | ||||
200 m mell | 2:31,9 | 1. | 3. | 2:29,2 | ||||||||
Yevhen Mykhailov | 2:32,8 | 2. | 4. | 2:32,8 | 5. | |||||||
100 m mell | 1:09,3 | 2. | 4.* | 1:08,8 | 4. | 5. | 1:08,4 | 5. | ||||
Nyikolaj Pankin | 1:08,9 | 1. | 2.* | 1:08,1 | 1. | 2.* | 1:08,0 | |||||
200 m mell | 2:33,1 | 2. | 5.* | 2:30,3 | 4. | |||||||
Vlagyimir Nyemsilov | 100 m pillangó | 59,1 | 2. | 5. | 59,0 | 2. | 7. | 58,1 | 4. | |||
Jurij Szuzdalcev | 59,3 | 2. | 7.* | 58,9 | 3. | 6. | 58,8 | 6. | ||||
Sergey Konov | 1:00,8 | 4. | 26. | kiesett | ||||||||
200 m pillangó | 2:13,1 | 4. | 12. | kiesett | ||||||||
Valentin Kuzmin | 2:11,5 | 3. | 6. | 2:10,6 | 4. | |||||||
Viktor Sharygin | 2:10,9 | 1. | 3. | 2:11,9 | 7. | |||||||
Andrey Dunayev | 200 m vegyes | 2:25,9 | 6. | 31. | kiesett | |||||||
400 m vegyes | 5:01,9 | 1. | 8. | 5:00,3 | 7. | |||||||
Vladimir Kravchenko | 5:08,7 | 4. | 14. | kiesett | ||||||||
200 m vegyes | 2:18,6 | 1. | 13. | kiesett | ||||||||
Szemjon Belic-Gejman Viktor Mazanov Georgijs Kuļikovs Leonyid Iljicsov Szergej Guszev | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:37,8 | 1. | 2. | 3:34,2 | |||||||
Vlagyimir Bure Szemjon Belic-Gejman Georgijs Kuļikovs Leonyid Iljicsov | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:07,6 | 1. | 5. | 8:01,6 | |||||||
Jurij Gromak Vlagyimir Koszinszkij Vlagyimir Nyemsilov Leonyid Iljicsov Viktor Mazanov Nyikolaj Pankin Jurij Szuzdalcev Szergej Guszev | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:04,8 | 1. | 5.* | 4:00,7 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Zoya Dus | 100 m gyors | 1:04,2 | 4. | 26.** | kiesett | ||||
Lidiya Hrebets | 1:03,3 | 2. | 14.** | 1:03,3 | 6. | 19. | kiesett | ||
Natalja Usztyinova | 1:03,8 | 2. | 21.*** | 1:05,0 | 8. | 24. | kiesett | ||
Tamara Sosnova | 200 m gyors | 2:23,5 | 4. | 25. | kiesett | ||||
Tina Lek'veishvili | 100 m hát | 1:11,3 | 2. | 13.* | 1:11,0 | 8. | 15. | kiesett | |
200 m hát | 2:40,5 | 6. | 23.* | kiesett | |||||
Tatyjana Szaveljeva | 2:35,5 | 2. | 12. | kiesett | |||||
100 m hát | 1:11,7 | 2. | 17. | kiesett | |||||
Szvetlana Babanyina | 100 m mell | 1:20,2 | 3. | 15. | 1:18,3 | 5. | 8. | 1:17,2 | 7. |
200 m mell | 2:49,8 | 1. | 4.* | 2:48,4 | 6. | ||||
Alla Grebennikova | 2:49,8 | 2. | 4.* | 2:47,1 | 4. | ||||
100 m mell | 1:19,3 | 2. | 10.* | 1:18,6 | 5. | 10.* | kiesett | ||
Galina Prozumenscsikova | 1:18,6 | 2. | 6. | 1:17,5 | 3. | 6. | 1:15,9 | ||
200 m mell | 2:47,8 | 1. | 2. | 2:47,0 | |||||
Tatyjana Gyevjatova | 100 m pillangó | 1:07,6 | 2. | 5. | 1:08,4 | 4. | 10. | kiesett | |
200 m pillangó | 2:34,7 | 3. | 9. | kiesett | |||||
Larisa Zakharova | 200 m vegyes | 2:34,6 | 2. | 7. | 2:37,0 | 7. | |||
400 m vegyes | 5:38,6 | 2. | 11. | kiesett | |||||
Zoya Dus Tamara Sosnova Natalja Usztyinova Lidiya Hrebets | 4 × 100 m gyorsváltó | 4:17,1 | 3. | 10. | kiesett | ||||
Tina Lek'veishvili Alla Grebennikova Tatyjana Gyevjatova Lidiya Hrebets Larisa Zakharova | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:39,5 | 3. | 5.* | 4:37,0 | 4. |
* - egy másik versenyzővel/váltóval azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Valentin Mankin | Finn dingi | 5,7 | (10,0) | 0,0 | 0,0 | 3,0 | 3,0 | 0,0 | 11,7 | |
Tyimir Pinyegin Fjodor Sutkov | Csillaghajó | 17,0 | 16,0 | 22,0 | 20,0 | 16,0 | (26,0) | 26,0 | 117,0 | 16. |
Lev Rvalov Viktor Pilchin | Repülő hollandi | 8,0 | 11,7 | 18,0 | (29,0) | 24,0 | 29,0 | 18,0 | 108,7 | 15. |
Konstantin Aleksandrov Vladimir Aleksandrov Konstantin Melgunov | 5,5 méteres | (19,0) | 11,7 | 17,0 | 10,0 | 13,0 | 13,0 | 13,0 | 77,7 | 9. |
Valery Afanasyev Yury Anisimov Valery Ruzhnikov | Sárkányhajó | 18,0 | 13,0 | 8,0 | 19,0 | 20,0 | (29,0) | 18,0 | 96,0 | 11. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág a döntőért | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Viktor Putyatyin | Tőr, egyéni | A. csoport Graham Paul (GBR) V Dieter Wellmann (FRG) V Graeme Jennings (AUS) GY Evaristo Prendes (ARG) GY | 3. | H. csoport Ion Drîmbă (RUM) V Roland Losert (AUT) GY Dieter Wellmann (FRG) V Herbert Cohen (USA) GY Román Gómez (MEX) GY | 3. | Nicola Granieri (ITA) GY | Roland Losert (AUT) GY | Christian Noël (FRA) V | Vigaszág | Kamuti Jenő (HUN) V | kiesett | 9. | |||
Vaszil Sztankovics | L. csoport Ókava Heizaburó (JPN) GY Jesús Gil (CUB) GY Michael Breckin (GBR) GY Silvio Fernández (VEN) GY | 1. | E. csoport Ryszard Parulski (POL) V Jean-Claude Magnan (FRA) GY Michael Breckin (GBR) GY Ahmed El-Husseini (RAU) GY Carlos Calderón (MEX) GY | 2. | Héctor Abaunza (MEX) GY | Friedrich Wessel (FRG) GY | Jean-Claude Magnan (FRA) V | Vigaszág | Tănase Mureșanu (RUM) V | kiesett | 9. | ||||
German Szvesnyikov | C. csoport Witold Woyda (POL) V Gerry Wiedel (CAN) GY Moustafa Soheim (RAU) GY Alberto Varela (URG) GY José Miguel Pérez (PRO) GY | 2. | F. csoport Héctor Abaunza (MEX) GY Adam Lisewski (POL) GY Udo Birnbaum (AUT) GY Kamuti László (HUN) GY Gerry Wiedel (CAN) GY | 1. | Rudolf Trost (AUT) GY | Adam Lisewski (POL) GY | Mihai Ţiu (RUM) V | Vigaszág | Ókava Heizaburó (JPN) GY | Kamuti Jenő (HUN) V | kiesett | 7. | |||
Hrihorij Krissz | Párbajtőr, egyéni | B. csoport Franz Rompza (FRG) V David Micahnik (USA) GY Peter Bakonyi (CAN) GY Ali Chekr (LIB) GY José Antonio Díaz (CUB) V | 3. | H. csoport Carlos Couto (BRA) V Herbert Polzhuber (AUT) GY Bill Hoskyns (GBR) GY Paul Pesthy (USA) GY Magdy Conyd (CAN) GY | 1. | Haukler István (RUM) GY | Bohdan Gonsior (POL) GY | Jean-Pierre Allemand (FRA) GY | Döntő | Kulcsár Győző (HUN) GY Gianluigi Saccaro (ITA) V Viktor Modzolevszkij (URS) GY Herbert Polzhuber (AUT) GY Jean-Pierre Allemand (FRA) GY Rájátszás: Az 1-3. helyért Kulcsár Győző (HUN) V | |||||
Viktor Modzolevszkij | L. csoport Dieter Jung (FRG) GY Nicholas Halsted (GBR) V Carlos Calderón (MEX) GY Arthur Cramer (BRA) V Alberto Varela (URG) GY | 2. | D. csoport Fenyvesi Csaba (HUN) V Haukler István (RUM) GY Bohdan Andrzejewski (POL) GY Rudolf Trost (AUT) GY Gustavo Oliveros (CUB) GY | 1. | Ernesto Fernández (MEX) GY | Franz Rompza (FRG) GY | Herbert Polzhuber (AUT) GY | Döntő | Kulcsár Győző (HUN) V Hrihorij Krissz (URS) V Gianluigi Saccaro (ITA) V Herbert Polzhuber (AUT) GY Jean-Pierre Allemand (FRA) GY | 4. | |||||
Alekszej Nyikancsikov | A. csoport Herbert Polzhuber (AUT) GY Ernesto Fernández (MEX) GY Klaus Dumke (GDR) GY Ahmed El-Abidin (RAU) GY Michael Ryan (IRL) GY | 1. | A. csoport Jean-Pierre Allemand (FRA) V Gianluigi Saccaro (ITA) GY Peter Bakonyi (CAN) GY Harry Fiedler (GDR) GY Valeriano Pérez (MEX) GY | 1. | Klaus Dumke (GDR) GY | Gianluigi Saccaro (ITA) V | Vigaszág | Klaus Dumke (GDR) GY | Nemere Zoltán (HUN) GY | Henryk Nielaba (POL) V | kiesett | 9. | |||
Umjar Mavlihanov | Kard, egyéni | B. csoport Cesare Salvadori (ITA) V Marcel Parent (FRA) GY Vicente Calderón (MEX) GY Richard Oldcorn (GBR) GY Alberto Lanteri (ARG) GY José Narciso Díaz (CUB) GY | 1. | D. csoport Bakonyi Péter (HUN) GY Alfonso Morales (USA) V Józef Nowara (POL) GY Walter Köstner (FRG) V Alexander Leckie (GBR) GY | 3. | Cesare Salvadori (ITA) GY | Jerzy Pawłowski (POL) V | Vigaszág | Kovács Tamás (HUN) GY | Józef Nowara (POL) V | kiesett | 7. | |||
Vlagyimir Nazlimov | E. csoport Kovács Tamás (HUN) GY Rodney Craig (GBR) GY Anthony Keane (USA) GY Volker Duschner (FRG) GY Gustavo Chapela (MEX) GY Fionbarr Farrell (IRL) GY | 1. | C. csoport Claude Arabo (FRA) GY Cesare Salvadori (ITA) GY Paul Wischeidt (FRG) GY Anthony Keane (USA) GY Yves Brasseur (BEL) GY | 1. | Serge Panizza (FRA) GY | Alfonso Morales (USA) GY | Döntő | Jerzy Pawłowski (POL) V Mark Rakita (URS) V Pézsa Tibor (HUN) GY Rolando Rigoli (ITA) GY Józef Nowara (POL) GY | 4. | ||||||
Mark Rakita | D. csoport Wladimiro Calarese (ITA) GY Alex Orban (USA) GY Alexander Leckie (GBR) GY Román Quinos (ARG) GY William Fajardo (MEX) GY Nguyễn The Loc (VNM) GY | 1. | B. csoport Pézsa Tibor (HUN) V Marcel Parent (FRA) V Rolando Rigoli (ITA) GY Emil Ochyra (POL) GY Vicente Calderón (MEX) GY | 2. | Marcel Parent (FRA) GY | Pézsa Tibor (HUN) V | Vigaszág | Marcel Parent (FRA) GY | Serge Panizza (FRA) GY | Jerzy Pawłowski (POL) V Pézsa Tibor (HUN) GY Vlagyimir Nazlimov (URS) GY Rolando Rigoli (ITA) GY Józef Nowara (POL) GY Rájátszás: Jerzy Pawłowski (POL) V | |||||
Viktor Putyatyin Jurij Sarov Jurij Sziszikin Vaszil Sztankovics German Szvesnyikov | Tőr, csapat | 2. csoport Egyesült Államok (USA) 12-4 Nagy-Britannia (GBR) 9-0 | 1. | erőnyerő | Magyarország (HUN) 9-4 Románia (RUM) 8 (63)-8 (60) | Franciaország (FRA) 6-9 | |||||||||
Hrihorij Krissz Viktor Modzolevszkij Alekszej Nyikancsikov Jurij Szmoljakov Joszip Vitebszkij | Párbajtőr, csapat | 1. csoport Portugália (POR) 13-2 Egyesült Államok (USA) 10-5 Olaszország (ITA) 10-4 | 1. | Olaszország (ITA) 7-0 NSZK (FRG) 9-3 | Magyarország (HUN) 4-7 | ||||||||||
Umjar Mavlihanov Vlagyimir Nazlimov Mark Rakita Viktor Szigyak Eduard Vinokurov | Kard, csapat | 1. csoport Mexikó (MEX) 15-1 Nagy-Britannia (GBR) 9-1 | 1. | Nagy-Britannia (GBR) 9-1 Franciaország (FRA) 9-4 | Olaszország (ITA) 9-7 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág a döntőért | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Galina Gorohova | Tőr, egyéni | E. csoport Stahl Jencsik Katalin (RUM) V Pilar Roldán (MEX) V Heidi Schmid (FRG) GY Colette Flesch (LUX) GY Myrna Anselma (AHO) GY Sylvia Iannuzzi-San Martín (ARG) GY | 3. | B. csoport Drimba-Gyulai Ilona (RUM) V Antonella Ragno-Lonzi (ITA) GY Brigitte Gapais-Dumont (FRA) GY Harriet King (USA) V Helga Mees (FRG) GY | 4. | Drimba-Gyulai Ilona (RUM) GY | Rejtő Ildikó (HUN) GY | Döntő | Jelena Novikova (URS) GY Pilar Roldán (MEX) V Rejtő Ildikó (HUN) V Brigitte Gapais-Dumont (FRA) V Kerstin Palm (SWE) V | 6. | ||
Jelena Novikova | D. csoport Szabó Orbán Olga (RUM) GY Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) GY Helga Mees (FRG) GY Susan Green (GBR) GY Rosa del Moral (MEX) GY | 1. | D. csoport Stahl Jencsik Katalin (RUM) GY Dömölky Lídia (HUN) V Heidi Schmid (FRG) GY Janet Wardell-Yerburgh (GBR) GY Milady Tack-Fang (CUB) GY | 1. | Bruna Colombetti (ITA) GY | Brigitte Gapais-Dumont (FRA) GY | Döntő | Pilar Roldán (MEX) GY Rejtő Ildikó (HUN) GY Brigitte Gapais-Dumont (FRA) GY Kerstin Palm (SWE) GY Galina Gorohova (URS) V | ||||
Alekszandra Zabelina | A. csoport Bruna Colombetti (ITA) GY Milady Tack-Fang (CUB) V Janice-Lee York-Romary (USA) GY Elżbieta Franke-Cymerman (POL) GY Margaret Bain (GBR) GY | 1. | A. csoport Szabó Orbán Olga (RUM) V Pilar Roldán (MEX) V Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) V Giovanna Masciotta (ITA) GY Janice-Lee York-Romary (USA) V | 6. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Galina Gorohova Jelena Novikova Taccjana Szamuszenka Svetlana Tširkova Alekszandra Zabelina | Tőr, csapat | 3. csoport Lengyelország (POL) 12-4 Nagy-Britannia (GBR) 13-3 Románia (RUM) 7-9 | 2. | Olaszország (ITA) 9-4 | Franciaország (FRA) 9-3 | Magyarország (HUN) 9-3 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 6 | 6 | 0 | 0 | 39 | 14 | +25 | 12 |
Szovjetunió (URS) | 6 | 5 | 0 | 1 | 43 | 18 | +25 | 10 |
Egyesült Államok (USA) | 6 | 3 | 1 | 2 | 37 | 36 | +1 | 7 |
Kuba (CUB) | 6 | 3 | 1 | 2 | 31 | 35 | –4 | 7 |
NSZK (FRG) | 6 | 2 | 0 | 4 | 33 | 34 | –1 | 4 |
Spanyolország (ESP) | 6 | 0 | 1 | 5 | 20 | 37 | –17 | 1 |
Brazília (BRA) | 6 | 0 | 1 | 5 | 22 | 51 | –29 | 1 |
1968. október 14. 15:00 | Szovjetunió (URS) | 11 – 4 | Kuba (CUB) | |
(0–1, 4–1, 3–1, 4–1) | ||||
Grigorovszkij 4 | Junco 4 |
1968. október 17. 10:00 | Szovjetunió (URS) | 6 – 3 | NSZK (FRG) | |
(0–1, 2–1, 3–1, 1–0) | ||||
Barkalov 2 | Weeke 2 |
1968. október 19. 10:00 | Szovjetunió (URS) | 5 – 0 | Spanyolország (ESP) | |
(2–0, 1–0, 0–0, 2–0) | ||||
Dolgusin 2 |
1968. október 20. 15:30 | Magyarország (HUN) | 6 – 5 | Szovjetunió (URS) | |
(2–2, 2–1, 1–2, 1–0) | ||||
Felkai 3 | Grigorovszkij 2 |
1968. október 21. 10:00 | Szovjetunió (URS) | 8 – 3 | Egyesült Államok (USA) | |
(1–1, 2–1, 2–1, 3–0) | ||||
Szkok 4 | Bradley 2 |
1968. október 22. 09:00 | Szovjetunió (URS) | 8 – 2 | Brazília (BRA) | |
(1–0, 3–1, 3–1, 1–0) | ||||
Sidlovszkij 3 | Carotini, Lima 1 |
- Elődöntő
1968. október 24. 15:00 | Szovjetunió (URS) | 8 – 5 | Olaszország (ITA) | |
(3–1, 1–2, 4–1, 0–1) | ||||
Sidlovszkij, Szkok 3 | Pizzo 3 |
- Döntő
1968. október 26. 17:00 | Jugoszlávia (YUG) | 13 – 11 (h. u.) | Szovjetunió (URS) | |
(2–3, 3–2, 3–1, 3–5, 2–0, 0–0) | ||||
Marović 5 | Barkalov 7 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Források
- Soviet Union at the 1968 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál