A Szovjetunió az 1972. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1972. évi nyári olimpiai játékok München | |||||
Versenyzők | 371 fő 22 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Alekszandr Medvegy | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió az NSZK-beli Münchenben megrendezett 1972. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 22 sportágban 371 sportoló képviselte, akik összesen 99 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Borzov, ValerijValerij Borzov | Atlétika | Férfi 100 m |
1 Arany | Borzov, ValerijValerij Borzov | Atlétika | Férfi 200 m |
1 Arany | Tarmak, JüriJüri Tarmak | Atlétika | Férfi magasugrás |
1 Arany | Szanyejev, ViktorViktor Szanyejev | Atlétika | Férfi hármasugrás |
1 Arany | Bondarcsuk, AnatolijAnatolij Bondarcsuk | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
1 Arany | Avilov, MikolaMikola Avilov | Atlétika | Férfi tízpróba |
1 Arany | Bragina, LjudmilaLjudmila Bragina | Atlétika | Női 1500 m |
1 Arany | Csizsova, NagyezsdaNagyezsda Csizsova | Atlétika | Női súlylökés |
1 Arany | Melnyik, FainaFaina Melnyik | Atlétika | Női diszkoszvetés |
1 Arany | Kazakov, RusztamRusztam Kazakov | Birkózás | Kötöttfogás, 57 kg |
1 Arany | Hiszamutgyinov, SamilSamil Hiszamutgyinov | Birkózás | Kötöttfogás, 68 kg |
1 Arany | Rezancev, ValerijValerij Rezancev | Birkózás | Kötöttfogás, 90 kg |
1 Arany | Roscsin, AnatolijAnatolij Roscsin | Birkózás | Kötöttfogás, +100 kg |
1 Arany | Dmitrijev, RomanRoman Dmitrijev | Birkózás | Szabadfogás, 48 kg |
1 Arany | Abdulbekov, ZagalavZagalav Abdulbekov | Birkózás | Szabadfogás, 62 kg |
1 Arany | Tediasvili, LevanLevan Tediasvili | Birkózás | Szabadfogás, 82 kg |
1 Arany | Jarigin, IvanIvan Jarigin | Birkózás | Szabadfogás, 100 kg |
1 Arany | Medvegy, AlekszandrAlekszandr Medvegy | Birkózás | Szabadfogás, +100 kg |
1 Arany | Csocsisvili, SotaSota Csocsisvili | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
1 Arany | Malisev, JurijJurij Malisev | Evezés | Férfi egypárevezős |
1 Arany | Korsikov, GennagyijGennagyij Korsikov Alekszandr Tyimosinyin | Evezés | Férfi kétpárevezős |
1 Arany | Saparenko, OlekszandrOlekszandr Saparenko | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 1000 m |
1 Arany | Harbacsov, MikalajMikalaj Harbacsov Viktor Krataszjuk | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
1 Arany | Filatov, JurijJurij Filatov Valerij Gyigyenko Volodimir Morozov Jurij Sztyecenko | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
1 Arany | Česiūnas, VladasVladas Česiūnas Jurij Lobanov | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
1 Arany | Rjabcsinszkaja, JulijaJulija Rjabcsinszkaja | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
1 Arany | Nagirnaja, JekatyerinaJekatyerina Nagirnaja Ljudmila Hvedoszjuk-Pinajeva | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
1 Arany | Jardi, ValerijValerij Jardi Gennagyij Komnatov Valerij Lihacsov Borisz Suhov | Kerékpározás | Férfi csapat időfutam |
1 Arany | Celovalnyikov, IgorIgor Celovalnyikov Vlagyimir Szemenec | Kerékpározás | Férfi kétüléses tandem |
1 Arany | Nemzeti válogatott Belov, AlekszandrAlekszandr Belov Szergej Belov Alekszandr Bolosev Ivan Dvornij Ivan Jadeska Miheil Korkia Szerhij Kovalenko Modestas Paulauskas Anatolij Polivoda Zurab Szakandelidze Gennagyij Volnov Alzsan Zsarmuhamedov | Kosárlabda | Férfi |
1 Arany | Kalita, IvanIvan Kalita Ivan Kizimov Jelena Petuskova | Lovaglás | Csapat díjlovaglás |
1 Arany | Vaszin, VlagyimirVlagyimir Vaszin | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
1 Arany | Kuznyecov, BoriszBorisz Kuznyecov | Ökölvívás | Pehelysúly |
1 Arany | Lemesev, VjacseszlavVjacseszlav Lemesev | Ökölvívás | Középsúly |
1 Arany | Lednyov, PavelPavel Lednyov Borisz Onyiscsenko Vlagyimir Smeljov | Öttusa | Csapat |
1 Arany | Nemzeti válogatott Ljudmila Borozna Ljudmila Buldakova Vera Galuska-Dujunova Tatjana Gonobobleva Natalja Kudreva Galina Leontyeva Inna Riszka Roza Salihova Tatyjana Szaricseva Nyina Szmolejeva Ljubov Tyurina Tatyjana Ponyajeva-Tretyakova | Röplabda | Női |
1 Arany | Zseleznyak, JakovJakov Zseleznyak | Sportlövészet | Futócéllövészet |
1 Arany | Kirzsinov, MuharbijMuharbij Kirzsinov | Súlyemelés | 67,5 kg |
1 Arany | Talts, JaanJaan Talts | Súlyemelés | 110 kg |
1 Arany | Alekszejev, VaszilijVaszilij Alekszejev | Súlyemelés | +110 kg |
1 Arany | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi talaj |
1 Arany | Klimenko, ViktorViktor Klimenko | Torna | Férfi lólengés |
1 Arany | Korbut, OlgaOlga Korbut | Torna | Női talaj |
1 Arany | Korbut, OlgaOlga Korbut | Torna | Női gerenda |
1 Arany | Turiscseva, LjudmilaLjudmila Turiscseva | Torna | Női egyéni összetett |
1 Arany | Burda, LjubovLjubov Burda Olga Korbut Antanyina Kosal Tamara Lazakovics Elvira Szaagyi Ljudmila Turiscseva | Torna | Női csapat összetett |
1 Arany | Dirdira, VitalijVitalij Dirdira Valentin Mankin | Vitorlázás | Tempest |
1 Arany | Szigyak, ViktorViktor Szigyak | Vívás | Férfi kard, egyéni |
1 Arany | Gorohova, GalinaGalina Gorohova Jelena Novikova Taccjana Szamuszenka Svetlana Tširkova Alekszandra Zabelina | Vívás | Női tőr, csapat |
1 Arany | Nemzeti válogatott Anatolij Akimov Alekszej Barkalov Alekszandr Dolgusin Alekszandr Dreval Vagyim Guljajev Alekszandr Kabanov Nyikolaj Melnyikov Leonyid Oszipov Alekszandr Sidlovszkij Vjacseszlav Szobcsenko Vlagyimir Zsmudszkij | Vízilabda | Férfi |
2 Ezüst | Arzsanov, JevhenJevhen Arzsanov | Atlétika | Férfi 800 m |
2 Ezüst | Golubnyicsij, VlagyimirVlagyimir Golubnyicsij | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
2 Ezüst | Szoldatyenko, VenyiaminVenyiamin Szoldatyenko | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
2 Ezüst | Borzov, ValerijValerij Borzov Alekszandr Kornyeljuk Uladzimir Loveckij Juris Silovs | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
2 Ezüst | Lūsis, JānisJānis Lūsis | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
2 Ezüst | Litvinyenko, LeonyidLeonyid Litvinyenko | Atlétika | Férfi tízpróba |
2 Ezüst | Sabaitė, NijolėNijolė Sabaitė | Atlétika | Női 800 m |
2 Ezüst | Nazarenko, AnatolijAnatolij Nazarenko | Birkózás | Kötöttfogás, 82 kg |
2 Ezüst | Jakovenko, NyikolajNyikolaj Jakovenko | Birkózás | Kötöttfogás, 100 kg |
2 Ezüst | Alahvergyiev, ArszenArszen Alahvergyiev | Birkózás | Szabadfogás, 52 kg |
2 Ezüst | Sztrahov, GennagyijGennagyij Sztrahov | Birkózás | Szabadfogás, 90 kg |
2 Ezüst | Kuznyecov, VitalijVitalij Kuznyecov | Cselgáncs | Férfi nyílt |
2 Ezüst | Petuskova, JelenaJelena Petuskova | Lovaglás | Egyéni díjlovaglás |
2 Ezüst | Onyiscsenko, BoriszBorisz Onyiscsenko | Öttusa | Férfi egyéni |
2 Ezüst | Borisz, BoriszBorisz Borisz | Sportlövészet | Szabadpuska, összetett (300 m) |
2 Ezüst | Petrov, JevgenyijJevgenyij Petrov | Sportlövészet | Skeet |
2 Ezüst | Sanidze, DitoDito Sanidze | Súlyemelés | 60 kg |
2 Ezüst | Klimenko, ViktorViktor Klimenko | Torna | Férfi ugrás |
2 Ezüst | Voronyin, MihailMihail Voronyin | Torna | Férfi gyűrű |
2 Ezüst | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov Viktor Klimenko Alekszandr Malejev Edvard Mikaeljan Uladzimir Scsukin Mihail Voronyin | Torna | Férfi csapat összetett |
2 Ezüst | Turiscseva, LjudmilaLjudmila Turiscseva | Torna | Női talaj |
2 Ezüst | Korbut, OlgaOlga Korbut | Torna | Női felemás korlát |
2 Ezüst | Lazakovics, TamaraTamara Lazakovics | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Aboimov, ViktorViktor Aboimov Vlagyimir Bure Igor Grivennyikov Georgijs Kuļikovs Viktor Mazanov | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Sztyepanova, GalinaGalina Sztyepanova | Úszás | Női 100 m mell |
2 Ezüst | Gyenyiszov, VlagyimirVlagyimir Gyenyiszov Anatolij Kotyesev Viktor Putyatyin Leonyid Romanov Vaszil Sztankovics | Vívás | Férfi tőr, csapat |
2 Ezüst | Bazsenov, ViktorViktor Bazsenov Vlagyimir Nazlimov Mark Rakita Viktor Szigyak Eduard Vinokurov | Vívás | Férfi kard, csapat |
3 Bronz | Hmelevszkij, VaszilijVaszilij Hmelevszkij | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
3 Bronz | Asuralijev, RuszlanRuszlan Asuralijev | Birkózás | Szabadfogás, 68 kg |
3 Bronz | Novikov, AnatolijAnatolij Novikov | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
3 Bronz | Onasvili, GiviGivi Onasvili | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
3 Bronz | Gapcsenko, EmmaEmma Gapcsenko | Íjászat | Női egyéni |
3 Bronz | Phakadze, OmarOmar Phakadze | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Arkadi Andreaszján Oleh Blohin Revaz Dzodzuasvili Murtaz Hurcilava Jurij Isztomin Andrej Jakubik Jurij Jeliszejev Gennagyij Jevrjuzsihin Volodimir Kaplicsnij Viktor Kolotov Anatolij Kukszov Jevgenyij Lovcsev Szergej Olsanszkij Volodimir Oniscsenko Volodimir Pilhuj Jevgenyij Rudakov Szabó József Vjacseszlav Szemenov Hovhannesz Zanazanján | Labdarúgás | Férfi |
3 Bronz | Lednyov, PavelPavel Lednyov | Öttusa | Férfi egyéni |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Viktor Borscs Jefim Csulak Vjacseszlav Domanij Vlagyimir Kondra Valerij Kravcsenko Jevhen Lapinszkij Vlagyimir Patkin Jurij Pojarkov Vlagyimir Putyatov Alekszandr Saprikin Jurij Sztarunszkij Leonyid Zajko | Röplabda | Férfi |
3 Bronz | Torsin, ViktorViktor Torsin | Sportlövészet | Gyorstüzelő pisztoly |
3 Bronz | Csetyin, GennagyijGennagyij Csetyin | Súlyemelés | 56 kg |
3 Bronz | Andrianov, NyikolajNyikolaj Andrianov | Torna | Férfi ugrás |
3 Bronz | Lazakovics, TamaraTamara Lazakovics | Torna | Női talaj |
3 Bronz | Turiscseva, LjudmilaLjudmila Turiscseva | Torna | Női ugrás |
3 Bronz | Lazakovics, TamaraTamara Lazakovics | Torna | Női egyéni összetett |
3 Bronz | Bure, VlagyimirVlagyimir Bure | Úszás | Férfi 100 m gyors |
3 Bronz | Aboimov, ViktorViktor Aboimov Vlagyimir Bure Igor Grivennyikov Georgijs Kuļikovs Viktor Mazanov Alekszandr Szamszonov | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyorsváltó |
3 Bronz | Sztyepanova, GalinaGalina Sztyepanova | Úszás | Női 200 m mell |
3 Bronz | Potapov, ViktorViktor Potapov | Vitorlázás | Finn dingi |
3 Bronz | Nazlimov, VlagyimirVlagyimir Nazlimov | Vívás | Férfi kard, egyéni |
3 Bronz | Krissz, HrihorijHrihorij Krissz Viktor Modzolevszkij Szergej Paramonov Igor Valetov Georgi Zažitski | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
3 Bronz | Gorohova, GalinaGalina Gorohova | Vívás | Női tőr, egyéni |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Volodymyr Atamas | 100 m | 10,51 | 4. | 20.* | 10,83 | 8. | 38. | kiesett | ||||
Alekszandr Kornyeljuk | 10,38 | 1. | 8. | 10,23 | 1. | 4. | 10,35 | 3. | 4. | 10,36 | 4. | |
Valerij Borzov | 10,47 | 1. | 12.** | 10,07 | 1. | 1. | 10,21 | 1. | 1. | 10,14 | ||
200 m | 20,64 | 1. | 2. | 20,30 | 1. | 2. | 20,21 | 1. | 1. | 20,00 | ||
Uladzimir Loveckij | 20,99 | 2. | 15. | 20,83 | 4. | 18.* | kiesett | |||||
Jevhen Arzsanov | 1500 m | nem állt rajthoz | kiesett | |||||||||
800 m | 1:48,3 | 1. | 19. | 1:46,32 | 2. | 2. | 1:45,89 | |||||
Yevhen Volkov | 1:48,6 | 3. | 22. | 1:50,1 | 8. | 22. | kiesett | |||||
Ivan Ivanov | 1:51,0 | 1. | 40. | 1:49,6 | 5. | 18.* | kiesett | |||||
1500 m | 3:42,3 | 6. | 21.** | kiesett | ||||||||
Volodymyr Pantelei | 3:42,3 | 3. | 21.** | 3:41,6 | 2. | 10.*** | 3:40,24 | 8. | ||||
Vladimir Afonin | 5000 m | 14:08,6 | 7. | 42. | kiesett | |||||||
Nikolay Puklakov | 13:57,6 | 6. | 34. | kiesett | ||||||||
Nikolay Sviridov | 13:38,4 | 2. | 9.** | 13:39,31 | 8. | |||||||
Pavlo Andreiev | 10 000 m | 28:20,97 | 3. | 12. | 28:46,27 | 11. | ||||||
Anatoly Badrankov | 28:35,84 | 6. | 21. | kiesett | ||||||||
Rashid Sharafetdinov | 28:24,64 | 6. | 16. | kiesett | ||||||||
Viktor Myasnikov | 110 m gát | 14,13 | 5. | 17.* | kiesett | |||||||
Jevgenyij Gavrilenko | 400 m gát | 49,73 | 1. | 2. | 49,34 | 2. | 3. | 49,66 | 6.* | |||
Viktor Savchenko | 49,90 | 2. | 5. | 50,28 | 7. | 11. | kiesett | |||||
Yury Zorin | 50,35 | 3. | 13.* | 49,60 | 3. | 5. | 50,25 | 8. | ||||
Romualdas Bitė | 3000 m akadály | 8:30,2 | 2. | 7. | 8:34,64 | 7. | ||||||
Sergey Skripka | 8:41,4 | 6. | 31.* | kiesett | ||||||||
Anatolijus Baranovas | Maraton | 2:20:10 | 15. | |||||||||
Ihor Shcherbak | 2:25:37 | 35. | ||||||||||
Yury Velikorodnykh | 2:20:02 | 14. | ||||||||||
Vlagyimir Golubnyicsij | 20 km gyaloglás | 1:26:55 | ||||||||||
Jevgenyij Ivcsenko | kizárták | |||||||||||
Nyikolaj Szmaga | 1:28:16 | 5. | ||||||||||
Otto Barch | 50 km gyaloglás | 4:01:35 | 4. | |||||||||
Sergey Grigoryev | kizárták | |||||||||||
Venyiamin Szoldatyenko | 3:58:24 | |||||||||||
Alekszandr Kornyeljuk Uladzimir Loveckij Juris Silovs Valerij Borzov | 4 × 100 m váltó | 39,15 | 1. | 4. | 39,00 | 2. | 5. | 38,50 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Rustam Akhmetov | Magasugrás | 215 cm | 3.**** | 215 cm | 8. |
Kęstutis Šapka | 215 cm | 3.**** | 215 cm | 12.* | |
Jüri Tarmak | 215 cm | 3.**** | 223 cm | ||
Leonid Barkovskiy | Távolugrás | 798 cm | 5. | 775 cm | 8. |
Valerij Pidluzsnij | 791 cm | 9. | 772 cm | 9. | |
Igor Tyer-Oveneszjan | 777 cm | 13. | kiesett | ||
Mikhail Bariban | Hármasugrás | 16,26 m | 11. | 16,30 m | 9. |
Gennady Bessonov | 16,18 m | 15. | kiesett | ||
Viktor Szanyejev | 16,85 m | 1. | 17,35 m | ||
Alekszandr Barisnyikov | Súlylökés | 18,65 m | 22. | kiesett | |
Rimantas Plungė | 19,18 m | 13. | 19,30 m | 14. | |
Anatolij Bondarcsuk | Kalapácsvetés | 72,88 m | 1. | 75,50 m | |
Iosyp Hamskiy | 66,72 m | 17. | 66,26 m | 18. | |
Vaszilij Hmelevszkij | 70,00 m | 4. | 74,04 m | ||
Jānis Lūsis | Gerelyhajítás | 82,92 m | 18. | 90,46 m |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Mikola Avilov | Tízpróba | 11,00 | 804 | 768 cm | 957 | 14,36 m | 750 | 212 cm | 959 | 48,45 | 875 | 14,31 | 926 | 46,98 m | 818 | 455 cm | 945 | 61,66 m | 781 | 4:22,8 | 639 | 8454 | |
Boris Ivanov | 11,24 | 747 | 659 cm | 734 | 14,47 m | 757 | 192 cm | 788 | 50,18 | 797 | 14,76 | 874 | 41,58 m | 716 | 430 cm | 884 | 64,84 m | 819 | 4:37,4 | 541 | 7657 | 13. | |
Leonyid Litvinyenko | 11,13 | 773 | 681 cm | 780 | 14,18 m | 739 | 189 cm | 760 | 48,40 | 880 | 15,03 | 845 | 47,84 m | 833 | 440 cm | 909 | 58,94 m | 748 | 4:05,9 | 768 | 8035 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Galina Buharina | 100 m | 11,69 | 5. | 28. | 11,81 | 8. | 28. | kiesett | ||||
Ljudmila Zsarkova | 11,56 | 4. | 21. | 11,46 | 4. | 10.** | 11,67 | 8. | 16. | kiesett | ||
Nagyezsda Beszfamilnaja | 200 m | 23,62 | 3. | 12. | 23,20 | 2. | 6. | 23,31 | 5. | 11. | kiesett | |
Marina Sidorova | 23,46 | 1. | 6. | 23,33 | 4. | 13.* | 23,40 | 7. | 14. | kiesett | ||
Nagyezsda Iljina | 400 m | 53,20 | 3. | 17. | 52,30 | 3. | 7. | 52,29 | 7. | 13. | kiesett | |
Natalja Pecsonkina | 53,81 | 4. | 29. | 54,58 | 8. | 31. | kiesett | |||||
Olga Minyejeva | 53,62 | 4. | 25. | 53,42 | 7. | 24. | kiesett | |||||
Nina Morhunova | 800 m | 2:02,64 | 1. | 14. | 2:04,93 | 8. | 15. | kiesett | ||||
Raissa Ruus | 2:11,18 | 7. | 33. | kiesett | ||||||||
Nijolė Sabaitė | 2:01,50 | 1. | 4. | 2:00,90 | 1. | 1. | 1:58,65 | |||||
Ljudmila Bragina | 1500 m | 4:06,47 | 1. | 1. | 4:05,07 | 1. | 1. | 4:01,38 | ||||
Tamara Kazachkova | 4:20,15 | 8. | 29. | kiesett | ||||||||
Tamara Pangelova | 4:10,75 | 1. | 7. | 4:07,66 | 1. | 4. | 4:06,45 | 7. | ||||
Marina Sidorova Galina Buharina Ljudmila Zsarkova Nagyezsda Beszfamilnaja | 4 × 100 m váltó | 43,77 | 2. | 6. | 43,59 | 5. | ||||||
Lyubov Runtso Olga Minyejeva Natalja Pecsonkina Nagyezsda Iljina | 4 × 400 m váltó | 3:30,23 | 3. | 7. | 3:31,89 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Antonyina Okorokova | Magasugrás | 173 cm | 26. | kiesett | |
Lyubov Ilyina | Távolugrás | 625 cm | 18. | kiesett | |
Nagyezsda Csizsova | Súlylökés | 18,54 m | 5. | 21,03 m | |
Antonina Ivanova | 17,87 m | 7. | 18,28 m | 9. | |
Szvetlana Kracsevszkaja | 17,18 m | 11. | 19,24 m | 4. | |
Tamara Danilova | Diszkoszvetés | 60,34 m | 3. | 62,86 m | 4. |
Faina Melnyik | 61,26 m | 2. | 66,62 m | ||
Lyudmila Muravyova | 55,24 m | 12. | 59,00 m | 8. | |
Svetlana Korolyova-Babich | Gerelyhajítás | 55,90 m | 8. | 56,36 m | 8. |
Nina Marakina | 51,06 m | 16. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Valentina Tikhomirova | Ötpróba | 13,77 | 895 | 14,64 m | 875 | 174 cm | 974 | 615 cm | 939 | 24,25 | 914 | 4597 | 5. |
Nagyija Tkacsenko | 13,81 | 890 | 13,69 m | 820 | 165 cm | 885 | 618 cm | 945 | 25,19 | 830 | 4370 | 9. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
**** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vladimir Zubkov | 48 kg | Sztefan Angelov (BUL) kétvállas | Gheorghe Berceanu (ROM) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Vitalij Konsztantyinyov | 52 kg | Abdel Ibrahim (EGY) 0.5-3.5 | Giuseppe Bognanni (ITA) kétvállas | Hirajama Kóicsiró (JPN) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Rusztam Kazakov | 57 kg | Alam Mir (AFG) 0.5-3.5 | Khristo Traykov (BUL) 3-1 | Józef Lipień (POL) kétvállas | Óthon Moszhídisz (GRE) kétvállas | Jamamoto Ikuei (JPN) 1-3 | erőnyerő | Varga János (HUN) 0.5-3.5 | 1. mérkőzés Hans-Jürgen Veil (FRG) kétvállas | |
Jemal Megrelishvili | 62 kg | Metin Alakoç (TUR) kétvállas | Eliseo Salugta (PHI) kétvállas | Réczi László (HUN) 1-3 | Sztéliosz Mijákisz (GRE) 3-1 | Martti Laakso (FIN) 1-3 | Heinz-Helmut Wehling (GDR) 3-1 | kiesett | 5. | |
Samil Hiszamutgyinov | 68 kg | Mohamed Gaber (EGY) kétvállas | Simion Popescu (ROM) kétvállas | Seyyit Hışırlı (TUR) 1-3 | Andrzej Supron (POL) kétvállas | Sztojan Aposztolov (BUL) 1-3 | Gian Matteo Ranzi (ITA) 0.5-3.5 | Hozott eredmény Sztojan Aposztolov (BUL) 1-3 Hozott eredmény Gian Matteo Ranzi (ITA) 0.5-3.5 | ||
Viktor Igumenov | 74 kg | Franz Berger (AUT) 1-3 | Pétrosz Galaktópulosz (GRE) 2-2 | visszalépett | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Anatolij Nazarenko | 82 kg | Hegedűs Csaba (HUN) 3-1 | Reinhold Hucker (FRG) kétvállas | Kiril Dimitrov (BUL) 1-3 | Ali Yağmur (TUR) kétvállas | Ion Gabor (ROM) kétvállas | 2. mérkőzés Milan Nenadić (YUG) visszalépett Hozott eredmény Hegedűs Csaba (HUN) 3-1 | |||
Valerij Rezancev | 90 kg | Nicolae Neguţ (ROM) 2-2 | Jean-Marie Chardonnens (SUI) kétvállas | Günter Kowalewski (FRG) visszalépett | Tani Kimucsi (JPN) kétvállas | Håkon Øverby (NOR) kétvállas | 1. mérkőzés Josip Čorak (YUG) 1-3 2. mérkőzés Czesław Kwieciński (POL) 1-3 | |||
Nyikolaj Jakovenko | 100 kg | Buck Deadrich (USA) kétvállas | Rudolf Lüscher (SUI) kétvállas | Tore Hem (NOR) 1-3 | Andrzej Skrzydlewski (POL) kétvállas | Khristo Ignatov (BUL) kétvállas | 1. mérkőzés Nicolae Martinescu (ROM) kétvállas | |||
Anatolij Roscsin | +100 kg | Victor Dolipschi (ROM) kétvállas | Alekszandar Tomov (BUL) 1-3 | Petr Kment (TCH) 1-3 | Wilfried Dietrich (FRG) visszalépett | Hozott eredmény Victor Dolipschi (ROM) kétvállas Hozott eredmény Alekszandar Tomov (BUL) 1-3 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Roman Dmitrijev | 48 kg | Adkar Maruti (IND) kétvállas | Umeda Maszahiko (JPN) 1-3 | erőnyerő | Ognyan Nikolov (BUL) 1-3 | 1. mérkőzés Ebrahim Javadi (IRI) 3-1 Hozott eredmény Ognyan Nikolov (BUL) 1-3 | ||||
Arszen Alahvergyiev | 52 kg | Mohammad Arref (AFG) 1-3 | Wanelge Castillo (PAN) 0.5-3.5 | Dorjzovdyn Ganbat (MGL) 1-3 | Vincenzo Grassi (ITA) kétvállas | Petre Ciarnău (ROM) 2-2 | Sudesh Kumar (IND) 1-3 | 1. mérkőzés Kim Gvanghjong (Gim Gwanghyeong) (PRK) 2-2 3. mérkőzés Kató Kijomi (JPN) 3-1 | ||
Ivan Kuleshov | 57 kg | Megdiin Khoilogdorj (MGL) 1-3 | Egon Beiler (CAN) 0.5-3.5 | Ivan Shavov (BUL) kétvállas | Klinga László (HUN) kétvállas | kiesett | helyezetlen | |||
Zagalav Abdulbekov | 62 kg | Jakob Tanner (SUI) 0.5-3.5 | Zeveg Ojdov (MGL) kétvállas | Gene Davis (USA) kétvállas | Abe Kijosi (JPN) 1-3 | erőnyerő | Ivan Krasztev (BUL) 2-2 | 1. mérkőzés Vehbi Akdağ (TUR) kétvállas Hozott eredmény Ivan Krasztev (BUL) 2-2 | ||
Ruszlan Asuralijev | 68 kg | Ismail Yuseinov (BUL) 1-3 | Segundo Olmedo (PAN) 0.5-3.5 | Josef Engel (TCH) kétvállas | Petre Poalelungi (ROM) kétvállas | Ali Şahin (TUR) 3-1 | 1. mérkőzés Vada Kikuo (JPN) 3-1 2. mérkőzés Dan Gable (USA) 3-1 | |||
Yury Gusov | 74 kg | Ludovic Ambruş (ROM) 1-3 | Alfred Wurr (CAN) kétvállas | Adolf Seger (FRG) 3-1 | Manszur Barzegar (IRI) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Levan Tediasvili | 82 kg | Ibrahim Diop (SEN) 0.5-3.5 | Tömöriin Artag (MGL) 1-3 | Kurt Elmgren (SWE) kétvállas | John Peterson (USA) 1-3 | Peter Neumair (FRG) 1-3 | Vasile Iorga (ROM) 1-3 | Hozott eredmény John Peterson (USA) 1-3 Hozott eredmény Vasile Iorga (ROM) 1-3 | ||
Gennagyij Sztrahov | 90 kg | Roland Andersson (SWE) 0.5-3.5 | Chandgi Ram (IND) kétvállas | Ben Peterson (USA) 2-2 | Paweł Kurczewski (POL) kétvállas | Günter Spindler (GDR) 0.5-3.5 | Bajkó Károly (HUN) 1-3 | Hozott eredmény Ben Peterson (USA) 2-2 Hozott eredmény Bajkó Károly (HUN) 1-3 | ||
Ivan Jarigin | 100 kg | Bruno Jutzeler (SUI) kétvállas | Gerd Bachmann (GDR) kétvállas | Harry Geris (CAN) kétvállas | Abolfazl Anvari (IRI) kétvállas | Enache Panait (ROM) kétvállas | 2. mérkőzés Khorloogiin Bayanmönkh (MGL) kétvállas 3. mérkőzés Csatári József (HUN) kétvállas | |||
Alekszandr Medvegy | +100 kg | Christopher Taylor (USA) 1-3 | Gıyasettin Yılmaz (TUR) kétvállas | Wilfried Dietrich (FRG) 1-3 | Ştefan Stîngu (ROM) kétvállas | Moslem Eskandar-Filabi (IRI) kétvállas | 1. mérkőzés Oszman Duraliev (BUL) 1-3 Hozott eredmény Christopher Taylor (USA) 1-3 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Vigaszág 1. forduló | Vigaszág 2. forduló | Vigaszág 3. forduló | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Sergey Suslin | Könnyűsúly | B | erőnyerő | Szabó Ferenc (HUN) V | kiesett | 13. | |||||||
Anatolij Novikov | Váltósúly | A | erőnyerő | Raúl Foullon (MEX) GY | Gerold Jungwirth (AUT) GY | Dietmar Hötger (GDR) V | Engelbert Dörbrandt (FRG) GY | Nomura Tojokazu (JPN) V | kiesett | ||||
Guram Gogolauri | Középsúly | A | Jonas Cissé (SEN) GY | Irwin Cohen (USA) GY | Martin Poglajen (HOL) GY | Slavko Obadov (YUG) GY | Brian Jacks (GBR) V | Jean-Paul Coche (FRA) V | kiesett | 5. | |||
Sota Csocsisvili | Félnehézsúly | A | Csha Dujong (Cha Du-yong) (PRK) visszalépett | Szaszahara Fumio (JPN) GY | David Starbrook (GBR) V | Pierre Albertini (FRA) GY | James Wooley (USA) GY | Paul Barth (FRG) GY | David Starbrook (GBR) GY | ||||
Givi Onasvili | Nehézsúly | A | M'Bagnick M'Bodj (SEN) GY | Waldemar Sikorski (POL) visszalépett | Nisimura Motoki (JPN) GY | Jean-Claude Brondani (FRA) GY | Klaus Glahn (FRG) V | kiesett | |||||
Vitalij Kuznyecov | Nyílt | B | Barry Johnson (AUS) GY | Chiaki Ishii (BRA) GY | Wim Ruska (HOL) GY | Klaus Glahn (FRG) GY | Angelo Parisi (GBR) GY | Wim Ruska (HOL) V |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jurij Malisev | Egypárevezős | 7:42,67 | 1. | erőnyerő | 8:13,49 | 1. | A | 7:10,12 | 1. | ||
Alekszandr Tyimosinyin Gennagyij Korsikov | Kétpárevezős | 6:56,17 | 1. | erőnyerő | 7:35,33 | 2. | A | 7:01,77 | 1. | ||
Vladimir Polyakov Nikolay Vasilyev | Kormányos nélküli kettes | 7:28,97 | 1. | erőnyerő | 7:46,18 | 4. | B | 7:34,37 | 2. | 8. | |
Vlagyimir Jesinov Nyikolaj Ivanov Jurij Lorencszon (kormányos) | Kormányos kettes | 7:43,84 | 1. | erőnyerő | 8:07,34 | 1. | A | 7:24,44 | 5. | 5. | |
Anatoliy Tkachuk Igor Kashurov Aleksandr Motin Vitaly Sapronov | Kormányos nélküli négyes | 6:42,40 | 1. | erőnyerő | 7:16,59 | 3. | A | 6:31,92 | 4. | 4. | |
Vlagyimir Szterlik Vladimir Solovyov Aleksandr Lyubaturov Yury Shamayev Igor Rudakov (kormányos) | Kormányos négyes | 6:50,21 | 2. | erőnyerő | 7:09,08 | 1. | A | 6:37,71 | 4. | 4. | |
Aleksandr Ryazankin Viktor Dementyev Sergey Kolyaskin Aleksandr Shitov Valery Bisarnov Boris Vorobyov Vladimir Savelov Alekszandr Martiskin Viktor Mikheyev (kormányos) | Nyolcas | 6:12,35 | 1. | erőnyerő | 6:24,80 | 2. | A | 6:14,48 | 4. | 4. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Mikhail Peunov | Férfi egyéni | 1222 | 5. | 1175 | 26. | 2397 | 12. |
Viktor Sydoruk | 1205 | 7. | 1222 | 7. | 2427 | 7. | |
Mati Vaikjärv | 1194 | 11. | 1169 | 30. | 2363 | 24. | |
Emma Gapcsenko | Női egyéni | 1201 | 2. | 1202 | 3. | 2403 | |
Ketevan Loszaberidze | 1195 | 6. | 1207 | 2. | 2402 | 4. | |
Alla Peunova | 1180 | 10. | 1184 | 7. | 2364 | 8. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Olekszandr Saparenko | Kajak egyes 1000 m | 4:02,60 | 1. | 4. | erőnyerő | 3:52,14 | 1. | 3. | 3:48,06 | |||
Mikalaj Harbacsov Viktor Krataszjuk | Kajak kettes 1000 m | 3:42,18 | 1. | 2. | erőnyerő | 3:30,69 | 1. | 1. | 3:31,23 | |||
Jurij Filatov Jurij Sztyecenko Volodimir Morozov Valerij Gyigyenko | Kajak négyes 1000 m | 3:18,35 | 1. | 2. | erőnyerő | 3:09,68 | 1. | 2. | 3:14,02 | |||
Vaszil Jurcsenko | Kenu egyes 1000 m | 4:33,34 | 2. | 5. | erőnyerő | 4:14,43 | 5. | |||||
Vladas Česiūnas Jurij Lobanov | Kenu kettes 1000 m | 4:07,73 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:51,96 | 1. | 2. | 3:52,60 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Julija Rjabcsinszkaja | Kajak egyes 500 m | 2:09,27 | 1. | 1. | erőnyerő | 2:04,67 | 1. | 2. | 2:03,17 | |||
Ljudmila Hvedoszjuk-Pinajeva Jekatyerina Nagirnaja | Kajak kettes 500 m | 2:00,31 | 1. | 2. | erőnyerő | 1:53,50 |
Szlalom
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | |||
Gogi Naskidashvili | Kajak egyes | 479,60 | 33. | 404,36 | 28. | 404,36 | 31. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | |||
Biruta Hercova-Hercberga | Kajak egyes | 614,42 | 17. | 658,54 | 18. | 614,42 | 19. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Valerij Jardi | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Valerij Lihacsov | 4:17:09 (+2:32) | 34. | |
Anatoliy Starkov | 4:17:09 (+2:32) | 35. | |
Ivan Trifonov | nem ért célba | ||
Valerij Jardi Gennagyij Komnatov Valerij Lihacsov Borisz Suhov | Csapat időfutam | 2:11:17 |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Serhiy Kravtsov | Férfi egyéni | Taworn Tarwan (THA) Hszü Ming-fa (Shue Ming-Fa) (ROC) 11,83 | 1. | Geoffrey Cooke (GBR) Jeffrey Spencer (USA) 11,35 | 1. | Klaas Balk (HOL) Andrzej Bek (POL) 11,48 | 3. | Karl Köther (FRG) Leslie King (TRI) 11,40 | 3. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Omar Phakadze | Andrzej Bek (POL) Honson Chin (JAM) 11,64 | 1. | Robert Maveau (BEL) Edward McRae (CAN) 11,64 | 2. | Ernest Crutchlow (GBR) Neville Hunte (GUY) 11,56 | 1. | Karl Köther (FRG) Vladimír Vačkář (TCH) 11,43 | 1. | Massimo Marino (ITA) 11,34, 11,47, 11,65 | John Nicholson (AUS) 11,30, 11,47 | Bronzmérkőzés Klaas Balk (HOL) 11,62, 12,12, 11,34 |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Eduard Rapp | Férfi egyéni | 1:07,73 | 8. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Vlagyimir Szemenec Igor Celovalnyikov | Férfi kétüléses | Egyesült Államok (USA) Jeffrey Spencer Ralph Therrio 10,37 | Csehszlovákia (TCH) Ivan Kučírek Vladimír Popelka 10,66, 10,53 | Franciaország (FRA) Daniel Morelon Pierre Trentin 10,66, 10,51 | NDK (GDR) Hans-Jürgen Geschke Werner Otto 10,68, 10,52, 10,60 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Viktor Bykov Aleksandr Yudin Vlagyimir Kuznyecov Anatoly Stepanenko | Férfi csapat | 4:26,53 | 3. | Lengyelország (POL) Paweł Kaczorowski Janusz Kierzkowski Bernard Kręczyński Mieczysław Nowicki 4:25,72 | 4:26,75 | 7. | kiesett | 5. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svédország (SWE) | 3 | 1 | 2 | 0 | 40 | 34 | +6 | 4 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 1 | 2 | 0 | 40 | 34 | +6 | 4 |
Lengyelország (POL) | 3 | 1 | 1 | 1 | 35 | 38 | –3 | 3 |
Dánia (DEN) | 3 | 0 | 1 | 2 | 30 | 39 | –9 | 1 |
1972. augusztus 30. | Dánia (DEN) | 12 – 12 | Szovjetunió (URS) | |
Vodsgaard 4 | (7–6) | Gasszij 6 | ||
1972. szeptember 1. | Svédország (SWE) | 11 – 11 | Szovjetunió (URS) | |
L. Eriksson 4 | (4–3) | Usaty 4 | ||
1972. szeptember 3. | Szovjetunió (URS) | 17 – 11 | Lengyelország (POL) | |
Iljin 5 | (9–4) | Melcer 4 | ||
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Helyosztó az 5. helyért | |
Helyosztó a 7. helyért |
- Középdöntő
- E. csoport
A táblázat tartalmazza az A csoportban lejátszott Svédország – Szovjetunió 11–11-es eredményét.
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csehszlovákia (TCH) | 3 | 2 | 0 | 1 | 42 | 38 | +4 | 4 |
NDK (GDR) | 3 | 2 | 0 | 1 | 36 | 34 | +2 | 4 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 1 | 1 | 1 | 34 | 34 | +0 | 3 |
Svédország (SWE) | 3 | 0 | 1 | 2 | 34 | 40 | –6 | 1 |
1972. szeptember 6. | Szovjetunió (URS) | 11 – 8 | NDK (GDR) | |
Panov, Klimov 3 | (4–4) | négy játékos 2 | ||
1972. szeptember 8. | Szovjetunió (URS) | 12 – 15 | Csehszlovákia (TCH) | |
Kulyov 7 | (7–7) | Konečný 4 | ||
- Az 5. helyért
1972. szeptember 10. | Szovjetunió (URS) | 17 – 16 | NSZK (FRG) | |
Panov, Usaty 4 | (10–9) | Möller, Wehnert 5 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) | 5. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 7 | 7 | 0 | 639 | 479 | +160 |
Olaszország (ITA) | 7 | 5 | 2 | 547 | 471 | +76 |
Jugoszlávia (YUG) | 7 | 5 | 2 | 582 | 484 | +98 |
Puerto Rico (PUR) | 7 | 5 | 2 | 570 | 531 | +39 |
NSZK (FRG) | 7 | 3 | 4 | 482 | 518 | –36 |
Lengyelország (POL) | 7 | 2 | 5 | 520 | 536 | –16 |
Fülöp-szigetek (PHI) | 7 | 1 | 6 | 526 | 666 | –140 |
Szenegál (SEN) | 7 | 0 | 7 | 405 | 586 | –181 |
1972. augusztus 27. 14:30 | Szenegál (SEN) | 52 – 94 | Szovjetunió (URS) | |
(23–50) |
1972. augusztus 28. 9:00 | NSZK (FRG) | 63 – 87 | Szovjetunió (URS) | |
(33–41) |
1972. augusztus 29. 9:00 | Szovjetunió (URS) | 79 – 66 | Olaszország (ITA) | |
(41–28) |
1972. augusztus 30. 9:00 | Szovjetunió (URS) | 94 – 64 | Lengyelország (POL) | |
(50–23) |
1972. szeptember 1. 18:30 | Szovjetunió (URS) | 100 – 87 | Puerto Rico (PUR) | |
(48–37) |
1972. szeptember 2. 18:30 | Fülöp-szigetek (PHI) | 80 – 111 | Szovjetunió (URS) | |
(40–57) |
1972. szeptember 3. 14:30 | Jugoszlávia (YUG) | 67 – 74 | Szovjetunió (URS) | |
(34–38) |
- Elődöntő
1972. szeptember 7. 15:00 | Szovjetunió (URS) | 67 – 61 | Kuba (CUB) | |
(35–36) |
- Döntő
1972. szeptember 9. 21:00 | Szovjetunió (URS) | 51 – 50 | Egyesült Államok (USA) | |
(26–21) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 | 6 |
Mexikó | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 4 | -1 | 4 |
Burma | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 2 |
Szudán | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | –4 | 0 |
1972. augusztus 30. 12:00 |
Szovjetunió | 2–1 | Szudán |
---|---|---|
Jevrjuzsihin 42' (11-esből) Zanazanjan 44' | (2–0) Jegyzőkönyv | El-Din Abas 59' |
1972. szeptember 1. 12:00 |
Szovjetunió | 4–1 | Mexikó |
---|---|---|
Blohin 7' 13' 14' Szemenov 58' | (3–0) Jegyzőkönyv | Razo 60' |
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Középdöntő
- 2. csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lengyelország | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 5 |
Szovjetunió | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 2 | +6 | 4 |
Dánia | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 6 | –2 | 3 |
Marokkó | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | –10 | 0 |
1972. szeptember 3. 12:00 |
Szovjetunió | 3–0 | Marokkó |
---|---|---|
Szemenov 1' Kolotov 15' Jeliszejev 69' | (2–0) Jegyzőkönyv |
1972. szeptember 5. 12:00 |
Szovjetunió | 1–2 | Lengyelország |
---|---|---|
Blohin 28' | (1–0) Jegyzőkönyv | Deyna 79' (11-esből) Szołtysik 87' |
1972. szeptember 8. 12:00 |
Szovjetunió | 4–0 | Dánia |
---|---|---|
Kolotov 20' Szemenov 28' Blohin 55' Szabó 88' | (2–0) Jegyzőkönyv |
- Bronzmérkőzés
1972. szeptember 10. |
Szovjetunió | 2–2 | NDK |
---|---|---|
Blohin 10' Hurcilava 30' | (2–1) Jegyzőkönyv | Kreische 33' (11-esből) Vogel 78' |
- Mindkét csapat bronzérmet nyert.
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Ivan Kalita | Tarif | Egyéni | 1647 | 6. | 1130 | 5. |
Ivan Kizimov | Ikhor | 1701 | 4. | 1159 | 4. | |
Jelena Petuskova | Pepel | 1747 | 2. | 1185 | ||
Ivan Kalita Ivan Kizimov Jelena Petuskova | Tarif Ikhor Pepel | Csapat | 5,095 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Viktor Lisitsyn | Piniatelli | Egyéni | visszalépett | kiesett | ||||
Viktor Matveyev | Krokhotny | 16,00 | 31. | kiesett | 16,00 | 31. | ||
Aleksandr Nebogov | Equador | 22,00 | 41. | kiesett | 22,00 | 41. | ||
Viktor Matveyev Aleksandr Nebogov Yury Zyabrev | Krokhotny Equador Grim | Csapat | 127,25 | 14. | kiesett | 127,25 | 14. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Valentin Gorelkin | Rok | Egyéni | -65,33 | 50. | 60,40 | 14. | -30,00 | 43. | -34,93 | 19. |
Mamadzhan Ismailov | Trest | -63,00 | 43. | nem ért célba | kiesett | |||||
Vladimir Lanyugin | Zimar | -45,00 | 12. | -110,00 | 42. | 0,00 | 1. | -155,00 | 39. | |
Sergey Mukhin | Reifsteder | -43,33 | 11. | 53,20 | 11. | -10,00 | 16. | -0,13 | 12. | |
Valentin Gorelkin Mamadzhan Ismailov Vladimir Lanyugin Sergey Mukhin | Rok Trest Zimar Reifsteder | Csapat | -151,33 | 6. | 138,40 | 7. | -40,00 | 7. | -190,06 | 7. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Vyacheslav Strakhov | Egyéni műugrás | 392,10 | 2. | 556,20 | 6. |
Vlagyimir Vaszin | 387,72 | 3. | 594,09 | ||
Vladimir Kapirulin | 329,46 | 18. | kiesett | ||
Egyéni toronyugrás | 296,40 | 7. | 459,21 | 7. | |
Aleksandr Gendrikson | 305,94 | 4. | 431,04 | 12. | |
David Ambarcumjan | 314,31 | 2. | 463,56 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tamara Pogozseva | Egyéni műugrás | 252,09 | 17. | kiesett | |
Natalja Lobanova | 258,45 | 14. | kiesett | ||
Egyéni toronyugrás | 184,02 | 13. | kiesett | ||
Alla Selina | 188,13 | 9. | 314,76 | 10. | |
Tetiana Shtyreva-Volynkina | 177,33 | 19. | kiesett | ||
Egyéni műugrás | 252,42 | 16. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Volodimir Ivanov | Papírsúly | Carlos Leyes (ARG) 5-0 | Aszen Nikolov (BUL) 5-0 | Gedó György (HUN) 2-3 | kiesett | 5. | ||
Boris Zoriktuyev | Légsúly | erőnyerő | Vanlal Dawla (BIR) RSC | Franco Udella (ITA) 4-1 | Douglas Rodríguez (CUB) RSC | kiesett | 5. | |
Vaszilij Szolomin | Harmatsúly | erőnyerő | Charndej Weerapol (THA) 5-0 | Marian Lazăr (ROM) 4-1 | Ricardo Carreras (USA) 2-3 | kiesett | 5. | |
Borisz Kuznyecov | Pehelysúly | Harouna Lago (NIG) KO | José Baptista (VEN) 3-2 | Ryszard Tomczyk (POL) 5-0 | Gabriel Pometcu (ROM) 4-1 | Botos András (HUN) 5-0 | Philip Waruinge (KEN) 3-2 | |
Gennady Dobrokhotov | Könnyűsúly | erőnyerő | Sven Erik Paulsen (NOR) RSC | kiesett | 17. | |||
Anatoly Kamnev | Kisváltósúly | Roy Johnson (BER) KO | Andrés Molina (CUB) KO | kiesett | 9. | |||
Anatoly Khokhlov | Váltósúly | erőnyerő | Julio Medina (CHI) RSC | John Rodgers (IRL) 5-0 | Jesse Valdez (USA) 0-5 | kiesett | 5. | |
Valery Tregubov | Nagyváltósúly | erőnyerő | Reginald Jones (USA) 3-2 | Alan Minter (GBR) 0-5 | kiesett | 9. | ||
Vjacseszlav Lemesev | Középsúly | William Gommies (INA) KO | Hans-Joachim Brauske (GDR) 5-0 | Nazif Kuran (TUR) RSC | Marvin Johnson (USA) RSC | Reima Virtanen (FIN) KO | ||
Nikolay Anfimov | Félnehézsúly | Georgi Sztankov (BUL) 5-0 | Ahmed Mahmoud Aly (EGY) RSC | Isaac Ikhouria (NGR) 2-3 | kiesett | 5. | ||
Yury Nesterov | Nehézsúly | Duane Bobick (USA) 0-5 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Pavel Lednyov | Egyéni | 2:18,3 | 1060 | 14. | 42–16 | 1019 | 3. | 195 | 1022 | 4. | 3:42,8 | 1092 | 18. | 13:30,7 | 1135 | 14. | 5328 | |
Borisz Onyiscsenko | 2:41,2 | 945 | 42. | 45–13 | 1076 | 1. | 197 | 1066 | 2. | 3:38,0 | 1128 | 11. | 13:35,2 | 1120 | 21. | 5335 | ||
Vlagyimir Smeljov | 2:46,5 | 920 | 47. | 39–19 | 962 | 7. | 195 | 1022 | 5. | 3:32,0 | 1176 | 6. | 13:01,9 | 1222 | 6. | 5302 | 5. | |
Pavel Lednyov Borisz Onyiscsenko Vlagyimir Smeljov | Csapat | 2925 | 13. | 3060 | 1. | 3110 | 1. | 3396 | 2. | 3477 | 2. | 15968 |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 10 | 5 | 0 | 15 | 3 | 5,000 | 257 | 196 | 1,311 |
Bulgária (BUL) | 9 | 4 | 1 | 13 | 8 | 1,625 | 294 | 235 | 1,251 |
Csehszlovákia (TCH) | 8 | 3 | 2 | 11 | 6 | 1,833 | 230 | 205 | 1,122 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 2 | 3 | 7 | 10 | 0,700 | 209 | 197 | 1,061 |
Lengyelország (POL) | 6 | 1 | 4 | 8 | 12 | 0,667 | 237 | 259 | 0,915 |
Tunézia (TUN) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 90 | 225 | 0,400 |
1972. augusztus 27. 10:00 | Tunézia (TUN) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(10–15, 6–15, 4–15) |
1972. augusztus 29. 14:00 | Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(15–17, 12–15, 4–15) |
1972. augusztus 31. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Bulgária (BUL) | |
(9–15, 15–10, 15–11, 15–10) |
1972. szeptember 2. 14:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–10, 15–10, 15–12) |
1972. szeptember 5. 14:00 | Lengyelország (POL) | 2 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(15–11, 12–15, 12–15, 15–10, 13–15) |
- Elődöntő
1972. szeptember 8. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 1 – 3 | NDK (GDR) | |
(6–15, 8–15, 15–13, 9–15) |
- Bronzmérkőzés
1972. szeptember 9. 19:30 | Bulgária (BUL) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(11–15, 8–15, 13–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 6 | 3 | 0 | 9 | 2 | 4,500 | 159 | 96 | 1,656 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 1 | 7 | 3 | 2,333 | 127 | 99 | 1,283 |
Magyarország (HUN) | 4 | 1 | 2 | 4 | 6 | 0,667 | 114 | 131 | 0,870 |
NSZK (FRG) | 3 | 0 | 3 | 0 | 9 | 0,000 | 61 | 135 | 0,452 |
1972. augusztus 27. 21:00 | Dél-Korea (KOR) | 1 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(15–11, 8–15, 7–15, 7–15) |
1972. augusztus 29. 21:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | NSZK (FRG) | |
(15–5, 15–7, 15–9) |
1972. augusztus 31. 15:30 | Magyarország (HUN) | 1 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(12–15, 2–15, 15–13, 9–15) |
- Elődöntő
1972. szeptember 3. 21:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 1 | Észak-Korea (PRK) | |
(15–10, 16–14, 7–15, 15–8) |
- Döntő
1972. szeptember 7. 21:00 | Japán (JPN) | 2 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(11–15, 15–4, 11–15, 15–9, 11–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Igor Bakalov | Gyorstüzelő pisztoly | 583 | 24. |
Viktor Torsin | 593 | ||
Grigorij Koszih | Szabadpisztoly | 555 | 8. |
Vladimir Stolypin | 550 | 17. | |
Valery Postoyanov | Futócéllövészet | 560 | 4. |
Jakov Zseleznyak | 569 | ||
Vitalij Parhimovics | Sportpuska, fekvő | 594 | 18. |
Sportpuska, összetett | 1144 | 11. | |
Vladimir Agishev | 1152 | 5. | |
Borisz Melnyik | Szabadpuska, összetett (300 m) | 1155 | |
Valentyin Kornyev | 1143 | 8. | |
Sportpuska, fekvő | 592 | 34. | |
Aleksandr Alipov | Trap | 190 | 13. |
Aleksandr Androshkin | 190 | 15. | |
Jevgenyij Petrov | Skeet | 195 | |
Yury Tsuranov | 192 | 13. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Gennagyij Csetyin | 56 kg | 120,0 | 5. | 107,5 | 2. | 140,0 | 3. | 367,5 | |
Dito Sanidze | 60 kg | 127,5 | 2. | 120,0 | 3. | 152,5 | 2. | 400,0 | |
Muharbij Kirzsinov | 67,5 kg | 147,5 | 3. | 135,0 | 1. | 177,5 | 1. | 460,0 | |
Vladimir Kanygin | 75 kg | 165,0 | 1. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Boris Pavlov | 82,5 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||||
Valerij Sarij | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||||||
David Rigert | 90 kg | 187,5 | 1. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Jaan Talts | 110 kg | 210,0 | 1. | 165,0 | 3. | 205,0 | 3. | 580,0 | |
Vaszilij Alekszejev | +110 kg | 235,0 | 1. | 175,0 | 1. | 230,0 | 1. | 640,0 |
Torna
Bővebben: Torna az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Nyikolaj Andrianov | Talaj | 19,05 | 2. | 19,175 | |
Ugrás | 19,20 | 1. | 18,800 | ||
Korlát | 19,05 | 6. | 17,975 | 6. | |
Nyújtó | 19,20 | 6. | 19,100 | 6. | |
Gyűrű | 19,00 | 6. | kiesett | ||
Lólengés | 18,30 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,80 | 5. | 114,200 | 4. | |
Viktor Klimenko | Talaj | 18,45 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 18,80 | 4. | 18,825 | ||
Korlát | 19,25 | 3. | 19,125 | 4. | |
Nyújtó | 18,40 | 26. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,70 | 16. | kiesett | ||
Lólengés | 19,05 | 2. | 19,125 | ||
Egyéni összetett | 112,65 | 8. | 113,075 | 6.* | |
Alekszandr Malejev | Talaj | 18,60 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 18,30 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 18,60 | 17. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,55 | 19. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,40 | 22. | kiesett | ||
Lólengés | 18,25 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,70 | 19. | 110,650 | 18. | |
Edvard Mikaeljan | Talaj | 18,80 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 18,40 | 23. | kiesett | ||
Korlát | 18,85 | 11. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,05 | 8. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,80 | 12. | kiesett | ||
Lólengés | 18,60 | 8. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,50 | 9. | 110,550 | 20.* | |
Uladzimir Scsukin | Talaj | 18,50 | 16. | kiesett | |
Ugrás | 18,20 | 41. | kiesett | ||
Korlát | 18,15 | 45. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,85 | 10. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,40 | 22. | kiesett | ||
Lólengés | 18,10 | 24. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,20 | 21. | 110,800 | 16. | |
Mihail Voronyin | Talaj | 18,45 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 18,50 | 16. | kiesett | ||
Korlát | 19,05 | 6. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,85 | 10. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,25 | 2. | 19,275 | ||
Lólengés | 18,85 | 5. | 18,875 | 5. | |
Egyéni összetett | 112,95 | 7. | 111,525 | 12. | |
Nyikolaj Andrianov Viktor Klimenko Alekszandr Malejev Edvard Mikaeljan Uladzimir Scsukin Mihail Voronyin | Csapat összetett | 564,05 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Ljubov Burda | Talaj | 19,00 | 5. | 19,100 | 5.* |
Ugrás | 19,05 | 4. | 19,225 | 4. | |
Felemás korlát | 18,75 | 10. | kiesett | ||
Gerenda | 18,55 | 8. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,35 | 6. | 75,775 | 5. | |
Olga Korbut | Talaj | 19,35 | 2. | 19,575 | |
Ugrás | 19,05 | 4. | 19,175 | 5. | |
Felemás korlát | 19,30 | 2. | 19,450 | * | |
Gerenda | 19,00 | 2. | 19,400 | ||
Egyéni összetett | 76,70 | 3. | 75,100 | 7. | |
Antanyina Kosal | Talaj | 18,05 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 18,60 | 12. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,00 | 49. | kiesett | ||
Gerenda | 18,35 | 12. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,00 | 20.* | 74,200 | 16. | |
Tamara Lazakovics | Talaj | 19,30 | 3. | 19,450 | |
Ugrás | 18,90 | 6. | 19,050 | 6. | |
Felemás korlát | 19,05 | 7. | kiesett | ||
Gerenda | 19,15 | 1. | 19,375 | ||
Egyéni összetett | 76,40 | 4. | 76,850 | ||
Elvira Szaagyi | Talaj | 18,80 | 9. | kiesett | |
Ugrás | 18,80 | 9. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,60 | 18. | kiesett | ||
Gerenda | 18,45 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,65 | 8. | 75,075 | 8. | |
Ljudmila Turiscseva | Talaj | 19,50 | 1. | 19,550 | |
Ugrás | 19,30 | 1. | 19,250 | ||
Felemás korlát | 19,25 | 4. | 19,425 | 4. | |
Gerenda | 18,80 | 4. | 18,800 | 5. | |
Egyéni összetett | 76,85 | 1.* | 77,025 | ||
Ljubov Burda Olga Korbut Antanyina Kosal Tamara Lazakovics Elvira Szaagyi Ljudmila Turiscseva | Csapat összetett | 380,50 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Igor Grivennyikov | 100 m hát | 1:00,05 | 1. | 5. | 59,15 | 3. | 5. | 59,50 | 5. |
100 m gyors | 53,64 | 1. | 8. | 52,55 | 2. | 4. | 52,44 | 6. | |
Vlagyimir Bure | 52,87 | 1. | 4. | 52,60 | 3. | 5. | 51,77 | ||
200 m gyors | 1:56,15 | 1. | 6. | 1:57,24 | 7. | ||||
Viktor Mazanov | 1:57,92 | 3. | 15. | kiesett | |||||
Georgijs Kuļikovs | 1:57,04 | 2. | 11. | kiesett | |||||
100 m gyors | 53,78 | 2. | 11. | 53,68 | 6. | 11. | kiesett | ||
100 m pillangó | 59,28 | 6. | 22. | kiesett | |||||
Vladimir Krivtsov | 59,83 | 6. | 25. | kiesett | |||||
Viktor Sharygin | 58,40 | 4. | 17. | kiesett | |||||
200 m pillangó | 2:06,76 | 3. | 10. | kiesett | |||||
Viktor Aboimov | 400 m gyors | 4:17,04 | 4. | 24. | kiesett | ||||
Alekszandr Szamszonov | 4:11,46 | 3. | 15. | kiesett | |||||
1500 m gyors | 17:32,88 | 5. | 32. | kiesett | |||||
Viktor Stulikov | 100 m mell | 1:08,18 | 2. | 13. | 1:06,66 | 6. | 9. | kiesett | |
Vlagyimir Koszinszkij | 1:07,39 | 4. | 11. | 1:07,08 | 7. | 12. | kiesett | ||
200 m mell | 2:28,00 | 2. | 13. | kiesett | |||||
Igor Cherdakov | 2:26,21 | 1. | 6. | 2:27,15 | 7. | ||||
Nyikolaj Pankin | 2:26,71 | 2. | 9.* | kiesett | |||||
100 m mell | 1:07,31 | 1. | 9. | 1:06,08 | 3. | 6. | 1:06,36 | 7. | |
Valentyn Partyka | 200 m vegyes | 2:13,24 | 3. | 11. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:50,03 | 3. | 18. | kiesett | |||||
Mikhail Sukharev | 4:43,13 | 3. | 9. | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:11,91 | 2. | 7. | 2:11,78 | 6. | ||||
Vlagyimir Bure Viktor Mazanov Viktor Aboimov Igor Grivennyikov Georgijs Kuļikovs | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:32,72 | 1. | 2. | 3:29,72 | ||||
Igor Grivennyikov Viktor Mazanov Georgijs Kuļikovs Vlagyimir Bure Viktor Aboimov Alekszandr Szamszonov | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:51,44 | 3. | 4. | 7:45,76 | ||||
Igor Grivennyikov Nyikolaj Pankin Viktor Sharygin Vlagyimir Bure Viktor Stulikov Viktor Aboimov | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:56,57 | 1. | 3. | 3:53,26 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nadezhda Matyukhina | 100 m gyors | 1:02,14 | 5. | 29. | kiesett | ||||
200 m gyors | 2:13,60 | 3. | 20. | kiesett | |||||
Yelena Timoshenko | 2:14,06 | 4. | 21. | kiesett | |||||
100 m gyors | 1:01,68 | 5. | 22. | kiesett | |||||
Tatyana Zolotnitskaya | 1:01,24 | 2. | 15. | 1:01,12 | 8. | 14. | kiesett | ||
200 m gyors | 2:13,12 | 3. | 16. | kiesett | |||||
Olga Petrusyova | 800 m gyors | 10:04,96 | 6. | 30. | kiesett | ||||
Nataliya Yershova | 100 m hát | 1:09,26 | 5. | 20. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:29,46 | 5. | 25. | kiesett | |||||
Tina Lek'veishvili | 2:28,22 | 4. | 20. | kiesett | |||||
100 m hát | 1:07,84 | 2. | 8. | 1:07,61 | 5. | 10. | kiesett | ||
Lyudmila Porubayko | 100 m mell | 1:17,14 | 1. | 5. | 1:16,85 | 5. | 9. | kiesett | |
200 m mell | 2:43,68 | 1. | 2.* | 2:44,48 | 7. | ||||
Galina Sztyepanova | 2:44,20 | 1. | 5. | 2:42,36 | |||||
100 m mell | 1:17,18 | 1. | 6. | 1:15,89 | 1. | 2. | 1:14,99 | ||
Tetiana Prudnikova | 1:18,11 | 4. | 13. | 1:19,37 | 7. | 15. | kiesett | ||
200 m mell | 2:50,79 | 3. | 24. | kiesett | |||||
Iryna Ustymenko | 100 m pillangó | 1:07,44 | 4. | 16. | 1:07,76 | 8. | 16. | kiesett | |
Nina Petrova | 200 m vegyes | 2:27,20 | 1. | 9. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 5:13,42 | 3. | 7. | 5:15,68 | 8. | ||||
Birutė Užkuraitytė | 5:20,05 | 4. | 16. | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:31,11 | 3. | 21. | kiesett | |||||
Tatyana Zolotnitskaya Yelena Timoshenko Nadezhda Matyukhina Iryna Ustymenko | 4 × 100 m gyorsváltó | 4:07,55 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Tina Lek'veishvili Galina Sztyepanova Iryna Ustymenko Tatyana Zolotnitskaya | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:30,35 | 1. | 4. | 4:27,81 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Viktor Potapov | Finn dingi | 10,0 | 0,0 | 3,0 | 29,0 | 21,0 | (41,0) | 11,7 | 74,7 | |
Borisz Budnyikov Vladimir Vasilyev | Csillaghajó | 13,0 | 0,0 | (26,0) | 14,0 | 14,0 | 20,0 | 15,0 | 76,0 | 9. |
Vitalij Dirdira Valentin Mankin | Tempest | 5,7 | 8,0 | 0,0 | 5,7 | (14,0) | 3,0 | 5,7 | 28,1 | |
Vlagyimir Leontyev Valerij Zubanov | Repülő hollandi | 15,0 | 0,0 | 10,0 | (17,0) | 17,0 | 14,0 | 11,7 | 67,7 | 6. |
Nikolay Gromov Vladimir Yakovlev Boris Khabarov | Sárkányhajó | (24,0) | 15,0 | 11,7 | 20,0 | 22,0 | 16,0 | 84,7 | 14. | |
Rais Galimov Tyimir Pinyegin Valentin Zamotaykin | Soling | 14,0 | 13,0 | 13,0 | 10,0 | (23,0) | 15,0 | 65,0 | 7. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | |||||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Vlagyimir Gyenyiszov | Tőr, egyéni | 2. csoport Graham Paul (GBR) | 2. | 2. csoport Lech Koziejowski (POL) | 2. | 3. csoport Witold Woyda (POL) | 2. | 2. csoport Christian Noël (FRA) | 1. | Witold Woyda (POL) 2-5 Kamuti Jenő (HUN) | 5. | 5. |
Anatolij Kotyesev | 7. csoport Daniel Revenu (FRA) | 3. | 4. csoport Kamuti Jenő (HUN) | 2. | 2. csoport Lech Koziejowski (POL) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Vaszil Sztankovics | 1. csoport Friedrich Wessel (FRG) | 3. | 6. csoport Guillermo Saucedo (ARG) | 1. | 4. csoport Nicola Granieri (ITA) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Hrihorij Krissz | Párbajtőr, egyéni | 1. csoport Reinhold Behr (FRG) | 1. | 3. csoport Henryk Nielaba (POL) | 2. | 3. csoport Rolf Edling (SWE) | 1. | 2. csoport Pongrácz Antal (ROM) | 6. | kiesett | helyezetlen | |
Szergej Paramonov | 5. csoport Bernd Uhlig (GDR) | 1. | 2. csoport Risto Hurme (FIN) | 3. | 1. csoport Pongrácz Antal (ROM) | 2. | 1. csoport Kulcsár Győző (HUN) | 6. | kiesett | helyezetlen | ||
Igor Valetov | 8. csoport Jerzy Janikowski (POL) | 1. | 5. csoport Rudolf Trost (AUT) | 1. | 4. csoport Horst Melzig (GDR) | 3. | 2. csoport Jacques Ladègaillerie (FRA) | 5. | kiesett | helyezetlen | ||
Vlagyimir Nazlimov | Kard, egyéni | 8. csoport Janusz Majewski (POL) | 1. | 4. csoport Pézsa Tibor (HUN) | 3. | 1. csoport Paul Apostol (USA) | 1. | 1. csoport Marót Péter (HUN) | 1. | Marót Péter (HUN) 2-5 Viktor Szigyak (URS) | 3. | |
Mark Rakita | 2. csoport Mario Aldo Montano (ITA) | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Viktor Szigyak | 3. csoport Knut Höhne (FRG) | 1. | 5. csoport Paul Apostol (USA) | 1. | 3. csoport Marót Péter (HUN) | 1. | 2. csoport Kovács Tamás (HUN) | 1. | Marót Péter (HUN) 5-4 Michele Maffei (ITA) | 1. | ||
Vlagyimir Gyenyiszov Anatolij Kotyesev Viktor Putyatyin Leonyid Romanov Vaszil Sztankovics | Tőr, csapat | 3. csoport Egyesült Államok (USA) | 2. | NSZK (FRG) 9-6 | Franciaország (FRA) 9-6 | Lengyelország (POL) 5-9 | ||||||
Hrihorij Krissz Viktor Modzolevszkij Szergej Paramonov Igor Valetov Georgi Zažitski | Párbajtőr, csapat | 2. csoport Kanada (CAN) | 1. | erőnyerő | Svédország (SWE) 8-7 | Magyarország (HUN) 5-8 | Bronzmérkőzés Franciaország (FRA) 9-4 | |||||
Viktor Bazsenov Vlagyimir Nazlimov Mark Rakita Viktor Szigyak Eduard Vinokurov | Kard, csapat | 3. csoport Nagy-Britannia (GBR) | 1. | NSZK (FRG) 9-4 | Magyarország (HUN) 9-7 | Olaszország (ITA) 5-9 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Galina Gorohova | Tőr, egyéni | 5. csoport Jeneiné Gyulai Ilona (ROM) | 1. | 1. csoport Marie-Chantal Demaille (FRA) | 3. | 2. csoport Bóbis Ildikó (HUN) | 2. | Bóbis Ildikó (HUN) 1-4 Antonella Ragno-Lonzi (ITA) | 3. | |
Jelena Novikova | 8. csoport Maria Consolata Collino (ITA) | 1. | 2. csoport Antonella Ragno-Lonzi (ITA) | 3. | 1. csoport Marie-Chantal Demaille (FRA) | 1. | Antonella Ragno-Lonzi (ITA) 1-4 Bóbis Ildikó (HUN) | 5. | 5. | |
Alekszandra Zabelina | 1. csoport Max Madsen (DEN) | 1. | 3. csoport Bóbis Ildikó (HUN) | 6. | kiesett | helyezetlen | ||||
Galina Gorohova Jelena Novikova Taccjana Szamuszenka Svetlana Tširkova Alekszandra Zabelina | Tőr, csapat | 3. csoport Ausztria (AUT) | 1. | erőnyerő | Románia (ROM) 9-4 | Magyarország (HUN) 9-5 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1972. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 4 | 4 | 0 | 0 | 30 | 9 | +21 | 8 |
Olaszország (ITA) | 4 | 3 | 0 | 1 | 27 | 16 | +11 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 4 | 2 | 0 | 2 | 19 | 22 | –3 | 4 |
Bulgária (BUL) | 4 | 1 | 0 | 3 | 18 | 25 | –7 | 2 |
Japán (JPN) | 4 | 0 | 0 | 4 | 14 | 36 | –22 | 0 |
1972. augusztus 27. 17:00 | Olaszország (ITA) | 1 – 4 | Szovjetunió (URS) | |
(1–0, 0–2, 0–2, 0–0) | ||||
Ghibellini 1 | Dreval, Akimov 2 |
1972. augusztus 28. 11:00 | Szovjetunió (URS) | 11 – 1 | Japán (JPN) | |
(1–0, 4–1, 3–0, 3–0) | ||||
három játékos 2 | Minegisi 1 |
1972. augusztus 29. 12:00 | Szovjetunió (URS) | 7 – 2 | Bulgária (BUL) | |
(2–0, 2–1, 2–0, 1–1) | ||||
Barkalov 3 | Kovacsev, V. Tomov 1 |
1972. augusztus 30. 14:00 | Spanyolország (ESP) | 5 – 8 | Szovjetunió (URS) | |
(0–1, 1–2, 2–2, 2–3) | ||||
Jané 3 | három játékos 2 |
- Döntő csoportkör
1972. szeptember 1. 19:30 | Jugoszlávia (YUG) | 4 – 5 | Szovjetunió (URS) | |
(1–2, 0–2, 2–0, 1–1) | ||||
Bonačić 2 | Barkalov 3 |
1972. szeptember 2. 15:30 | NSZK (FRG) | 2 – 4 | Szovjetunió (URS) | |
(1–1, 1–3, 0–0, 0–0) | ||||
Stiefel, Nossek 1 | Dreval 2 |
1972. szeptember 3. 19:30 | Egyesült Államok (USA) | 6 – 6 | Szovjetunió (URS) | |
(0–1, 3–1, 2–2, 1–2) | ||||
Bradley 3 | Oszipov, Akimov 2 |
1972. szeptember 4. 19:30 | Magyarország (HUN) | 3 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(2–1, 1–1, 0–1, 0–0) | ||||
három játékos 1 | három játékos 1 |
A táblázat tartalmazza a C csoportban lejátszott Olaszország – Szovjetunió 1–4-es eredményt.
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 2 | 0 | 22 | 16 | +6 | 8 |
Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 2 | 0 | 23 | 18 | +5 | 8 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 2 | 1 | 24 | 23 | +1 | 6 |
NSZK (FRG) | 5 | 0 | 3 | 2 | 15 | 18 | –3 | 3 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 1 | 1 | 3 | 20 | 24 | –4 | 3 |
Olaszország (ITA) | 5 | 0 | 2 | 3 | 21 | 26 | –5 | 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Források
- Soviet Union at the 1972 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál