Olaszország az 1984. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Olaszország az olimpiai játékokon | |||||
Olaszország zászlaja | |||||
NOB-országkód: ITA | |||||
OOB | Olasz Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1984. évi nyári olimpiai játékok Los Angeles | |||||
Versenyzők | 268 fő 23 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Sara Simeoni | ||||
Érmek 5. helyezés |
| ||||
Olaszország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Olaszország az egyesült államokbeli Los Angelesben megrendezett 1984. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 23 sportágban 268 sportoló képviselte, akik összesen 32 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Cova, AlbertoAlberto Cova | Atlétika | Férfi 10 000 m |
1 Arany | Andrei, AlessandroAlessandro Andrei | Atlétika | Férfi súlylökés |
1 Arany | Dorio, GabriellaGabriella Dorio | Atlétika | Női 1500 m |
1 Arany | Maenza, VincenzoVincenzo Maenza | Birkózás | Kötöttfogás, 48 kg |
1 Arany | Abbagnale, CarmineCarmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | Evezés | Férfi kormányos kettes |
1 Arany | Bartalini, MarcelloMarcello Bartalini Marco Giovannetti Eros Poli Claudio Vandelli | Kerékpározás | Férfi csapat időfutam |
1 Arany | Stecca, MaurizioMaurizio Stecca | Ökölvívás | Harmatsúly |
1 Arany | Masala, DanieleDaniele Masala | Öttusa | Egyéni |
1 Arany | Masala, DanieleDaniele Masala Carlo Massullo Pierpaolo Cristofori | Öttusa | Csapat |
1 Arany | Giovannetti, LucianoLuciano Giovannetti | Sportlövészet | Trap |
1 Arany | Oberburger, NorbertoNorberto Oberburger | Súlyemelés | 110 kg |
1 Arany | Numa, MauroMauro Numa | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
1 Arany | Numa, MauroMauro Numa Andrea Borella Andrea Cipressa Stefano Cerioni Angelo Scuri | Vívás | Férfi tőr, csapat |
1 Arany | Marin, MarcoMarco Marin Gianfranco Dalla Barba Giovanni Scalzo Ferdinando Meglio Angelo Arcidiacono | Vívás | Férfi kard, csapat |
2 Ezüst | Simeoni, SaraSara Simeoni | Atlétika | Női magasugrás |
2 Ezüst | Gamba, EzioEzio Gamba | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
2 Ezüst | Todisco, SalvatoreSalvatore Todisco | Ökölvívás | Papírsúly |
2 Ezüst | Damiani, FrancescoFrancesco Damiani | Ökölvívás | Szupernehézsúly |
2 Ezüst | Gufler, EdithEdith Gufler | Sportlövészet | Női légpuska |
2 Ezüst | Marin, MarcoMarco Marin | Vívás | Férfi kard, egyéni |
3 Bronz | Damilano, MaurizioMaurizio Damilano | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
3 Bronz | Bellucci, SandroSandro Bellucci | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
3 Bronz | Evangelisti, GiovanniGiovanni Evangelisti | Atlétika | Férfi távolugrás |
3 Bronz | Bruno, LucianoLuciano Bruno | Ökölvívás | Váltósúly |
3 Bronz | Musone, AngeloAngelo Musone | Ökölvívás | Nehézsúly |
3 Bronz | Massullo, CarloCarlo Massullo | Öttusa | Egyéni |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Marco Negri Pier Paolo Lucchetta Giancarlo Dametto Franco Bertoli Francesco Dall'Olio Piero Rebaudengo Giovanni Errichiello Guido De Luigi Fabio Vullo Giovanni Lanfranco Paolo Vecchi Andrea Lucchetta | Röplabda | Férfi |
3 Bronz | Scribani Rossi, LucaLuca Scribani Rossi | Sportlövészet | Skeet |
3 Bronz | Peraboni, AlfioAlfio Peraboni Giorgio Gorla | Vitorlázás | Csillaghajó |
3 Bronz | Cerioni, StefanoStefano Cerioni | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
3 Bronz | Bellone, StefanoStefano Bellone Sandro Cuomo Cosimo Ferro Roberto Manzi Angelo Mazzoni | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
3 Bronz | Vaccaroni, DorinaDorina Vaccaroni | Vívás | Női tőr, egyéni |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Antonio Ullo | 100 m | 10,36 | 3. | 8. | 10,57 | 5. | 25. | kiesett | ||||
Pier-Francesco Pavoni | 10,72 | 4. | 46.** | kiesett | ||||||||
Stefano Tilli | 10,48 | 2. | 20.* | 10,39 | 1. | 9. | 10,55 | 6. | 14. | kiesett | ||
200 m | 20,72 | 1. | 7. | 20,64 | 2. | 11. | 20,72 | 6. | 10. | kiesett | ||
Pietro Mennea | 20,70 | 1. | 4.** | 20,50 | 2. | 5. | 20,47 | 3. | 4. | 20,55 | 7. | |
Carlo Simionato | 21,06 | 1. | 16.* | 20,86 | 4. | 15. | 20,92 | 8. | 14. | kiesett | ||
Donato Sabia | 800 m | 1:47,04 | 3. | 15. | 1:44,90 | 2. | 3. | 1:45,96 | 4. | 10. | 1:44,53 | 5. |
Riccardo Materazzi | 1:46,03 | 4. | 5. | 1:47,90 | 6. | 27. | kiesett | |||||
1500 m | 3:37,95 | 4. | 4. | 3:36,51 | 7. | 8. | 3:40,74 | 11. | ||||
Stefano Mei | 3:39,25 | 3. | 8. | 3:37,96 | 7. | 14. | kiesett | |||||
Claudio Patrignani | 3:52,63 | 6. | 39. | kiesett | ||||||||
Antonio Selvaggio | 5000 m | 13:55,73 | 9. | 31. | kiesett | |||||||
Piero Selvaggio | 14:04,74 | 10. | 37. | kiesett | ||||||||
Salvatore Antibo | 13:46,32 | 6. | 14. | 13:47,53 | 14. | 24. | kiesett | |||||
10 000 m | 28:22,57 | 2. | 10. | 28:06,50 | 4. | |||||||
Alberto Cova | 28:26,10 | 1. | 14. | 27:47,54 | ||||||||
Francesco Panetta | 29:00,78 | 9. | 26. | kiesett | ||||||||
3000 m akadály | 8:37,05 | 8. | 23. | 8:31,24 | 9. | 19. | kiesett | |||||
Franco Boffi | 8:32,26 | 7. | 22. | 8:30,82 | 10. | 18. | kiesett | |||||
Giovanni D'Aleo | Maraton | 2:20:12 | 35. | |||||||||
Marco Marchei | 2:22:38 | 43. | ||||||||||
Daniel Fontecchio | 110 m gát | 13,75 | 3. | 7. | 13,86 | 6. | 8.* | kiesett | ||||
Carlo Mattioli | 20 km gyaloglás | 1:25:07 | 5. | |||||||||
Alessandro Pezzatini | 1:32:27 | 28. | ||||||||||
Maurizio Damilano | 1:23:26 | |||||||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||||||
Sandro Bellucci | 3:53:45 | |||||||||||
Raffaello Ducceschi | 3:59:26 | 5. | ||||||||||
Antonio Ullo Giovanni Bongiorni Stefano Tilli Pietro Mennea | 4 × 100 m váltó | 39,87 | 3. | 7. | 39,32 | 2. | 7. | 38,87 | 4. | |||
Roberto Tozzi Ernesto Nocco Roberto Ribaud Pietro Mennea Donato Sabia Mauro Zuliani | 4 × 400 m váltó | 3:06,28 | 2. | 11. | 3:03,87 | 3. | 5. | 3:01,44 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Mauro Barella | Rúdugrás | 535 cm | 9. | 530 cm | 8. |
Giovanni Evangelisti | Távolugrás | 794 cm | 5. | 824 cm (holtverseny) 809 cm | |
Dario Badinelli | Hármasugrás | 16,13 m | 15. | kiesett | |
Alessandro Andrei | Súlylökés | 20,18 m | 3. | 21,26 m | |
Marco Montelatici | 20,14 m | 4. | 19,98 m | 6. | |
Luciano Zerbini | Diszkoszvetés | 63,44 m | 3. | 63,50 m | 7. |
Marco Martino | 60,76 m | 12. | érvényes dobás nélkül | ||
Orlando Bianchini | Kalapácsvetés | 74,02 m | 3. | 75,94 m | 4. |
Gian Paolo Urlando | kizárták | ||||
Lucio Serrani | 70,64 m | 15. | kiesett | ||
Agostino Ghesini | Gerelyhajítás | 72,96 m | 23. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marisa Masullo | 200 m | 23,30 | 2. | 7.* | 23,19 | 4. | 13.* | 22,88 | 6. | 11. | kiesett | |
Erica Rossi | 400 m | 53,04 | 6. | 17. | kiesett | |||||||
Gabriella Dorio | 800 m | 2:01,41 | 2. | 2. | 1:59,53 | 2. | 2. | 1:59,05 | 4. | |||
1500 m | 4:04,51 | 1. | 1. | 4:03,25 | ||||||||
Agnese Possamai | 3000 m | 8:45,84 | 3. | 7. | 9:10,82 | 10. | ||||||
Laura Fogli | Maraton | 2:29:28 | 9. | |||||||||
Alba Milana | 2:33:01 | 12. | ||||||||||
Paola Moro | 2:37:06 | 20. | ||||||||||
Giuseppina Cirulli | 400 m gát | 57,49 | 4. | 12. | 56,45 | 6. | 9. | kiesett | ||||
Patrizia Lombardo Cosetta Campana Marisa Masullo Erica Rossi Giuseppina Cirulli | 4 × 400 m váltó | 3:32,55 | 1. | 4. | 3:30,82 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Sara Simeoni | Magasugrás | 190 cm | 1. | 200 cm | |
Fausta Quintavalla | Gerelyhajítás | 57,66 m | 15. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vincenzo Maenza | 48 kg | A csoport Salih Bora (TUR) | 1. | Markus Scherer (FRG) 12–0 | |||
Antonino Caltabiano | 57 kg | A csoport Benni Ljungbeck (SWE) | 4. | kiesett | helyezetlen | ||
Ernesto Razzino | 82 kg | B csoport az 1. fordulóban erőnyerő | 6. | kiesett | helyezetlen | ||
Antonio La Penna | +100 kg | B csoport Hassan El-Haddad (EGY) | 4. | kiesett | 6. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | 5. helyért | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Antonio La Bruna | 62 kg | B csoport Leonardo Camacho (BOL) | 3. | Martin Herbster (FRG) 4–11 | 6. | ||
Luciano Ortelli | 82 kg | B csoport Mohamed El-Ashram (EGY) | 4. | kiesett | 8. | ||
Michele Azzola | 90 kg | B csoport Óta Akira (JPN) | 4. | kiesett | 8. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Felice Mariani | Légsúly | B | erőnyerő | Abdel Hamid Slimani (MAR) GY | Hoszokava Sindzsi (JPN) V | Luiz Shinohara (BRA) GY | Neil Eckersley (GBR) V | 5. | |||||
Sandro Rosati | Harmatsúly | B | Andrés Sancho (CRC) GY | Francisco Rodríguez (ESP) GY | Alpaslan Ayan (TUR) GY | Lucas Chanson (SUI) GY | Hvang Dzsongo (Hwang Jeong-O) (KOR) V | Pepi Reiter (AUT) V | 5. | ||||
Ezio Gamba | Könnyűsúly | A | Serge Dyot (FRA) GY | Johannes Wohlwend (LIE) GY | Glenn Beauchamp (CAN) GY | Luiz Onmura (BRA) GY | An Bjonggun (An Byeong-Geun) (KOR) V | ||||||
Massimo Marcelli | Váltósúly | B | Jorge Bonnet (PUR) V | kiesett | 34. | ||||||||
Mario Vecchi | Középsúly | B | Alfonso García (ESP) V | kiesett | 18. | ||||||||
Juri Fazi | Félnehézsúly | A | erőnyerő | Robert Köstenberger (AUT) GY | Douglas Vieira (BRA) V | Abdul Daffé (SEN) GY | Bjarni Friðriksson (ISL) V | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Francesco Esposito Ruggero Verroca | Kétpárevezős | 6:43,52 | 2. | 6:38,91 | 2. | A | 6:44,29 | 5. | 5. | ||
Marco Romano Pasquale Aiese | Kormányos nélküli kettes | 7:03,06 | 1. | erőnyerő | 6:58,38 | 3. | A | 6:55,88 | 5. | 5. | |
Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua | Kormányos kettes | 7:13,83 | 1. | erőnyerő | A | 7:05,99 | 1. | ||||
Piero Poli Renato Gaeta Antonio Dell'Aquila Stefano Lari | Négypárevezős | 6:00,39 | 2. | 6:09,28 | 2. | A | 6:00,94 | 4. | 4. | ||
Giovanni Sergi Sergas Giovanni Suarez Gino Iseppi Giuseppe Carando Siro Meli | Kormányos négyes | 6:23,04 | 1. | erőnyerő | A | 6:26,44 | 4. | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Antonella Corazza | Egypárevezős | 3:55,17 | 4. | erőnyerő | kiesett | helyezetlen | |||||
Raffaella Memo Alessandra Borio Donata Minorati Antonella Corazza Roberta Del Core Paola Grizzetti | Kormányos négypárevezős | 3:22,89 | 3. | 3:19,26 | 4. | A | 3:21,48 | 6. | 6. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Giancarlo Ferrari | Férfi egyéni | 1227 | 26. | 1228 | 25. | 2455 | 25. |
Ilario Di Buò | 1190 | 41. | 1247 | 13. | 2437 | 29. | |
Esther Robertson | Női egyéni | 1225 | 16. | 1210 | 25. | 2435 | 21. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Daniele Scarpa | Kajak egyes 500 m | 1:52,52 | 3. | 6. | erőnyerő | 1:49,10 | 3. | 5. | 1:49,60 | 6. | ||
Paolo Carraro | Kajak egyes 1000 m | 4:00,21 | 4. | 13. | 3:57,25 | 2. | 2. | 4:03,84 | 4. | 15. | kiesett | |
Daniele Scarpa Francesco Uberti | Kajak kettes 500 m | 1:36,72 | 2. | 2. | erőnyerő | 1:37,20 | 2. | 7. | 1:35,50 | 4. | ||
Kajak kettes 1000 m | 3:28,82 | 3. | 3. | erőnyerő | 3:28,25 | 1. | 1. | 3:27,46 | 6. | |||
Gennaro Cirillo Vincenzo Damiata Marco Ganna Francesco Mandragona | Kajak négyes 1000 m | 3:08,90 | 5. | 8. | nem ért célba | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Alberto Volpi | Mezőnyverseny | 5:04:07 (+4:10) | 13. |
Stefano Colage | nem ért célba | ||
Roberto Pagnin | nem ért célba | ||
Renato Piccolo | nem ért célba | ||
Marcello Bartalini Marco Giovannetti Eros Poli Claudio Vandelli | Csapat időfutam | 1:58:28 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Maria Canins | Mezőnyverseny | 2:11:14 (+0:00) | 5. |
Luisa Seghezzi | 2:13:28 (+2:14) | 9. | |
Roberta Bonanomi | 2:15:13 (+3:59) | 23. | |
Emanuela Menuzzo | 2:29:26 (+18:12) | 34. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Gabriele Sella | Férfi egyéni | Brian Lyn (ANT) Murray Steele (NZL) 11,54 | 1. | Charles Pile (BAR) 11,16 | 1. | Szakamoto Cutomu (JPN) Franck Dépine (FRA) 11,31 | 2. | Frank Orban (BEL) Alex Ongaro (CAN) 11,58 | 1. | Gerhard Scheller (FRG) 11,52 | 2. | kiesett | |||||||||||
Vincenzo Ceci | Heinz Isler (SUI) Rodolfo Guaves (PHI) 12,01 | 1. | José Antonio Urquijo (CHI) 11,52 | 1. | Li Fu-hsziang (Lee Fu-Hsiang) (TPE) Marcelo Alexandre (ARG) eredmény nélkül | – | Fredy Schmidtke (FRG) Franck Dépine (FRA) 11,45 | 3. | kiesett |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Stefano Baudino | Férfi egyéni | 1:07,70 | 9. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Roberto Calovi | Férfi egyéni | 4:49,89 | 7. | Jelle Nijdam (HOL) 4:46,78 | 4:50,11 | kiesett | 10. | |||||
Maurizio Colombo | 4:59,72 | 19. | kiesett | |||||||||
Roberto Amadio Massimo Brunelli Maurizio Colombo Silvio Martinello | Férfi csapat | 4:28,47 | 1. | Svájc (SUI) Daniel Huwyler Hans Ledermann Hansrüdi Märki Jörg Müller 4:30,47 | 4:25,07 | Ausztrália (AUS) Michael Grenda Kevin Nichols Michael Turtur Dean Woods 4:23,56 | 4:25,12 | Bronzmérkőzés NSZK (FRG) Reinhard Alber Rolf Gölz Roland Günther Michael Marx 4:25,60 | 4:26,90 | 4. |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Stefano Allocchio | Férfi | 12 | –1 | 12. | 11 | –2 | 14. |
Silvio Martinello | 13 | –1 | 4. | 8 | –2 | 16. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
A csoport
Csapat Sablon:1984FkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 5 | 0 | 457 | 366 | +91 |
Olaszország (ITA) | 5 | 4 | 1 | 437 | 363 | +74 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 383 | 403 | –20 |
NSZK (FRG) | 5 | 2 | 3 | 384 | 376 | +8 |
Brazília (BRA) | 5 | 1 | 4 | 401 | 423 | –22 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 0 | 5 | 349 | 480 | –131 |
1984. július 29. 11:00 Sablon:1984FkosárITAEGY
| Olaszország (ITA) | 110–62 | Egyiptom (EGY) | |
(56–31) |
1984. július 30. 11:00 Sablon:1984FkosárITAFRG
| Olaszország (ITA) | 80–72 | NSZK (FRG) | |
(33–39) |
1984. augusztus 1. 20:00 Sablon:1984FkosárITABRA
| Olaszország (ITA) | 89–78 | Brazília (BRA) | |
(43–44) |
1984. augusztus 2. 22:00 Sablon:1984FkosárITAAUS
| Olaszország (ITA) | 93–82 | Ausztrália (AUS) | |
(48–48) |
1984. augusztus 4. 20:00 Sablon:1984FkosárYUGITA
| Jugoszlávia (YUG) | 69–65 | Olaszország (ITA) | |
(34–28) |
- Az 5–8. helyért
1984. augusztus 8. 11:00 Sablon:1984FkosárITAFRG2
| Olaszország (ITA) | 98–71 | NSZK (FRG) | |
(45–35) |
- Az 5. helyért
1984. augusztus 10. 12:00 Sablon:1984FkosárITAURU
| Olaszország (ITA) | 111–102 | Uruguay (URU) | |
(55–43) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) | 5. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- D csoport
Csapat Sablon:1984FfociD
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország (ITA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 4 |
Egyiptom (EGY) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 3 | +2 | 3 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 | +2 | 3 |
Costa Rica (CRC) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 7 | –5 | 2 |
1984. július 29. 19:30 Sablon:1984FfociITAEGY
|
Olaszország (ITA) | 1–0 | Egyiptom (EGY) |
---|---|---|
Serena 63' | (0–0) Jegyzőkönyv |
1984. július 31. 19:00 Sablon:1984FfociITAUSA
|
Olaszország (ITA) | 1–0 | Egyesült Államok (USA) |
---|---|---|
Baresi 58' | (0–0) Jegyzőkönyv |
1984. augusztus 2. 19:00 Sablon:1984FfociCRCITA
|
Costa Rica (CRC) | 1–0 | Olaszország (ITA) |
---|---|---|
Rivers 33' | (1–0) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
1984. augusztus 8. 20:30 Sablon:1984FfociITABRA
|
Olaszország (ITA) | 1–2 (h. u.) | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Fanna 62' | (0–0, 1–1, 1–2) Jegyzőkönyv | Gilmar Popoca 53' Ronaldo 95' |
- Bronzmérkőzés
1984. augusztus 10. 19:00 Sablon:1984FfociYUGITA
|
Jugoszlávia (YUG) | 2–1 | Olaszország (ITA) |
---|---|---|
Baljić 59' Deverić 81' | (0–1) Jegyzőkönyv | Vignola 27' (11-esből) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) | 4. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Giorgio Nuti | Impedoumi | Egyéni | 12,00 | 15. | 12,00 | 21. | 24,00 | 20. |
Bruno Scolari | Joyau d'Or | 16,00 | 25. | 12,00 | 21. | 28,00 | 22. | |
Graziano Mancinelli | Ideal de la Haye | 24,50 | 36. | kiesett | ||||
Giorgio Nuti Graziano Mancinelli Bruno Scolari Filippo Moyersoen | Impedoumi Ideal de la Haye Joyau d'Or Adam II | Csapat | 59,25 | 11. | 16,00 | 3. | 75,25 | 8. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Marina Sciocchetti | Master Hunt | Egyéni | 67,00 | 30. | 0,00 | 1. | 0,00 | 1. | 67,00 | 7. |
Mauro Checcoli | Spey Cast Boy | 60,40 | 15. | 1,60 | 6. | 5,00 | 23. | 67,00 | 8. | |
Bartolo Ambrosione | Brick | 59,80 | 14. | 86,40 | 33. | 0,50 | 20. | 146,70 | 30. | |
Geremia Toia | Semi Valley | 77,20 | 41. | kizárták | kiesett | |||||
Marina Sciocchetti Mauro Checcoli Bartolo Ambrosione Geremia Toia | lásd fentebb | Csapat | 187,20 | 7. | 88,00 | 7. | 5,50 | 5. | 280,70 | 7. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Piero Italiani | Egyéni műugrás | 573,69 | 6. | 578,94 | 6. |
Domenico Rinaldi | Egyéni toronyugrás | 460,80 | 18. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Salvatore Todisco | Papírsúly | erőnyerő | Gerry Hawkins (IRL) 4:1 | Rafael Ramos (PUR) 5:0 | Keith Mwila (ZAM) 5:0 | Paul Gonzales, Jr. (USA) mérkőzés nélkül | ||
Maurizio Stecca | Harmatsúly | erőnyerő | Phil Sutcliffe (IRL) 5:0 | Star Zulu (ZAM) 5:0 | Robinson Pitalúa (COL) 5:0 | Pedro Nolasco (DOM) 5:0 | Héctor López (MEX) 4:1 | |
Luciano Bruno | Váltósúly | erőnyerő | Georges Boco (BEN) 5:0 | Peter Okumu (UGA) 4:1 | Alexander Künzler (FRG) 5:0 | Mark Breland (USA) 0:5 | kiesett | |
Romolo Casamonica | Nagyváltósúly | erőnyerő | Sam Storey (IRL) KO | Frank Tate (USA) 0:5 | kiesett | 9. | ||
Noè Cruciani | Középsúly | Paul Kamela (CMR) 5:0 | Pedro van Raamsdonk (HOL) 0:5 | kiesett | 9. | |||
Angelo Musone | Nehézsúly | James Omondi (KEN) 5:0 | erőnyerő | Håkan Brock (SWE) 5:0 | Henry Tillman (USA) 0:5 | kiesett | 17. | |
Francesco Damiani | Szupernehézsúly | erőnyerő | Willie Isangura (TAN) RSC | Bobby Wells (GBR) RSC | Tyrell Biggs (USA) 1:4 |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Daniele Masala | Egyéni | 1:33,63 | 1100 | 1. | 34–17 | 956 | 4. | 3:16,937 | 1300 | 8. | 193 | 978 | 10. | 13:30,04 | 1135 | 20. | 5469 | |
Carlo Massullo | 1:34,55 | 1100 | 2. | 25–26 | 758 | 27. | 3:26,843 | 1220 | 20. | 197 | 1066 | 2. | 12:47,65 | 1262 | 2. | 5406 | ||
Pierpaolo Cristofori | 1:32,43 | 1040 | 19. | 29–22 | 846 | 15. | 3:29,746 | 1196 | 24. | 188 | 868 | 33. | 12:56,59 | 1235 | 4. | 5185 | 11. | |
Daniele Masala Carlo Massullo Pierpaolo Cristofori | Csapat | 3240 | 1. | 2560 | 4. | 3716 | 4. | 2912 | 4. | 3632 | 1. | 16 060 |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1984FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kanada (CAN) | 7 | 3 | 1 | 10 | 3 | 3,333 | 167 | 122 | 1,369 |
Olaszország (ITA) | 7 | 3 | 1 | 11 | 4 | 2,750 | 210 | 143 | 1,469 |
Japán (JPN) | 7 | 3 | 1 | 9 | 5 | 1,800 | 179 | 162 | 1,105 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 3 | 3 | 9 | 0,333 | 124 | 160 | 0,775 |
Egyiptom (EGY) | 4 | 0 | 4 | 0 | 12 | 0,000 | 90 | 183 | 0,492 |
1984. július 29. 18:30 Sablon:1984FröpiCANITA
| Kanada (CAN) | 1–3 | Olaszország (ITA) | |
(15–10, 4–15, 6–15, 7–15) |
1984. július 31. 18:30 Sablon:1984FröpiITACHN
| Olaszország (ITA) | 3–0 | Kína (CHN) | |
(15–5, 16–14, 15–13) |
1984. augusztus 2. 18:30 Sablon:1984FröpiITAJPN
| Olaszország (ITA) | 2–3 | Japán (JPN) | |
(15–5, 15–11, 10–15, 10–15, 14–16) |
1984. augusztus 6. 18:30 Sablon:1984FröpiEGYITA
| Egyiptom (EGY) | 0–3 | Olaszország (ITA) | |
(4–15, 7–15, 6–15) |
- Elődöntő
1984. augusztus 8. 18:30 Sablon:1984FröpiITABRA
| Olaszország (ITA) | 1–3 | Brazília (BRA) | |
(15–12, 2–15, 3–15, 5–15) |
- Bronzmérkőzés
1984. augusztus 10. 12:00 Sablon:1984FröpiCANITA2
| Kanada (CAN) | 0–3 | Olaszország (ITA) | |
(11–15, 12–15, 8–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Roberto Vannozzi | Gyorstüzelő pisztoly | 589 | 11. |
Aldo Andreotti | 588 | 13. | |
Vincenzo Tondo | Szabadpisztoly | 560 | 5. |
Elio Gnagnarelli | Sportpuska, fekvő | 593 | 10. |
Ezio Cini | Futócéllövészet | 576 | 8. |
Giovanni Mezzani | 570 | 14. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Luciano Giovannetti | Trap | 192 (24) | |
Daniele Cioni | 178 | 31. | |
Luca Scribani Rossi | Skeet | 196 | |
Celso Giardini | 188 | 29. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Loredana Zugna | Sportpisztoly | 571 | 18. |
Edith Gufler | Légpuska | 391 |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Pietro Pujia | 67,5 kg | 127,5 | 10. | 162,5 | 8. | 290,0 | 10. |
Giuseppe Lagrotteria | 82,5 kg | 150,0 | 2. | nem indult | kiesett | ||
Norberto Oberburger | 110 kg | 175,0 | 1. | 215,0 | 1. | 390,0 |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Antonella Terenzi | Egyéni | 78,833 | 38. | 86,20 | 165,033 | 14. | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Vittorio Allievi | Talaj | 18,85 | 53. | kiesett | |
Ugrás | 19,50 | 32. | kiesett | ||
Korlát | 18,45 | 58. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,90 | 61. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,10 | 46. | kiesett | ||
Lólengés | 19,15 | 24. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,95 | 52. | 114,825 | 26. | |
Rocco Amboni | Talaj | 19,10 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 19,45 | 40. | kiesett | ||
Korlát | 17,70 | 69. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,05 | 58. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,40 | 25. | kiesett | ||
Lólengés | 18,70 | 51. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,40 | 58. | 114,350 | 30. | |
Diego Lazzarich | Talaj | 19,10 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 19,40 | 47. | kiesett | ||
Korlát | 18,05 | 65. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,45 | 30. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,40 | 25. | kiesett | ||
Lólengés | 18,40 | 62. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,80 | 55. | 113,800 | 32. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Laura Bortolaso | Talaj | 18,55 | 51. | kiesett | |
Ugrás | 18,95 | 40. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,85 | 21. | kiesett | ||
Gerenda | 18,40 | 38. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,75 | 36. | 75,675 | 20. |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Giulia Staccioli | Egyéni | 37,75 | 6. | 56,775 | 7. |
Cristina Cimino | 36,35 | 15. | 55,575 | 15. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Fabrizio Rampazzo | 100 m pillangó | 55,70 | 2. | 15.* | kiesett | |||
100 m gyors | 51,71 | 3. | 17. | B | 51,56 | 4. | 12. | |
Marco Colombo | 52,34 | 4. | 26. | kiesett | ||||
Paolo Revelli | 200 m pillangó | 2:00,38 | 3. | 9. | B | 2:01,58 | 6. | 14. |
200 m gyors | 1:53,46 | 4. | 22. | kiesett | ||||
Marco Dell'Uomo | 1:51,67 | 2. | 8. | A | 1:52,20 | 7. | 7. | |
400 m gyors | 3:55,00 | 2. | 6. | A | 3:55,44 | 7. | 7. | |
Stefano Grandi | 3:56,23 | 3. | 14. | B | 3:57,17 | 4. | 12. | |
1500 m gyors | 15:22,49 | 2. | 3. | A | 15:28,58 | 6. | 6. | |
Paolo Falchini | 100 m hát | 58,65 | 4. | 18. | kiesett | |||
200 m hát | 2:04,59 | 3. | 10. | B | 2:04,64 | 1. | 9. | |
Fabrizio Bortolon | 2:06,46 | 4. | 17. | B | 2:05,86 | 7. | 15. | |
100 m hát | 59,27 | 4. | 24. | kiesett | ||||
Gianni Minervini | 100 m mell | 1:04,37 | 2. | 9. | B | 1:03,99 | 1. | 9. |
Raffaele Avagnano | 1:04,09 | 2. | 8. | A | 1:04,11 | 8. | 8. | |
200 m mell | 2:22,90 | 4. | 17. | kiesett | ||||
Marco Del Prete | 2:18,90 | 1. | 3. | A | kizárták | 8. | ||
Giovanni Franceschi | 200 m vegyes | 2:06,76 | 2. | 10. | B | 2:06,10 | 3. | 11. |
400 m vegyes | 4:23,03 | 1. | 3. | A | 4:26,05 | 8. | 8. | |
Maurizio Divano | 4:23,61 | 2. | 5. | A | 4:22,76 | 5. | 5. | |
200 m vegyes | 2:07,19 | 3. | 12. | B | 2:06,72 | 4. | 12. | |
Marcello Guarducci Marco Colombo Metello Savino Fabrizio Rampazzo Raffaele Franceschi | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:25,37 | 4. | 7. | A | 3:24,97 | 8. | 8. |
Marco Colombo Marcello Guarducci Fabrizio Rampazzo Marco Dell'Uomo | 4 × 200 m gyorsváltó | kizárták | kiesett | |||||
Paolo Falchini Gianni Minervini Fabrizio Rampazzo Marcello Guarducci | 4 × 100 m vegyes váltó | kizárták | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Grazia Colombo | 100 m gyors | 59,43 | 4. | 44. | kiesett | |||
Silvia Persi | 57,62 | 2. | 32. | B | 57,24 | 2. | 10. | |
200 m gyors | 2:03,98 | 2. | 12. | B | 2:03,17 | 1. | 9. | |
Carla Lasi | 2:05,86 | 4. | 17. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:18,90 | 2. | 11. | B | 4:18,57 | 4. | 12. | |
800 m gyors | 8:41,84 | 2. | 4. | A | 8:42,45 | 5. | 5. | |
Monica Olmi | 8:45,83 | 3. | 7. | A | 8:47,32 | 7. | 7. | |
400 m gyors | 4:18,70 | 1. | 10. | B | 4:19,22 | 5. | 13. | |
200 m pillangó | 2:18,72 | 5. | 17. | B | 2:16,47 | 5. | 13. | |
Roberta Lanzarotti | 2:14,53 | 3. | 11. | B | 2:14,54 | 2. | 10. | |
100 m pillangó | 1:03,88 | 5. | 19. | kiesett | ||||
Cristina Quintarelli | 1:05,35 | 5. | 24. | kiesett | ||||
Manuela Carosi | 100 m hát | 1:04,77 | 4. | 10. | B | 1:04,52 | 2.* | 10.* |
200 m hát | 2:25,45 | 4. | 23. | kiesett | ||||
Carlotta Tagnin | 100 m mell | 1:12,70 | 6. | 16. | B | 1:12,77 | 6. | 14. |
Manuela Dalla Valle | kizárták | kiesett | ||||||
200 m vegyes | 2:20,50 | 3. | 7. | A | 2:19,69 | 6. | 6. | |
200 m mell | 2:35,75 | 4. | 9. | B | 2:36,23 | 1. | 9. | |
Laura Belotti | 2:35,99 | 4. | 10. | B | 2:36,49 | 3. | 11. | |
Roberta Felotti | 400 m vegyes | 4:54,14 | 3. | 9. | B | 4:57,74 | 4. | 12. |
Monica Olmi Silvia Persi Grazia Colombo Manuela Dalla Valle | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:52,89 | 5. | 9. | kiesett | |||
Manuela Carosi Manuela Dalla Valle Roberta Lanzarotti Silvia Persi | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:17,90 | 3. | 7. | A | 4:17,40 | 5. | 5. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Klaus Maran | Szörfvitorlázás | 11,7 | 10,0 | 13,0 | 11,7 | 0,0 | 8,0 | (15,0) | 54,4 | 5. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Paolo Semeraro | Finn dingi | 5,7 | (32,0) | 21,0 | 16,0 | 26,0 | 19,0 | 19,0 | 106,7 | 15. |
Enrico Chieffi Tommaso Chieffi | 470-es osztály | 10,0 | 10,0 | 8,0 | 0,0 | (35,0) | 14,0 | 15,0 | 57,0 | 5. |
Alfio Peraboni Giorgio Gorla | Csillaghajó | 5,7 | 11,7 | 5,7 | (13,0) | 5,7 | 3,0 | 11,7 | 43,5 | |
Aurelio Dalla Vecchia Gianluca Lamaro Valerio Romano | Soling | 11,7 | 3,0 | 16,0 | 13,0 | 15,0 | 15,0 | (18,0) | 73,7 | 9. |
Claudio Celon Mario Celon | Repülő hollandi | 16,0 | 14,0 | (21,0) | 15,0 | 10,0 | 18,0 | 5,7 | 78,7 | 7. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mauro Numa | Tőr, egyéni | 4. csoport Ayman Jumean (JOR) | 1. | 2. csoport Stefan Joos (BEL) | 1. | 1. csoport Itzhak Hatuel (ISR) | 3. | Itzhak Hatuel (ISR) 10–2 | Matthias Gey (FRG) 10–6 | Philippe Omnès (FRA) 10–8 | Stefano Cerioni (ITA) 11–9 | Matthias Behr (FRG) 12–11 | |||
Stefano Cerioni | 2. csoport Julito Francis (ISV) | 3. | 3. csoport Jü Ji-feng (Yu Yifeng) (CHN) | 3. | 1. csoport Bill Gosbee (GBR) | 2. | Umezava Kenicsi (JPN) 10–5 | Philippe Omnès (FRA) 10–6 | Matthias Gey (FRG) 11–9 | Stefano Cerioni (ITA) 11–9 | Bronzmérkőzés Frédéric Pietruszka (FRA) 10–5 | ||||
Andrea Borella | 1. csoport Majed Abdul Rahim Habib Ullah (SAU) | 1. | 4. csoport Edgardo Díaz (PUR) | 1. | 2. csoport José Rafael Magallanes (VEN) | 1. | Abdel Monem El-Husseini (EGY) 10–9 | Frédéric Pietruszka (FRA) 9–10 | Peter Lewison (USA) 10–4 | Frédéric Pietruszka (FRA) 6–10 | kiesett | 5. | |||
Stefano Bellone | Párbajtőr, egyéni | 11. csoport Denis Cunningham (HKG) | 2. | 3. csoport Stefan Joos (BEL) | 2. | 4. csoport Cuj Ji-ning (Cui Yining) (CHN) | 3. | Michel Poffet (SUI) 10–9 | Michel Dessureault (CAN) 10–6 | Michel Poffet (SUI) 10–4 | Björne Väggö (SWE) 8–10 | Bronzmérkőzés Philippe Riboud (FRA) 7–10 | 4. | ||
Angelo Mazzoni | 2. csoport Saul Mendoza (BOL) | 2. | 1. csoport Gilberto Peña (PUR) | 3. | 2. csoport John Llewellyn (GBR) | 1. | Volker Fischer (FRG) 10–8 | Björne Väggö (SWE) 9–10 | Elmar Borrmann (FRG) 7–10 | kiesett | 9. | ||||
Sandro Cuomo | 12. csoport David Cocker (NZL) | 4. | 5. csoport Stéphane Ganeff (BEL) | 2. | 1. csoport Bård Vonen (NOR) | 1. | Alexander Pusch (FRG) 7–10 | Philippe Riboud (FRA) 2–10 | kiesett | 14. | |||||
Marco Marin | Kard, egyéni | 5. csoport Csen Csin-csu (Chen Jinchu) (CHN) | 1. | 3. csoport Claude Marcil (CAN) | 1. | 3. csoport Csen Csin-csu (Chen Jinchu) (CHN) | 2. | Csen Csin-csu (Chen Jinchu) (CHN) 10–3 | Ioan Pop (ROM) 11–10 | Giovanni Scalzo (ITA) 11–9 | Hervé Granger-Veyron (FRA) 10–4 | Jean-François Lamour (FRA) 11–12 | |||
Giovanni Scalzo | 3. csoport James Kreglo (ISV) | 1. | 1. csoport Liu Kuo-csen (Liu Guozhen) (CHN) | 2. | 2. csoport xxx (CAN) | 4. | Marin Mustaţă (ROM) 10–5 | Jean-François Lamour (FRA) 5–10 | Zisis Babanasis (GRE) 10–4 | Giovanni Scalzo (ITA) 11–9 | kiesett | 7. | |||
Gianfranco Dalla Barba | 1. csoport Claude Marcil (CAN) | 1. | 4. csoport Antonio García (ESP) | 1. | 1. csoport John Zarno (GBR) | 1. | Vang Zsuj-csi (Wang Ruiji) (CHN) 10–4 | Peter Westbrook (USA) 9–11 | Marin Mustaţă (ROM) 9–11 | kiesett | 9. | ||||
Mauro Numa Andrea Borella Andrea Cipressa Stefano Cerioni Angelo Scuri | Tőr, csapat | 1. csoport Egyesült Államok (USA) | 1. | Nagy-Britannia (GBR) 9–2 | Franciaország (FRA) 9–7 | NSZK (FRG) 8–7 | |||||||||
Stefano Bellone Sandro Cuomo Cosimo Ferro Roberto Manzi Angelo Mazzoni | Párbajtőr, csapat | 3. csoport | 1. | Svédország (SWE) 9–2 | Franciaország (FRA) 4–9 | Bronzmérkőzés Kanada (CAN) 8–2 | |||||||||
Marco Marin Gianfranco Dalla Barba Giovanni Scalzo Ferdinando Meglio Angelo Arcidiacono | Kard, csapat | 2. csoport Románia (ROM) | 1. | erőnyerő | NSZK (FRG) 9–3 | Franciaország (FRA) 9–3 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dorina Vaccaroni | Tőr, egyéni | 1. csoport Madeleine Philion (CAN) | 2. | 3. csoport Helen Smith (AUS) | 1. | 3. csoport Debra Waples (USA) | 3. | Brigitte Latrille-Gaudin (FRA) 8–3 | Aurora Dan (ROM) 8–5 | Véronique Brouquier (FRA) 9–7 | Cornelia Hanisch (FRG) 6–8 | Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM) 8–5 | |||
Carola Cicconetti | 5. csoport Barbra Higgins (PAN) | 3. | 1. csoport Jana Angelakis (USA) | 4. | 1. csoport Brigitte Latrille-Gaudin (FRA) | 1. | Sabine Bischoff (FRG) 7–8 | Luan Csü-csie (Luan Jujie) (CHN) 5–8 | kiesett | 14. | |||||
Margherita Zalaffi | 6. csoport Sheila Viard (HAI) | 4. | 4. csoport O Szungszun (O Seung-Sun) (KOR) | 2. | 2. csoport Fiona McIntosh (GBR) | 2. | Laurence Modaine-Cessac (FRA) 7–8 | Linda Ann Martin (GBR) 7–8 | kiesett | 15. | |||||
Dorina Vaccaroni Clara Mochi Margherita Zalaffi Lucia Traversa Carola Cicconetti | Tőr, csapat | 3. csoport | 2. | Kína (CHN) 9–7 | NSZK (FRG) 8 (62)–8 (63) | Bronzmérkőzés Franciaország (FRA) 7–9 | 4. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1984. évi nyári olimpiai játékokon |
Olasz férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat Sablon:1984FvíziC
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NSZK (FRG) | 3 | 3 | 0 | 0 | 35 | 18 | +17 | 6 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 1 | 1 | 1 | 27 | 20 | +7 | 3 |
Olaszország (ITA) | 3 | 1 | 1 | 1 | 27 | 23 | +4 | 3 |
Japán (JPN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 15 | 43 | –28 | 0 |
1984. augusztus 1. 19:30 Sablon:1984FvíziJPNITA
| Japán (JPN) | 5–15 | Olaszország (ITA) | |
(1–4, 0–5, 3–2, 1–4) | ||||
1984. augusztus 2. 13:30 Sablon:1984FvíziAUSITA
| Ausztrália (AUS) | 8–8 | Olaszország (ITA) | |
(2–3, 2–2, 2–3, 2–0) | ||||
1984. augusztus 3. 08:30 Sablon:1984FvíziITAFRG
| Olaszország (ITA) | 4–10 | NSZK (FRG) | |
(0–3, 2–2, 1–2, 1–3) | ||||
- 7–12. helyért
Csapat Sablon:1984FvíziD
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország (ITA) | 5 | 4 | 1 | 0 | 63 | 34 | +29 | 9 |
Görögország (GRE) | 5 | 3 | 2 | 0 | 52 | 41 | +11 | 8 |
Kína (CHN) | 5 | 3 | 0 | 2 | 44 | 39 | +5 | 6 |
Kanada (CAN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 40 | 48 | –8 | 3 |
Japán (JPN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 30 | 55 | –25 | 2 |
Brazília (BRA) | 5 | 0 | 2 | 3 | 40 | 52 | –12 | 2 |
1984. augusztus 6. 19:30 Sablon:1984FvíziBRAITA
| Brazília (BRA) | 4–13 | Olaszország (ITA) | |
(1–2, 2–4, 0–2, 1–5) | ||||
1984. augusztus 7. 13:30 Sablon:1984FvíziCHNITA
| Kína (CHN) | 8–11 | Olaszország (ITA) | |
(3–3, 2–5, 1–1, 2–2) | ||||
1984. augusztus 9. 19:30 Sablon:1984FvíziGREITA
| Görögország (GRE) | 8–8 | Olaszország (ITA) | |
(1–2, 3–2, 3–2, 1–2) | ||||
1984. augusztus 10. 13:30 Sablon:1984FvíziITACAN
| Olaszország (ITA) | 16–9 | Kanada (CAN) | |
(4–0, 3–1, 3–3, 6–5) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Olaszország (ITA) | 7. |
Források
- Italy at the 1984 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap