Oroszország a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Oroszország az olimpiai játékokon | |||||
Oroszország zászlaja | |||||
NOB-országkód: RUS | |||||
OOB | Orosz Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 436 fő 27 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Andrej Lavrov | ||||
Érmek 2. helyezés |
| ||||
Oroszország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések:
|
Oroszország az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 27 sportágban 436 sportoló képviselte, akik összesen 89 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Kljugin, SzergejSzergej Kljugin | Atlétika | Férfi magasugrás |
1 Arany | Privalova, IrinaIrina Privalova | Atlétika | Női 400 m gát |
1 Arany | Jeleszina, JelenaJelena Jeleszina | Atlétika | Női magasugrás |
1 Arany | Szamurgasev, VartyereszVartyeresz Szamurgasev | Birkózás | Kötöttfogás, 63 kg |
1 Arany | Kardanov, MuratMurat Kardanov | Birkózás | Kötöttfogás, 76 kg |
1 Arany | Umahanov, MuradMurad Umahanov | Birkózás | Szabadfogás, 63 kg |
1 Arany | Szajtyijev, AdamAdam Szajtyijev | Birkózás | Szabadfogás, 85 kg |
1 Arany | Murtazalijev, SzagidSzagid Murtazalijev | Birkózás | Szabadfogás, 97 kg |
1 Arany | Muszulbesz, DavidDavid Muszulbesz | Birkózás | Szabadfogás, 130 kg |
1 Arany | Jekimov, VjacseszlavVjacseszlav Jekimov | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
1 Arany | Nemzeti válogatott Dmitrij Filippov Vjacseszlav Gorpisin Oleg Hogykov Eduard Koksarov Gyenyisz Krivoslikov Vaszilij Kugyinov Sztanyiszlav Kulincsenko Dmitrij Kuzelev Andrej Lavrov Igor Lavrov Szergej Pogorelov Pavel Szukoszjan Dmitrij Torgovanov Alekszandr Tucskin Lev Voronyin | Kézilabda | Férfi |
1 Arany | Szautyin, DmitrijDmitrij Szautyin Igor Lukasin | Műugrás | Férfi szinkron toronyugrás |
1 Arany | Iljina, VeraVera Iljina Julija Pahalina | Műugrás | Női szinkron műugrás |
1 Arany | Szaitov, OlegOleg Szaitov | Ökölvívás | Váltósúly |
1 Arany | Lebzjak, AlekszandrAlekszandr Lebzjak | Ökölvívás | Félnehézsúly |
1 Arany | Szvatkovszkij, DmitrijDmitrij Szvatkovszkij | Öttusa | Férfi |
1 Arany | Alifirenko, SzergejSzergej Alifirenko | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
1 Arany | Brusznyikina, OlgaOlga Brusznyikina Marija Kiszeljova | Szinkronúszás | Páros |
1 Arany | Antonova, JelenaJelena Antonova Jelena Azarova Olga Brusznyikina Marija Kiszeljova Olga Novokscsenova Irina Persina Jelena Szoja Julija Vasziljeva Olga Vaszjukova | Szinkronúszás | Csapat |
1 Arany | Kafelnyikov, JevgenyijJevgenyij Kafelnyikov | Tenisz | Férfi egyes |
1 Arany | Nyemov, AlekszejAlekszej Nyemov | Torna | Férfi egyéni összetett |
1 Arany | Nyemov, AlekszejAlekszej Nyemov | Torna | Férfi nyújtó |
1 Arany | Zamolodcsikova, JelenaJelena Zamolodcsikova | Torna | Női talaj |
1 Arany | Zamolodcsikova, JelenaJelena Zamolodcsikova | Torna | Női ugrás |
1 Arany | Horkina, SzvetlanaSzvetlana Horkina | Torna | Női felemás korlát |
1 Arany | Barszukova, JulijaJulija Barszukova | Torna | Ritmikus gimnasztika, egyéni |
1 Arany | Belova, IrinaIrina Belova Natalja Lavrova Marija Nyetyeszova Jelena Salamova Vera Simanszkaja Irina Zilber | Torna | Ritmikus gimnasztika, csapat |
1 Arany | Moszkalenko, AlekszandrAlekszandr Moszkalenko | Torna | Férfi trambulin |
1 Arany | Karavajeva, IrinaIrina Karavajeva | Torna | Női trambulin |
1 Arany | Kolobkov, PavelPavel Kolobkov | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
1 Arany | Sarikov, SzergejSzergej Sarikov Sztanyiszlav Pozdnyakov Alekszej Froszin | Vívás | Férfi kard, csapat |
1 Arany | Aznavurjan, KarinaKarina Aznavurjan Tatyana Logunova Mariya Mazina Oksana Yermakova | Vívás | Női párbajtőr, csapat |
2 Ezüst | Lebegyeva, TatyjanaTatyjana Lebegyeva | Atlétika | Női hármasugrás |
2 Ezüst | Pelesenko, LariszaLarisza Pelesenko | Atlétika | Női súlylökés |
2 Ezüst | Kuzenkova, OlgaOlga Kuzenkova | Atlétika | Női kalapácsvetés |
2 Ezüst | Prohorova, JelenaJelena Prohorova | Atlétika | Női hétpróba |
2 Ezüst | Karelin, AlekszandrAlekszandr Karelin | Birkózás | Kötöttfogás, 130 kg |
2 Ezüst | Gityinov, ArszenArszen Gityinov | Birkózás | Szabadfogás, 69 kg |
2 Ezüst | Bruletova, LjubovLjubov Bruletova | Cselgáncs | Női légsúly |
2 Ezüst | Opalev, MakszimMakszim Opalev | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 500 m |
2 Ezüst | Grisina, OkszanaOkszana Grisina | Kerékpározás | Női egyéni sprint |
2 Ezüst | Dobroszkok, AlekszandrAlekszandr Dobroszkok Dmitrij Szautyin | Műugrás | Férfi szinkron műugrás |
2 Ezüst | Malahbekov, RaimkulRaimkul Malahbekov | Ökölvívás | Harmatsúly |
2 Ezüst | Gajdarbekov, GajdarbekGajdarbek Gajdarbekov | Ökölvívás | Középsúly |
2 Ezüst | Ibragimov, Szultan-AhmedSzultan-Ahmed Ibragimov | Ökölvívás | Nehézsúly |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Alekszandr Geraszimov Valerij Gorjusev Vagyim Hamutckih Roman Jakovlev Alekszej Kazakov Alekszej Kulesov Jevgenyij Mitykov Ruszlan Olihver Igor Sulepov Ilja Szaveljev Szergej Tyetyuhin Konsztantyin Usakov | Röplabda | Férfi |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Jevgenyija Artamonova Anasztaszija Belikova Jekatyerina Gamova Jelena Gogyina Tatyjana Gracseva Natalja Morozova Olga Potasova Ljubov Saskova Inyessza Szargszjan Jelizaveta Tyiscsenko Jelena Tyurina Jelena Vaszilevszkaja | Röplabda | Női |
2 Ezüst | Hadzsibekov, ArtyomArtyom Hadzsibekov | Sportlövészet | Férfi légpuska |
2 Ezüst | Goldobina, TatyjanaTatyjana Goldobina | Sportlövészet | Női sportpuska összetett |
2 Ezüst | Gyomina, SzvetlanaSzvetlana Gyomina | Sportlövészet | Női skeet |
2 Ezüst | Popova, ValentyinaValentyina Popova | Súlyemelés | Női 63 kg |
2 Ezüst | Ivanova, NataljaNatalja Ivanova | Taekwondo | Női nehézsúly |
2 Ezüst | Gyementyjeva, JelenaJelena Gyementyjeva | Tenisz | Női egyes |
2 Ezüst | Nyemov, AlekszejAlekszej Nyemov | Torna | Férfi talaj |
2 Ezüst | Bondarenko, AlekszejAlekszej Bondarenko | Torna | Férfi ugrás |
2 Ezüst | Csepeleva, AnnaAnna Csepeleva Szvetlana Horkina Anasztaszija Kolesznyikova Jekatyerina Lobaznyuk Jelena Produnova Jelena Zamolodcsikova | Torna | Női csapat összetett |
2 Ezüst | Horkina, SzvetlanaSzvetlana Horkina | Torna | Női talaj |
2 Ezüst | Lobaznyuk, JekatyerinaJekatyerina Lobaznyuk | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Popov, AlekszandrAlekszandr Popov | Úszás | Férfi 100 m gyors |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Roman Balasov Irek Zinnurov Dmitrij Sztratan Revaz Csomahidze Marat Zakirov Nyikolaj Kozlov Nyikolaj Makszimov Andrej Rekecsinszkij Szergej Garbuzov Dmitrij Gorskov Jurij Jacev Dmitrij Dugin Alekszandr Jerisov | Vízilabda | Férfi |
3 Bronz | Andrejev, VlagyimirVlagyimir Andrejev | Atlétika | Férfi 20 km gyaloglás |
3 Bronz | Taraszov, MakszimMakszim Taraszov | Atlétika | Férfi rúdugrás |
3 Bronz | Kapusztyin, GyenyiszGyenyisz Kapusztyin | Atlétika | Férfi hármasugrás |
3 Bronz | Makarov, SzergejSzergej Makarov | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
3 Bronz | Kotova, TatyjanaTatyjana Kotova | Atlétika | Női távolugrás |
3 Bronz | Szotnyikova, JulijaJulija Szotnyikova Szvetlana Goncsarenko Olga Kotljarova Irina Privalova Natalja Nazarova Oleszja Zikina | Atlétika | Női 4 × 400 m váltó |
3 Bronz | Gluskov, AlekszejAlekszej Gluskov | Birkózás | Kötöttfogás, 69 kg |
3 Bronz | Sztyopkin, JurijJurij Sztyopkin | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
3 Bronz | Tmenov, TamerlanTamerlan Tmenov | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
3 Bronz | Dorodnova, OkszanaOkszana Dorodnova Irina Fedotova Julija Levina Larisza Merk | Evezés | Női négypárevezős |
3 Bronz | Markov, AlekszejAlekszej Markov | Kerékpározás | Férfi pontverseny |
3 Bronz | Szljuszareva, OlgaOlga Szljuszareva | Kerékpározás | Női pontverseny |
3 Bronz | Szautyin, DmitrijDmitrij Szautyin | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
3 Bronz | Szautyin, DmitrijDmitrij Szautyin | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
3 Bronz | Dzsamalutgyinov, KamilKamil Dzsamalutgyinov | Ökölvívás | Pehelysúly |
3 Bronz | Maletyin, AlekszandrAlekszandr Maletyin | Ökölvívás | Könnyűsúly |
3 Bronz | Alejnyikov, JevgenyijJevgenyij Alejnyikov | Sportlövészet | Férfi légpuska |
3 Bronz | Feklisztova, MarijaMarija Feklisztova | Sportlövészet | Női sportpuska összetett |
3 Bronz | Petrov, AlekszejAlekszej Petrov | Súlyemelés | Férfi 94 kg |
3 Bronz | Csemerkin, AndrejAndrej Csemerkin | Súlyemelés | Férfi +105 kg |
3 Bronz | Aljosin, MakszimMakszim Aljosin Alekszej Bondarenko Dmitrij Drevin Nyikolaj Krjukov Alekszej Nyemov Jevgenyij Podgornij | Torna | Férfi csapat összetett |
3 Bronz | Nyemov, AlekszejAlekszej Nyemov | Torna | Férfi korlát |
3 Bronz | Nyemov, AlekszejAlekszej Nyemov | Torna | Férfi lólengés |
3 Bronz | Lobaznyuk, JekatyerinaJekatyerina Lobaznyuk | Torna | Női ugrás |
3 Bronz | Produnova, JelenaJelena Produnova | Torna | Női gerenda |
3 Bronz | Kabajeva, AlinaAlina Kabajeva | Torna | Ritmikus gimnasztika, egyéni |
3 Bronz | Szludnov, RomanRoman Szludnov | Úszás | Férfi 100 m mell |
3 Bronz | Sevcsenko, DmitrijDmitrij Sevcsenko | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Marina Akobija Jekatyerina Vasziljeva Jelena Szmurova Jelena Tokun Irina Tolkunova Julija Petrova Tatyjana Petrova Galina Ritova Marija Koroljova Natalja Kutuzova Szvetlana Kuzina Jekatyerina Anyikejeva Szofja Konuh | Vízilabda | Női |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Galina Melnyik | Egyes | M csoport Wong Ching (HKG) 16-21, 20-22, 21-19, 21-16, 17-21 Shaimaa Abdul Aziz (EGY) 21-6, 21-11, 21-15 | 1. | Li Ju (CHN) 21-14, 17-21, 22-20, 18-21, 13-21 | kiesett | 17. | ||||
Irina Palina | N csoport Mary Musoke (UGA) 21-9, 21-9, 21-18 Song Ah Sim (HKG) 22-20, 21-12, 24-22 | 1. | Tóth Krisztina (HUN) 15-21, 16-21, 7-21 | kiesett | 17. | |||||
Okszana Kuscs | J csoport Otilia Bădescu (ROM) 16-21, 21-18, 18-21, 14-21 Lígia da Silva (BRA) 17-21, 21-10, 21-13, 21-15 | 2. | kiesett | 33. | ||||||
Galina Melnyik Okszana Kuscs | Páros | erőnyerő | E csoport Románia (ROM) Mihaela Şteff Otilia Bădescu 10-21, 20-22 Nigéria (NGR) Atisi Owoh Kehinde Okenla 21-16, 21-13 | 2. | kiesett | 17. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Szergej Bicskov | 100 m | 10,68 | 6. | 67.** | kiesett | |||||||
Alekszandr Rjabov | 200 m | 21,02 | 5. | 42. | kiesett | |||||||
Dmitrij Golovasztov | 400 m | 45,90 | 4. | 29. | 45,66 | 5. | 22.* | kiesett | ||||
Jurij Borzakovszkij | 800 m | 1:45,39 | 1. | 1. | 1:44,33 | 2. | 4. | 1:45,83 | 6. | |||
Dmitrij Bogdanov | 1:48,14 | 4. | 36.* | kiesett | ||||||||
Artyom Masztrov | 1:49,89 | 6. | 50. | kiesett | ||||||||
Vjacseszlav Sabunyin | 1500 m | 3:41,52 | 9. | 30. | kiesett | |||||||
Dmitrij Makszimov | 10 000 m | 28:54,15 | 16. | 30. | kiesett | |||||||
Pavel Kokin | Maraton | 2:18:02 | 26. | |||||||||
Dmitrij Kapitonov | 2:19:38 | 34. | ||||||||||
Jevgenyij Pecsonkin | 110 m gát | 13,56 | 2. | 9.* | 13,63 | 4. | 15. | 13,62 | 7. | 15. | kiesett | |
Andrej Kiszlih | 13,77 | 2. | 24. | 14,03 | 5. | 26. | kiesett | |||||
Ruszlan Mascsenko | 400 m gát | 50,01 | 3. | 17. | 48,94 | 3. | 9. | kiesett | ||||
Borisz Gorban | 49,44 | 2. | 8. | 49,29 | 5. | 17. | kiesett | |||||
Vlagyiszlav Sirjajev | 50,39 | 3. | 27. | kiesett | ||||||||
Vlagyimir Pronyin | 3000 m akadály | 8:57,69 | 13. | 34. | kiesett | |||||||
Dmitrij Vasziljev Alekszandr Rjabov Alekszandr Szmirnov Szergej Bicskov | 4 × 100 m váltó | 39,29 | 4. | 18. | kiesett | |||||||
Andrej Szemjonov Dmitrij Bogdanov Ruszlan Mascsenko Dmitrij Golovasztov | 4 × 400 m váltó | 3:05,37 | 2. | 12. | 3:02,28 | 4. | 9. | kiesett | ||||
Vlagyimir Andrejev | 20 km gyaloglás | 1:19:27 | ||||||||||
Roman Rasszkazov | 1:20:57 | 6. | ||||||||||
Ilja Markov | 1:23:03 | 15. | ||||||||||
Nyikolaj Matyuhin | 50 km gyaloglás | 3:46:37 | 5. | |||||||||
Vlagyimir Potyemin | 4:02:38 | 26. | ||||||||||
Valerij Szpicin | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Szergej Kljugin | Magasugrás | 227 cm | 5. | 235 cm | |
Vjacseszlav Voronyin | 227 cm | 1.*** | 229 cm | 10. | |
Pjotr Brajko | 215 cm | 27.***** | kiesett | ||
Makszim Taraszov | Rúdugrás | 565 cm | 7.**** | 590 cm | |
Jevgenyij Szmirjagin | 565 cm | 7.**** | 550 cm | 10.** | |
Pavel Geraszimov | 540 cm | 26.** | kiesett | ||
Vlagyimir Maljavin | Távolugrás | 803 cm | 7.* | 767 cm | 12. |
Kirill Szoszunov | 797 cm | 16. | kiesett | ||
Danyil Burkenya | 779 cm | 26. | kiesett | ||
Gyenyisz Kapusztyin | Hármasugrás | 17,04 m | 6. | 17,46 m | |
Gennagyij Markov | 16,36 m | 24. | kiesett | ||
Igor Szpaszovhodszkij | 15,79 m | 33. | kiesett | ||
Pavel Csumacsenko | Súlylökés | 19,40 m | 18. | kiesett | |
Dmitrij Sevcsenko | Diszkoszvetés | 65,29 m | 5. | 62,65 m | 11. |
Alekszandr Boricsevszkij | 61,98 m | 15. | kiesett | ||
Vitalij Szidorov | 60,65 m | 26. | kiesett | ||
Ilja Konovalov | Kalapácsvetés | 77,07 m | 8. | 78,56 m | 5. |
Vaszilij Szidorenko | 74,72 m | 21. | kiesett | ||
Alekszej Zagornij | 74,63 m | 22. | kiesett | ||
Szergej Makarov | Gerelyhajítás | 85,60 m | 4. | 88,67 m | |
Vlagyimir Ovcsinnyikov | 82,10 m | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Lev Lobogyin | Tízpróba | 10,75 | 917 | 718 cm | 857 | 15,75 m | 836 | 194 cm | 749 | 48,87 | 867 | 14,02 | 972 | 44,55 m | 758 | 500 cm | 910 | 50,16 m | 591 | 4:50,73 | 614 | 8071 | 12.* |
Roman Razbejko | 11,45 | 763 | 682 cm | 771 | 13,98 m | 727 | 197 cm | 776 | nem állt rajthoz | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Natalja Ignatova | 100 m | 11,54 | 3. | 34. | 11,47 | 6. | 21. | kiesett | ||||
Natalja Voronova | 11,47 | 4. | 25.* | kiesett | ||||||||
Marina Trangyenkova | 11,51 | 3. | 31.* | kiesett | ||||||||
200 m | 23,31 | 4. | 24.* | 23,10 | 5. | 16. | kiesett | |||||
Okszana Ekk | 23,17 | 3. | 16. | 23,17 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Irina Habarova | 23,21 | 3. | 20.* | 23,27 | 6. | 24. | kiesett | |||||
Olga Kotljarova | 400 m | 51,99 | 2. | 17. | 50,97 | 3. | 9. | 51,21 | 4. | 10. | 51,04 | 8. |
Natalja Nazarova | 52,05 | 2. | 18. | 51,44 | 4. | 15. | 51,83 | 6. | 13. | kiesett | ||
Szvetlana Poszpelova | kizárták | kiesett | ||||||||||
Irina Misztyukevics | 800 m | 1:59,73 | 2. | 6. | 2:02,95 | 7. | 14. | kiesett | ||||
Olga Raszpopova | 2:01,95 | 3. | 16. | kiesett | ||||||||
Natalja Ciganova | 2:02,26 | 3. | 19. | kiesett | ||||||||
Ljudmila Rogacsova | 1500 m | 4:09,81 | 9. | 9. | 4:09,18 | 9. | 16. | kiesett | ||||
Natalja Gorelova | 4:12,84 | 10. | 29. | kiesett | ||||||||
Szvetlana Masztyerkova | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Olga Jegorova | 5000 m | 15:14,34 | 3. | 14. | 14:50,31 | 8. | ||||||
Tatyjana Tomasova | 15:08,92 | 3. | 5.* | 15:01,28 | 13. | |||||||
Ligyija Grigorjeva | 10 000 m | 32:44,43 | 9. | 17. | 31:21,27 | 9. | ||||||
Ljudmila Biktaseva | 32:52,00 | 9. | 18. | 31:47,10 | 13. | |||||||
Galina Bogomolova | 34:06,21 | 16. | 31. | kiesett | ||||||||
Magyina Biktagirova | Maraton | 2:26:33 | 5. | |||||||||
Ljubov Morgunova | 2:32:35 | 23. | ||||||||||
Valentyina Jegorova | nem ért célba | |||||||||||
Natalja Sehodanova | 100 m gát | 13,15 | 3. | 22.* | 12,96 | 4. | 11.** | 12,92 | 5. | 9. | kiesett | |
Szvetlana Lavhova | 12,98 | 3. | 12.* | 12,96 | 4. | 11.** | 12,95 | 5. | 10.* | kiesett | ||
Julija Graudiny | 12,98 | 4. | 12.* | nem ért célba | kiesett | |||||||
Irina Privalova | 400 m gát | 55,89 | 1. | 7. | 54,02 | 1. | 2. | 53,02 | ||||
Julija Noszova | 56,11 | 4. | 9. | 56,58 | 8. | 16. | kiesett | |||||
Natalja Csulkova | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Natalja Ignatova Marina Trangyenkova Irina Habarova Natalja Voronova Marina Kiszlova | 4 × 100 m váltó | 43,15 | 2. | 6. | 42,84 | 4. | 6. | 43,02 | 5. | |||
Julija Szotnyikova Szvetlana Goncsarenko Olga Kotljarova Irina Privalova Natalja Nazarova Oleszja Zikina | 4 × 400 m váltó | 3:26,05 | 3. | 8. | 3:23,46 | |||||||
Tatyjana Gudkova | 20 km gyaloglás | 1:32:35 | 8. | |||||||||
Olga Poljakova | nem ért célba | |||||||||||
Irina Sztankina | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Jelena Jeleszina | Magasugrás | 194 cm | 1.******* | 201 cm | |
Szvetlana Lapina | 192 cm | 15. | kiesett | ||
Marina Kupcova | 185 cm | 26.* | kiesett | ||
Szvetlana Feofanova | Rúdugrás | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Jelena Iszinbajeva | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Jelena Beljakova | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Tatyjana Kotova | Távolugrás | 666 cm | 6. | 683 cm | |
Olga Rubleva | 665 cm | 7. | 679 cm | 4. | |
Ljudmila Galkina | 662 cm | 10. | 656 cm | 8. | |
Tatyjana Lebegyeva | Hármasugrás | 14,91 m | 1. | 15,00 m | |
Okszana Rogova | 14,25 m | 9. | 13,97 m | 8. | |
Inna Laszovszkaja | 13,75 m | 19. | kiesett | ||
Larisza Pelesenko | Súlylökés | 19,08 m | 3. | 19,92 m | |
Szvetlana Kriveljova | 18,56 m | 6. | 19,37 m | 4. | |
Olga Rjabinkina | 19,20 m | 2. | 17,85 m | 10. | |
Natalja Szadova | Diszkoszvetés | 64,62 m | 2. | 65,00 m | 4. |
Okszana Jeszipcsuk | 59,51 m | 17. | kiesett | ||
Larisza Korotkevics | 58,81 m | 20. | kiesett | ||
Olga Kuzenkova | Kalapácsvetés | 70,60 m | 1. | 69,77 m | |
Tatyjana Konsztantyinova | 61,48 m | 15. | kiesett | ||
Alla Davidova | 60,86 m | 18. | kiesett | ||
Tatyjana Sikolenko | Gerelyhajítás | 61,54 m | 6. | 62,91 m | 7. |
Jekatyerina Ivakina | 55,58 m | 24. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Jelena Prohorova | Hétpróba | 13,63 | 1031 | 181 cm | 991 | 13,21 m | 741 | 23,72 | 1008 | 659 cm | 1036 | 45,05 m | 764 | 2:10,32 | 960 | 6531 | |
Natalja Roscsupkina | 13,70 | 1021 | 184 cm | 1029 | 14,03 m | 796 | 23,53 | 1026 | 547 cm | 691 | 43,87 m | 742 | 2:12,24 | 932 | 6237 | 6. | |
Gyiana Korickaja | 13,88 | 995 | 172 cm | 879 | 13,53 m | 763 | 24,08 | 973 | 556 cm | 717 | 40,67 m | 680 | 2:09,77 | 968 | 5975 | 15. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******* - hét másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alekszej Sevcov | 54 kg | 4. csoport Kang Jonggjun (PRK) 5-10 Marian Sandu (ROM) 11-8 | 2. | kiesett | 12. | |||
Valerij Nyikonorov | 58 kg | 6. csoport Rifat Yildiz (GER) 1-4 Constantin Borăscu (ROM) 7-3 Mohamed Barguaoui (TUN) 11-0 | 2. | kiesett | 7. | |||
Vartyeresz Szamurgasev | 63 kg | 1. csoport Şeref Eroğlu (TUR) 5-2 Włodzimierz Zawadzki (POL) 8-0 | 1. | Kevin Bracken (USA) 11-5 | Ak'ak'i Chachua (GEO) 7-4 | Juan Luis Marén (CUB) 3-0 | ||
Alekszej Gluskov | 69 kg | 6. csoport Ryszard Wolny (POL) 8-1 Rusztam Adzsi (UKR) 5-4 Uladzimir Kapitav (BLR) 11-0 | 1. | Nagata Kacuhiko (JPN) 1-3 | Valeri Nikitin (EST) 5-0 | |||
Murat Kardanov | 76 kg | 3. csoport Berzicza Tamás (HUN) 1-0 Katajama Takamicu (JPN) 4-0 | 1. | Ara Abrahamian (SWE) 3-1 | Marko Yli-Hannuksela (FIN) 4-0 | Matt Lindland (USA) 3-0 | ||
Alekszandr Menyscsikov | 85 kg | 3. csoport Valerij Cilenyc (BLR) 0-3 Vjacseszlav Olijnik (UKR) 2-0 | 2. | kiesett | 13. | |||
Gogi Koguasvili | 97 kg | 3. csoport Garrett Lowney (USA) 3-8 Marek Švec (CZE) 3-2 | 2. | kiesett | 12. | |||
Alekszandr Karelin | 130 kg | 4. csoport Deák Bárdos Mihály (HUN) 3-0 Szergej Murejko (BUL) 3-0 | 1. | Heorhij Szoldadze (UKR) 4-0 | Dzmitrij Debelka (BLR) 3-0 | Rulon Gardner (USA) 0-1 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Leonyid Csucsunov | 54 kg | 2. csoport Olekszandr Zaharuk (UKR) 0-3 Ivan Conov (BUL) 4-0 | 2. | kiesett | 12. | |||
Murad Ramazanov | 58 kg | 5. csoport Damir Zakhartdinov (UZB) 4-1 Octavian Cuciuc (MDA) 0-3 Aftantil Xanthopoulos (TUR) mérkőzés nélkül | 2. | kiesett | 7. | |||
Murad Umahanov | 63 kg | 5. csoport Elbrusz Tedejev (UKR) 13-3 Cso Jongszon (PRK) 9-2 | 1. | Csang Dzseszong (KOR) 4-4 | Szerafim Barzakov (BUL) 3-2 | |||
Arszen Gityinov | 69 kg | 5. csoport Arajik Gevorgjan (ARM) 3-1 Edison Hurtado (COL) 11-0 Nikólaosz Loizídisz (GRE) 5-1 | 1. | Szjarhej Dzemcsanka (BLR) 3-2 | Daniel Igali (CAN) 4-7 | |||
Buvajszar Szajtyijev | 76 kg | 1. csoport Brandon Slay (USA) 3-4 Plamen Paszkalev (BUL) 8-2 | 2. | kiesett | 9. | |||
Adam Szajtyijev | 85 kg | 3. csoport Bejbulat Muszajev (BLR) 4-1 Igor Praporshchikov (AUS) 11-0 | 1. | Jang Hjongmo (KOR) 5-0 | Mogamed Ibragimov (MKD) 3-0 | Yoel Romero (CUB) 7-1 | ||
Szagid Murtazalijev | 97 kg | 3. csoport Vadim Taszojev (UKR) 4-0 Melvin Douglas (USA) 3-1 | 1. | Aftandíl Xanthópulosz (GRE) 5-0 | Eldar Kurtanidze (GEO) 3-1 | Iszlam Bajramukov (KAZ) 6-0 | ||
David Muszulbesz | 130 kg | 5. csoport Sven Thiele (GER) 5-0 Peter Pecha (SVK) 4-0 (sérülés) | 1. | Abbas Jadidi (IRI) 3-0 | Artur Taymazov (UZB) 5-2 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jevgenyij Sztanyev | Légsúly | erőnyerő | Manolo Poulot (CUB) 0000-1001 | Ajdin Szmagulov (KGZ) 0000-1010 | kiesett | 13. | ||||||
Iszlam Macijev | Harmatsúly | erőnyerő | Martín Ríos (ARG) 0200-0000 | Ivan Baglajev (KAZ) 0011-1000 | kiesett | helyezetlen | ||||||
Vitalij Makarov | Könnyűsúly | erőnyerő | Aszhat Saharov (KAZ) 0011-1010 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Dmitrij Morozov | Középsúly | Georgi Gugava (GEO) 1001-0001 | Adrian Croitoru (ROM) 0000-1001 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Jurij Sztyopkin | Félnehézsúly | erőnyerő | Stéphane Traineau (FRA) 0000-1011 | Sami Belgroun (ALG) 1000-0100 | Ato Hand (USA) 0200-0000 | Iveri Jikurauli (GEO) 1011-0010 | Luigi Guido (ITA) 1000-0000 | |||||
Tamerlan Tmenov | Nehézsúly | erőnyerő | Dennis van der Geest (NED) 1001-0000 | Frank Möller (GER) 1000-0000 | Pan Song (CHN) 1111-0000 | Sinohara Sinicsi (JPN) 0021-1011 | Selim Tataroğlu (TUR) 1010-0001 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ljubov Bruletova | Légsúly | erőnyerő | Vicki Dunn (GBR) 1000-0000 | Amarilys Savón (CUB) 0010-0001 | Anna-Maria Gradante (GER) 1110-0000 | Tamura Rjóko (JPN) 0000-1000 | |||||
Anna Szarajeva | Váltósúly | erőnyerő | Jenny Gal (ITA) 0010-0011 | Vânia Ishii (BRA) 0000-1011 | kiesett | 9. | |||||
Julija Kuzina | Középsúly | erőnyerő | Lea Zahoui Blavo (CIV) 0010-0001 | Cso Minszon (KOR) 0000-1000 | Ylenia Scapin (ITA) 0000-0030 | kiesett | 9. | ||||
Irina Rogyina | Nehézsúly | erőnyerő | Gulnara Kuserbajeva (KAZ) 0201-0000 | Jamasita Majumi (JPN) 0001-1021 | Colleen Rosensteel (USA) 1112-0000 | Kim Szonjong (KOR) 0000-0001 | kiesett | 7. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Szergej Matvejev Andrej Gluhov Dmitrij Kovaljov Alekszandr Litvincsev * Dmitrij Rozinkevics Vlagyimir Vologyenkov Pavel Melnyikov Anton Csermasencev Alekszandr Lukjanov (kormányos) Nyikolaj Akszjonov * | Nyolcas | 5:40,55 | 4. | 5:43,88 | 3. | B | 5:42,72 | 3. | 9. | |||
Szergej Dmitrjajcsev Dmitrij Ovecsko | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:46,34 | 4. | 6:44,53 | 4. | kiesett | 19. | |||||
Dmitrij Kartasov Andrej Sevel Szergej Bukrejev Alekszandr Zjuzin | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:17,01 | 4. | 6:10,35 | 2. | A/B | 6:07,99 | 6. | B | 6:09,12 | 4. | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Julija Alekszandrova | Egypárevezős | 7:36,80 | 2. | 7:47,04 | 1. | A/B | 7:42,23 | 3. | A | 7:36,57 | 4. | 4. |
Albina Ligacsova Vera Pocsitajeva | Kormányos nélküli kettes | 7:22,69 | 4. | 7:20,51 | 3. | B | 7:17,87 | 1. | 7. | |||
Okszana Dorodnova Irina Fedotova Julija Levina Larisza Merk | Négypárevezős | 6:31,77 | 1. | A | 6:21,65 | 3. |
* – Az előfutamban Litvincsev helyett Akszjonov ült a hajóban.
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bair Bagyonov | Egyéni | 618 | 39. | Szerhij Antyonov (UKR) (26.) 153-164 | kiesett | 52. | ||||
Jurij Leontyjev | 617 | 40. | Jocelyn de Grandis (FRA) (25.) 163-171 | kiesett | 34. | |||||
Balzsinyima Cirempilov | 635 | 17. | Peter Ebden (NZL) (48.) 168-147 | Bartosz Mikos (POL) (49.) 163-154 | Csang Jongho (KOR) (1.) 167-164 | Simon Fairweather (AUS) (8.) 104-113 | kiesett | 7. | ||
Balzsinyima Cirempilov Bair Bagyonov Jurij Leontyjev | Csapat | 635 | 12. | Hollandia (NED) Wietse van Alten Henk Vogels Fred van Zutphen (5.) 248-241 | Törökország (TUR) Serdar Şatir Özdemir Akbal Hasan Orbay (4.) 247-245 | Dél-Korea (KOR) Csang Jongho O Kjomun Kim Cshongthe (1.) 229-240 | Bronzmérkőzés Egyesült Államok (USA) Rod White Vic Wunderle Butch Johnson (2.) 239-239 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Natalja Bolotova | Egyéni | 634 | 21. | Evangelía Pszára (GRE) (44.) 161-154 | Lin Yi-Yin (TPE) (12.) 158-157 | Anna Łęcka (POL) (28.) 161-157 | Jun Midzsin (KOR) (4.) 105-110 | kiesett | 6. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Anatolij Tyiscsenko | Kajak egyes 500 m | 1:44,707 | 5. | 25. | 1:42,548 | 5. | 16. | kiesett | |
Roman Zarubin Alekszandr Ivanyik | Kajak kettes 500 m | 1:35,212 | 6. | 17. | 1:32,963 | 5. | 10. | kiesett | |
Jevgenyij Szalahov Oleg Gorobij | Kajak kettes 1000 m | 3:17,067 | 7. | 10. | 3:17,114 | 1. | 1. | 3:18,937 | 7. |
Oleg Gorobij Jevgenyij Szalahov Anatolij Tyiscsenko Roman Zarubin | Kajak négyes 1000 m | 2:59,764 | 2. | 3. | 2:59,778 | 7. | |||
Makszim Opalev | Kenu egyes 500 m | 1:51,048 | 1. | 2. | 2:25,809 | ||||
Kenu egyes 1000 m | 4:00,568 | 6. | 11. | 4:01,222 | 1. | 1. | 3:58,813 | 6. | |
Alekszandr Kosztoglod Alekszandr Kovaljov | Kenu kettes 500 m | 1:47,682 | 6. | 14. | 1:44,981 | 1. | 1. | 2:00,134 | 6. |
Kenu kettes 1000 m | 3:37,163 | 1. | 1. | 3:41,267 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Natalja Gulij Jelena Tyisszina | Kajak kettes 500 m | 1:47,356 | 6. | 10. | 1:46,554 | 3. | 3. | 2:04,994 | 9. |
Natalja Gulij Jelena Tyisszina Olga Tyiscsenko Galina Porivajeva | Kajak négyes 500 m | 1:36,870 | 5. | 8. | 1:38,262 | 2. | 2. | 1:38,624 | 7. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Pavel Cserkaszov | Férfi terepverseny | 2:17:21,92 (+8:19,42) | 20. |
Alla Jepifanova | Női terepverseny | 1:50:45,43 (+1:21,05) | 4. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Vjacseszlav Jekimov | Időfutam | 57:40,420 | |
Mezőnyverseny | 5:34:58 (+5:50) | 75. | |
Dmitrij Konisev | 5:30:34 (+1:26) | 10. | |
Pavel Tonkov | 5:30:46 (+1:38) | 29. | |
Szergej Ivanov | 5:30:46 (+1:38) | 36. | |
Jevgenyij Petrov | nem ért célba | ||
Időfutam | 59:40,690 (+2:00,270) | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Zulfija Zabirova | Időfutam | 44:22,355 (+2:21,574) | 12. |
Mezőnyverseny | 3:06:31 (+0:00) | 7. | |
Szvetlana Bubnyenkova | 3:06:31 (+0:00) | 5. | |
Olga Szljuszareva | 3:13:27 (+6:56) | 42. | |
Időfutam | 45:51,099 (+3:50,318) | 23. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Okszana Grisina | Női egyéni | 11,439 | 2. | Fiona Ramage (NZL) 12,195 | Szabolcsi Szilvia (HUN) 12,545; 12,885 | Irina Janovics (UKR) 12,594; 12,726 | Félicia Ballanger (FRA) 12,810; 13,122; 12,533 |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Okszana Grisina | Női egyéni | 36,169 | 15. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Vlagyimir Karpec | Férfi egyéni | 4:31,342 | 11. | kiesett | ||||||
Natalja Karimova | Női egyéni | 3:41,627 | 9. | kiesett | ||||||
Vlagyimir Karpec Alekszej Markov Szergej Klimov Gyenyisz Szmiszlov Vlagyiszlav Boriszov | Férfi csapat | 4:09,910 | 8. | Nagy-Britannia (GBR) Bryan Steel Paul Manning Bradley Wiggins Chris Newton Jonny Clay 4:04,143 | lekörözték | kiesett |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Alekszej Markov | Férfi pontverseny | 16 | -1 | |
Anton Santir Eduard Gricun | Férfi madison | 5 | -2 | 14. |
Olga Szljuszareva | Női pontverseny | 15 | 0 |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2000FkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 0 | 1 | 129 | 121 | +8 | 8 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 1 | 1 | 128 | 113 | +15 | 7 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 0 | 2 | 130 | 127 | +3 | 6 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 3 | 0 | 2 | 122 | 115 | +7 | 6 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 1 | 1 | 3 | 128 | 131 | –3 | 3 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 0 | 5 | 128 | 158 | –30 | 0 |
2000. szeptember 16. 19:30 Sablon:2000FkéziRUSEGY
| Oroszország (RUS) | 22–21 | Egyiptom (EGY) | Játékvezetők: Vaclav Kohout, Ivan Dolejs (CZE) |
Koksarov 7 | (15–7) | Awaad 8 | ||
4× 3× | 2× 3× |
2000. szeptember 18. 19:30 Sablon:2000FkéziCUBRUS
| Kuba (CUB) | 26–31 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (MKD) |
Uríos 6 | (14–15) | Koksarov 7 | ||
7× 3× 1× | 6× 4× 1× |
2000. szeptember 20. 11:30 Sablon:2000FkéziRUSKOR
| Oroszország (RUS) | 26–24 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Francois Garcia, Jean-Pierre Moreno (FRA) |
Voronyin 7 | (9–11) | Pek Voncshol 12 | ||
6× 3× 1× | 5× 3× |
2000. szeptember 22. 19:30 Sablon:2000FkéziGERRUS
| Németország (GER) | 25–23 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Ramon Gallego Santos, Victor Pedro Lamas Perez (ESP) |
Roos 6 | (11–15) | Filippov 7 | ||
8× 3× | 3× 3× |
2000. szeptember 24. 21:30 Sablon:2000FkéziRUSYUG
| Oroszország (RUS) | 27–25 | Jugoszlávia (YUG) | Játékvezetők: Francois Garcia, Jean-Pierre Moreno (FRA) |
Koksarov, Voronyin 8 | (14–12) | Butulija, Škrbić 6 | ||
3× 3× | 2× 3× |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 26. 14:30 Sablon:2000FkéziRUSSLO
| Oroszország (RUS) | 33–22 | Szlovénia (SLO) | Játékvezetők: Ramon Gallego Santos, Victor Pedro Lamas Perez (ESP) |
Koksarov 7 | (14–9) | Šerbec 6 | ||
3× 3× | 1× 3× |
- Elődöntő
2000. szeptember 29. 14:30 Sablon:2000FkéziRUSYUG2
| Oroszország (RUS) | 29–26 | Jugoszlávia (YUG) | Játékvezetők: Vaclav Kohout, Ivan Dolejs (CZE) |
Koksarov 9 | (14–15) | Ðukanović 6 | ||
8× 3× | 6× 3× 1× |
- Döntő
2000. szeptember 30. 21:30 Sablon:2000FkéziRUSSWE
| Oroszország (RUS) | 28–26 | Svédország (SWE) | Játékvezetők: Svein Olav Oie, Bjorn Hogsnes (NOR) |
Tucskin 7 | (13–14) | Vranjes 8 | ||
3× 2× | 2× 2× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2012FkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada (CAN) | 5 | 4 | 1 | 433 | 373 | +60 | 9 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 1 | 372 | 338 | +34 | 9 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 408 | 407 | +1 | 8 |
Oroszország (RUS) | 5 | 3 | 2 | 367 | 328 | +39 | 8 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 1 | 4 | 349 | 376 | –27 | 6 |
Angola (ANG) | 5 | 0 | 5 | 303 | 410 | –107 | 5 |
2000. szeptember 17. 14:30 Sablon:2000FkosárYUGRUS
| Jugoszlávia (YUG) | 66–60 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 8353 |
(27–28) Jegyzőkönyv | ||||
Rebrača 18 | Pont | Panov 13 | ||
Drobnjak 6 | Lepattanó | három játékos 5 | ||
Obradović, Lukovski 3 | Gólpassz | három játékos 2 |
2000. szeptember 19. 14:30 Sablon:2000FkosárRUSESP
| Oroszország (RUS) | 71–63 | Spanyolország (ESP) | Nézőszám: 8368 |
(38–28) Jegyzőkönyv | ||||
Csikalkin 23 | Pont | Herreros 17 | ||
Kirilenko 9 | Lepattanó | Rogers 9 | ||
J. Pasutyin 5 | Gólpassz | Herreros 5 |
2000. szeptember 21. 21:30 Sablon:2000FkosárAUSRUS
| Ausztrália (AUS) | 75–71 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 8322 |
(47–30) Jegyzőkönyv | ||||
Gaze, Heal 15 | Pont | Fetyiszov 16 | ||
MacKinnon 8 | Lepattanó | öt játékos 5 | ||
MacKinnon, Longley 5 | Gólpassz | J. Pasutyin 7 |
2000. szeptember 23. 14:30 Sablon:2000FkosárRUSCAN
| Oroszország (RUS) | 77–59 | Kanada (CAN) | Nézőszám: 8446 |
(45–36) Jegyzőkönyv | ||||
Fetyiszov 15 | Pont | Nash 15 | ||
J. Pasutyin 7 | Lepattanó | három játékos 5 | ||
J. Pasutyin 12 | Gólpassz | Nash 4 |
2000. szeptember 25. 9:30 Sablon:2000FkosárANGRUS
| Angola (ANG) | 65–88 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 8435 |
(35–45) Jegyzőkönyv | ||||
Dias 14 | Pont | Morgunov 17 | ||
Dias 6 | Lepattanó | Kirilenko 9 | ||
Victoriano 3 | Gólpassz | Bazarevics, J. Pasutyin 5 |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 28. 22:00 Sablon:2000FkosárUSARUS
| Egyesült Államok (USA) | 85–70 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 14 260 Játékvezetők: Iztok Rems (SLO), Rick Degagne (CAN) |
(46–41) Jegyzőkönyv | ||||
Garnett 16 | Pont | Basminov 12 | ||
Garnett 11 | Lepattanó | Morgunov 6 | ||
Kidd 8 | Gólpassz | J. Pasutyin 6 |
- A 7. helyért
2000. szeptember 30. 12:00 Sablon:2000FkosárCANRUS
| Kanada (CAN) | 86–83 (h. u.) | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 14 604 Játékvezetők: Bill Mildenhall (AUS), Petr Sudek (SVK) |
(36–43, 69–69, 76–76) Jegyzőkönyv | ||||
Guarasci 21 | Pont | Z. Pasutyin 23 | ||
Meeks 10 | Lepattanó | Z. Pasutyin 8 | ||
Hamilton 5 | Gólpassz | Z. Pasutyin 5 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) | 8. |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000NkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 436 | 312 | +124 | 10 |
Oroszország (RUS) | 5 | 3 | 2 | 398 | 325 | +73 | 8 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 3 | 2 | 382 | 357 | +25 | 8 |
Lengyelország (POL) | 5 | 3 | 2 | 327 | 339 | –12 | 8 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 4 | 318 | 358 | –40 | 6 |
Új-Zéland (NZL) | 4 | 0 | 4 | 265 | 435 | –170 | 4 |
2000. szeptember 16. 19:30 Sablon:2000NkosárCUBRUS
| Kuba (CUB) | 62–72 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 5330 |
(33–38) Jegyzőkönyv | ||||
Martínez 16 | Pont | Zaszulszkaja 18 | ||
Martínez 6 | Lepattanó | három játékos 5 | ||
Castillo 5 | Gólpassz | Sakirova, Arhipova 3 |
2000. szeptember 18. 11:30 Sablon:2000NkosárRUSPOL
| Oroszország (RUS) | 84–46 | Lengyelország (POL) | Nézőszám: 4315 |
(34–20) Jegyzőkönyv | ||||
Hudasova 13 | Pont | Trześniewska 10 | ||
Sakirova 9 | Lepattanó | M. Dydek 8 | ||
Nyikonova 4 | Gólpassz | Predehl, Wlaźlak 2 |
2000. szeptember 20. 16:30 Sablon:2000NkosárUSARUS
| Egyesült Államok (USA) | 88–77 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 8383 |
(44–47) Jegyzőkönyv | ||||
Leslie 18 | Pont | Arhipova 15 | ||
Griffith 11 | Lepattanó | Zaszulszkaja 6 | ||
Edwards, Swoopes 3 | Gólpassz | Zaszulszkaja 5 |
2000. szeptember 22. 9:30 Sablon:2000NkosárRUSKOR
| Oroszország (RUS) | 73–75 (h. u.) | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 6006 |
(37–34, 69–69) Jegyzőkönyv | ||||
Psikova 18 | Pont | Cson Dzsuvon 22 | ||
Zaszulszkaja 6 | Lepattanó | Cson Dzsuvon 4 | ||
Arhipova 5 | Gólpassz | Csong Unszun 10 |
2000. szeptember 24. 11:30 Sablon:2000NkosárNZLRUS
| Új-Zéland (NZL) | 54–92 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 8308 |
(28–41) Jegyzőkönyv | ||||
Ofsoski 11 | Pont | Rutkovszkaja 19 | ||
Ofsoski 5 | Lepattanó | Hudasova 9 | ||
három játékos 2 | Gólpassz | Abroszimova 5 |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 27. 17:00 Sablon:2000NkosárRUSBRA
| Oroszország (RUS) | 67–68 | Brazília (BRA) | Nézőszám: 14 381 Játékvezetők: Carl Jungebrand (FIN), Mike Thomson (CAN) |
(39–38) Jegyzőkönyv | ||||
Psikova 18 | Pont | Oliveira 17 | ||
Zaszulszkaja 6 | Lepattanó | dos Santos Arcain 9 | ||
Arhipova 5 | Gólpassz | Luz, Neves 4 |
- Az 5. helyért
2000. szeptember 29. 11:30 Sablon:2000NkosárFRARUS
| Franciaország (FRA) | 71–59 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 14 260 Játékvezetők: Bill Mindenhall (AUS), David Jones (USA) |
(30–27) Jegyzőkönyv | ||||
Sauret 17 | Pont | Nyikonova 18 | ||
Fijalkowski 6 | Lepattanó | Zaszulszkaja 5 | ||
Melain 4 | Gólpassz | Arhipova 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) | 6. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Szvetlana Knyazeva | Russian Dance | Egyéni | 63,12 | 39. | kiesett | |||||
Jelena Szidnyeva | Podkhod | 65,76 | 23. | 63,67 | 24. | kiesett |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Alekszandr Dobroszkok | Egyéni műugrás | 377,34 | 17. | 598,62 | 13. | kiesett | |
Dmitrij Szautyin | 444,51 | 3. | 684,75 | 2. | 703,20 | ||
Egyéni toronyugrás | 471,27 | 3. | 662,19 | 3. | 679,26 | ||
Igor Lukasin | 432,15 | 11. | 612,09 | 11. | 624,51 | 7. | |
Alekszandr Dobroszkok Dmitrij Szautyin | Szinkron műugrás | 329,97 | |||||
Igor Lukasin Dmitrij Szautyin | Szinkron toronyugrás | 365,04 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Julija Pahalina | Egyéni műugrás | 316,08 | 3. | 552,51 | 3. | 570,42 | 4. |
Vera Iljina | 305,25 | 5. | 543,06 | 4. | 555,15 | 6. | |
Szvetlana Tyimosinyina | Egyéni toronyugrás | 309,21 | 7. | 469,68 | 9. | 478,89 | 8. |
Jevgenyija Olsevszkaja | 271,05 | 18. | 438,03 | 16. | kiesett | ||
Vera Iljina Julija Pahalina | Szinkron műugrás | 332,64 | |||||
Jevgenyija Olsevszkaja Szvetlana Tyimosinyina | Szinkron toronyugrás | 288,30 | 6. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szergej Kazakov | Papírsúly | Brian Viloria (USA) 6-8 | kiesett | 17. | |||
Ilfat Razjapov | Légsúly | erőnyerő | Vahtang Darcsinjan (ARM) 11-20 | kiesett | 9. | ||
Raimkul Malahbekov | Harmatsúly | Ceferino Labarda (ARG) 17-2 | Teimuraz Khurtsilava (GEO) 13-7 | Alisher Rahimov (UZB) 16-10 | Szerhij Danilcsenko (UKR) 15-10 | Guillermo Rigondeaux (CUB) 12-18 | |
Kamil Dzsamalutgyinov | Pehelysúly | Vidas Bičziulaytis (LTU) 9-5 | Francisco Bojado (MEX) 15-12 | Yosvany Aguilera (CUB) 17-12 | Rocky Juarez (USA) 12-23 | kiesett | |
Alekszandr Maletyin | Könnyűsúly | Mahac Nuriddinovun (AZE) 14-5 | Patriz López (VEN) 18-3 | Selim Palyani (TUR) 21-6 | Mario Kindelán (CUB) 15-27 | kiesett | |
Alekszandr Leonov | Kisváltósúly | Sami Khelifi (TUN) 14-9 | Hvang Szongbom (KOR) 14-10 | Ricardo Williams (USA) 12-17 | kiesett | 6. | |
Oleg Szaitov | Váltósúly | erőnyerő | Francisco Calderón (COL) 15-1 | Ruslan Xeyirov (AZE) 10-10 | Dorel Simion (ROM) 19-10 | Szerhij Docenko (UKR) 24-16 | |
Andrej Misin | Nagyváltósúly | Frédéric Esther (FRA) 11-16 | kiesett | 17. | |||
Gajdarbek Gajdarbekov | Középsúly | Utkirbek Khaydarov (UZB) 11-10 | Albert Eromosele (NGR) 15-9 | Jeff Lacy (USA) 18-3 | Erdei Zsolt (HUN) 24-16 | Jorge Gutiérrez (CUB) 15-17 | |
Alekszandr Lebzjak | Félnehézsúly | Djibril Fall (SEN) 16-1 | Danny Green (AUS) 22-7 | John Dovi (FRA) 13-11 | Sergey Mikhaylov (UZB) 16-1 | Rudi Kraj (CZE) 20-6 | |
Szultan-Ahmed Ibragimov | Nehézsúly | Pauga Lalau (SAM) RSC | Jackson Chanet (FRA) 18-13 | Vladimer Csanturia (GEO) 19-4 | Félix Savón (CUB) 13-21 | ||
Alekszej Lezin | Szupernehézsúly | Audley Harrison (GBR) RSC | kiesett | 9. |
RSC - a játékvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Dmitrij Szvatkovszkij | Férfi | 176 | 1048 | 13.** | 13-11 | 880 | 5.*** | 2:07,64 | 1224 | 7. | 57,13 | 30 | 1070 | 1. | 9:21,79 | 1154 | 4. | 5376 | |
Tatyjana Muratova | Női | 177 | 1060 | 9.* | 11-13 | 800 | 9.**** | 2:27,86 | 1122 | 15. | 1:00,75 | 60 | 1040 | 4. | 11:41,86 | 914 | 17. | 4936 | 13. |
Jelizaveta Szuvorova | 180 | 1096 | 5. | 15-9 | 960 | 1.*** | 2:28,39 | 1117 | 18. | 1:26,74 | 210 | 827 | 18. | 11:01,37 | 1076 | 6. | 5076 | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2000FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Olaszország (ITA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 4 | 3,750 | 482 | 421 | 1,145 |
Oroszország (RUS) | 9 | 4 | 1 | 13 | 7 | 1,857 | 465 | 443 | 1,050 |
Jugoszlávia (YUG) | 8 | 3 | 2 | 12 | 9 | 1,333 | 489 | 461 | 1,061 |
Argentína (ARG) | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 409 | 446 | 0,917 |
Dél-Korea (KOR) | 6 | 1 | 4 | 8 | 14 | 0,571 | 491 | 504 | 0,974 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 5 | 5 | 15 | 0,333 | 417 | 478 | 0,872 |
2000. szeptember 17. 12:30 Sablon:2000FröpiRUSYUG
| Oroszország (RUS) | 3–1 | Jugoszlávia (YUG) | Nézőszám: 8056 Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Josebel Palmeirim (BRA) |
(19–25, 25–23, 25–23, 25–20) |
2000. szeptember 19. 14:30 Sablon:2000FröpiRUSUSA
| Oroszország (RUS) | 3–1 | Egyesült Államok (USA) | Nézőszám: 7223 Játékvezető: Dean Turner (AUS), Fernando Nava (MEX) |
(25–18, 25–23, 21–25, 25–17) |
2000. szeptember 21. 14:30 Sablon:2000FröpiKORRUS
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 8085 Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Mahmoud Hosni Abdel Megid (EGY) |
(22–25, 25–22, 25–20, 27–29, 15–17) |
2000. szeptember 23. 14:30 Sablon:2000FröpiRUSITA
| Oroszország (RUS) | 1–3 | Olaszország (ITA) | Nézőszám: 8278 Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Dean Turner (AUS) |
(20–25, 20–25, 25–22, 22–25) |
2000. szeptember 25. 10:00 Sablon:2000FröpiARGRUS
| Argentína (ARG) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 4676 Játékvezető: Songsak Chareonpong (THA), Takashi Shimoyama (JPN) |
(23–25, 15–25, 20–25) |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 27. 12:30 Sablon:2000FröpiCUBRUS
| Kuba (CUB) | 2–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 7514 Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Dean Turner (AUS) |
(25–21, 23–25, 19–25, 25–19, 13–15) |
- Elődöntő
2000. szeptember 29. 18:30 Sablon:2000FröpiARGRUS2
| Argentína (ARG) | 1–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 8177 Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Wang Ning (CHN) |
(25–27, 30–32, 25–21, 11–25) |
- Döntő
2000. október 1. 14:30 Sablon:2000FröpiRUSYUG2
| Oroszország (RUS) | 0–3 | Jugoszlávia (YUG) | Nézőszám: 9444 Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Hóbor Béla (HUN) |
(22–25, 22–25, 20–25) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2000NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Oroszország (RUS) | 10 | 5 | 0 | 15 | 5 | 3,000 | 465 | 392 | 1,186 |
Kuba (CUB) | 9 | 4 | 1 | 14 | 4 | 3,500 | 419 | 332 | 1,262 |
Dél-Korea (KOR) | 8 | 3 | 2 | 9 | 9 | 1,000 | 393 | 413 | 0,952 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 3 | 8 | 10 | 0,800 | 380 | 395 | 0,962 |
Olaszország (ITA) | 6 | 1 | 4 | 7 | 12 | 0,583 | 427 | 446 | 0,957 |
Peru (PER) | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 316 | 422 | 0,749 |
2000. szeptember 16. 12:00 Sablon:2000NröpiPERRUS
| Peru (PER) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 4637 Játékvezető: Doug Wayne Wilson (USA), Fernando Nava (MEX) |
(17–25, 13–25, 20–25) |
2000. szeptember 18. 20:30 Sablon:2000NröpiCUBRUS
| Kuba (CUB) | 2–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 6694 Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Wang Ning (CHN) |
(25–20, 21–25, 25–21, 12–25, 13–15) |
2000. szeptember 20. 12:00 Sablon:2000NröpiRUSITA
| Oroszország (RUS) | 3–1 | Olaszország (ITA) | Nézőszám: 3385 Játékvezető: Stoyan Kostov Stoyanov (BUL), Hóbor Béla (HUN) |
(29–31, 25–18, 25–21, 25–19) |
2000. szeptember 22. 14:35 Sablon:2000NröpiGERRUS
| Németország (GER) | 2–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 6706 Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Dean Turner (AUS) |
(23–25, 25–23, 25–14, 26–28, 6–15) |
2000. szeptember 24. 20:30 Sablon:2000NröpiRUSKOR
| Oroszország (RUS) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 8226 Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Mahmoud Hosni Abdel Megid (EGY) |
(25–15, 25–21, 25–16) |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 26. 14:30 Sablon:2000NröpiCHNRUS
| Kína (CHN) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 6358 Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Fernando Nava (MEX) |
(25–27, 23–25, 26–28) |
- Elődöntő
2000. szeptember 28. 20:55 Sablon:2000NröpiUSARUS
| Egyesült Államok (USA) | 2–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 9031 Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Songsak Chareonpong (THA) |
(15–25, 25–23, 15–25, 28–26, 8–15) |
- Döntő
2000. szeptember 30. 14:30 Sablon:2000NröpiCUBRUS2
| Kuba (CUB) | 3–2 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 9444 Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Songsak Chareonpong (THA) |
(25–27, 32–34, 25–19, 25–18, 15–7) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | Reményág | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | |||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Szergej Jermisin Mihail Kusnyerev | Argentína (ARG) Mariano Baracetti José Luis Salema 15-4 | Kanada (CAN) John Child Mark Heese 6-15 | kiesett | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Mihail Nyesztrujev | Légpisztoly | 583 | 3.* | 682,3 | 4. |
Borisz Kokorev | 572 | 26. | kiesett | ||
Szabadpisztoly | 559 | 12.* | kiesett | ||
Vlagyimir Goncsarov | 564 | 5. | 662,2 | 4. | |
Légpisztoly | 579 | 9.* | kiesett | ||
Szergej Alifirenko | Gyorstüzelő pisztoly | 587 | 1.** | 687,6 | |
Jevgenyij Alejnyikov | Légpuska | 592 | 3.**** | 693,8 | |
Sportpuska, összetett | 1166 | 7. | 1265,5 | 7. | |
Artyom Hadzsibekov | 1173 | 3. | 1268,2 | 4. | |
Légpuska | 592 | 3.**** | 695,1 | ||
Sportpuska, fekvő | 597 | 3.*** | 699,2 | 6. | |
Szergej Kovalenko | 594 | 13.***** | kiesett | ||
Dimitrij Likin | Futócéllövészet | 573 | 7.** | 671,7 | 5. |
Igor Koleszov | 576 | 4. | 667,5 | 7. | |
Szergej Ljubomirov | Trap | 106 | 32.**** | kiesett | |
Alekszej Alipov | 114 | 9.*** | kiesett | ||
Dupla trap | 131 | 14.* | kiesett | ||
Nyikolaj Tyoplij | Skeet | 119 | 23.******** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Szvetlana Szmirnova | Légpisztoly | 384 | 6. | 483,7 | 4. |
Olga Kuznyecova | 386 | 4. | 482,4 | 7. | |
Sportpisztoly | 578 | 15.* | kiesett | ||
Marina Logvinyenko | 580 | 9.* | kiesett | ||
Ljubov Galkina | Légpuska | 395 | 2.*** | 496,7 | 4. |
Tatyjana Goldobina | 389 | 32.*** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 585 | 1.** | 680,9 | ||
Marija Feklisztova | 582 | 6. | 679,9 | ||
Jelena Tkacs | Trap | 65 | 6. | 81 | 6. |
Dupla trap | 90 | 16. | kiesett | ||
Szvetlana Gyomina | Skeet | 70 | 3.*** | 95 | |
Jerdzsanyik Avetyiszjan | 70 | 3.*** | 92 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Alekszej Bortkov | 62 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Jurij Miskovec | 85 kg | 162,5 | 11. | 192,5 | 13.** | 355,0 | 13. |
Alekszej Petrov | 94 kg | 180,0 | 4.* | 222,5 | 1.* | 402,5 | |
Jevgenyij Csigisev | 105 kg | 190,0 | 2.**** | 225,0 | 5.* | 415,0 | 5. |
Jevgenyij Sisljannyikov | 187,5 | 7.* | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Andrej Csemerkin | +105 kg | 202,5 | 4.* | 260,0 | 1.** | 462,5 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Valentyina Popova | 63 kg | 107,5 | 2. | 127,5 | 2. | 235,0 | |
Irina Kaszimova | 69 kg | 100,0 | 5.***** | 130,0 | 4.** | 230,0 | 6. |
Szvetlana Habirova | 75 kg | 102,5 | 7.* | 125,0 | 5. | 227,5 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Olga Brusznyikina Marija Kiszeljova | Páros | 98,800 | 1. | 99,200 | 1. | 99,060 | 1. | 98,800 | 1. | 100,000 | 1. | 99,580 | 1. | |
Jelena Antonova Jelena Azarova Olga Brusznyikina Marija Kiszeljova Olga Novokscsenova Irina Persina Jelena Szoja Julija Vasziljeva Olga Vaszjukova | Csapat | 98,800 | 1. | 99,333 | 1. | 99,146 | 1. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Aszlanbek Dzityijev | Pehelysúly | Nizár Mohammed Nájili (LBA) 12-3 | Szin Dzsunszik (KOR) 1-9 | Tuncay Caliskan (AUT) 0-6 | kiesett | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Natalja Ivanova | Nehézsúly | Dominique Bosshart (CAN) 8-6 | Nataša Vezmar (CRO) 6-4 | Chen Zhong (CHN) 3-8 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jevgenyij Kafelnyikov | Egyes | Juan Antonio Marín (CRC) 6-0, 6-1 | Juan Ignacio Chela (ARG) 7-6, 6-4 | Mark Philippoussis (AUS) 7-6, 6-3 | Gustavo Kuerten (BRA) 6-4, 7-5 | Arnaud Di Pasquale (FRA) 6-4, 6-4 | Tommy Haas (GER) 7-6, 3-6, 6-2, 4-6, 6-3 | ||
Marat Szafin | Fabrice Santoro (FRA) 6-1, 1-6, 4-6 | kiesett | 33. | ||||||
Jevgenyij Kafelnyikov Marat Szafin | Páros | Nagy-Britannia (GBR) Barry Cowan Kyle Spencer 7-6, 6-4 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) David Adams John-Laffnie de Jager 3-6, 6-3, 7-9 | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jelena Gyementyjeva | Egyes | Mirka Vavrinec (SUI) 6-1, 6-1 | Kristie Boogert (NED) 6-2, 4-6, 7-5 | Karina Habšudová (SVK) 6-2, 6-1 | Barbara Schett (AUT) 2-6, 6-2, 6-1 | Jelena Dokić (AUS) 2-6, 6-4, 6-4 | Venus Williams (USA) 2-6, 4-6 | ||
Anasztaszija Miszkina | Eléni Danjilídu (GRE) 6-1, 7-5 | Dominique Van Roost (BEL) 2-6, 3-6 | kiesett | 17. | |||||
Jelena Lihovceva | Jana Kandarr (GER) 4-6, 4-6 | kiesett | 33. | ||||||
Jelena Lihovceva Anasztaszija Miszkina | Páros | Szlovénia (SLO) David Adams John-Laffnie de Jager 7-6, 6-3 | Egyesült Államok (USA) Serena Williams Venus Williams 6-4, 2-6, 3-6 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ella Karacskova | Női egyes | erőnyerő | Dai Yun (CHN) 3-11, 5-11 | kiesett | 17. | |||
Marina Jakuseva | erőnyerő | Mizui Jaszuko (JPN) 10-11, 6-11 | kiesett | 17. | ||||
Irina Ruszljakova Marina Jakuseva | Női páros | Japán (JPN) Nagamine Hiroko Igava Szatomi 15-9, 15-11 | Dánia (DEN) Helene Kirkegaard Rikke Olsen 16-17, 5-15 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Alekszej Nyemov | Talaj | 9,800 | 1. | 9,800 | |
Ugrás | 9,712 | 6.* | 9,456 | 4. | |
Korlát | 9,675 | 5.** | 9,800 | ||
Nyújtó | 9,787 | 1.** | 9,787 | ||
Gyűrű | 9,600 | 14.*** | kiesett | ||
Lólengés | 9,787 | 2.** | 9,800 | ||
Egyéni összetett | 58,361 | 1. | 58,474 | ||
Alekszej Bondarenko | Talaj | 9,475 | 16.** | kiesett | |
Ugrás | 9,750 | 3. | 9,587 | ||
Korlát | 9,525 | 27.* | kiesett | ||
Nyújtó | 9,750 | 5.* | 9,762 | 4. | |
Gyűrű | 9,600 | 14.*** | kiesett | ||
Lólengés | 9,712 | 12.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 57,812 | 3. | 57,924 | 7. | |
Makszim Aljosin | Talaj | 9,287 | 34.* | kiesett | |
Ugrás | 9,575 | 25.* | kiesett | ||
Korlát | 8,950 | 65. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,787 | 1.** | kiesett | ||
Gyűrű | 9,575 | 18.*** | kiesett | ||
Lólengés | 9,100 | 62.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,274 | 24. | 56,399 | 19. | |
Jevgenyij Podgornij | Talaj | 9,625 | 6. | 8,550 | 8. |
Ugrás | 9,387 | 37.* | kiesett | ||
Korlát | 9,512 | 29.* | kiesett | ||
Nyújtó | 9,162 | 64. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,462 | 39.**** | kiesett | ||
Lólengés | 9,125 | 60.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,273 | 25. | kiesett | ||
Nyikolaj Krjukov | Ugrás | 9,612 | 21.* | kiesett | |
Korlát | 8,812 | 68.** | kiesett | ||
Nyújtó | 9,625 | 29.** | kiesett | ||
Gyűrű | 9,537 | 26.*** | kiesett | ||
Lólengés | 9,750 | 7. | 9,700 | 8. | |
Egyéni összetett | 47,336 | 56. | kiesett | ||
Dmitrij Drevin | Talaj | 9,225 | 36.**** | kiesett | |
Egyéni összetett | 9,225 | 96. | kiesett | ||
Makszim Aljosin Alekszej Bondarenko Dmitrij Drevin Nyikolaj Krjukov Alekszej Nyemov Jevgenyij Podgornij | Csapat összetett | 230,133 | 1. | 230,019 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jekatyerina Lobaznyuk | Talaj | 9,612 | 10.* | kiesett | |
Ugrás | 9,637 | 6. | 9,674 | ||
Felemás korlát | 9,675 | 15.* | kiesett | ||
Gerenda | 9,762 | 3.* | 9,787 | ||
Egyéni összetett | 38,686 | 4. | 38,393 | 4. | |
Jelena Zamolodcsikova | Talaj | 9,662 | 6. | 9,850 | |
Ugrás | 9,612 | 9. | 9,731 | ||
Felemás korlát | 9,687 | 11.* | kiesett | ||
Gerenda | 9,375 | 38.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 38,336 | 7. | 38,268 | 6. | |
Szvetlana Horkina | Talaj | 9,762 | 2. | 9,812 | |
Ugrás | 9,731 | 3. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,850 | 1. | 9,862 | ||
Gerenda | 9,662 | 12.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 39,005 | 1. | 37,929 | 10. | |
Jelena Produnova | Talaj | 9,637 | 8. | kiesett | |
Ugrás | 9,368 | 24. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,762 | 5.* | 9,650 | 7. | |
Gerenda | 9,762 | 3.* | 9,775 | ||
Egyéni összetett | 38,529 | 5. | kiesett | ||
Anasztaszija Kolesznyikova | Felemás korlát | 9,625 | 24.* | kiesett | |
Gerenda | 9,587 | 20. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 19,212 | 80. | kiesett | ||
Anna Csepeleva | Talaj | 9,425 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 9,474 | 13. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 18,899 | 83. | kiesett | ||
Anna Csepeleva Szvetlana Horkina Anasztaszija Kolesznyikova Jekatyerina Lobaznyuk Jelena Produnova Jelena Zamolodcsikova | Csapat összetett | 154,874 | 1. | 154,403 |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | ||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Julija Barszukova | Egyéni | 9,900 | 2.* | 9,900 | 3. | 9,900 | 3. | 9,900 | 3.* | 39,600 | 3. | 9,883 | 3. | 9,900 | 1. | 9,916 | 3. | 9,933 | 2. | 39,632 | |
Alina Kabajeva | 9,916 | 1. | 9,925 | 1. | 9,925 | 1. | 9,925 | 1. | 39,691 | 1. | 9,925 | 1. | 9,641 | 9. | 9,950 | 1. | 9,950 | 1. | 39,466 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 buzogány | 3 szalag és 2 karika | Összesen | 5 buzogány | 3 szalag és 2 karika | Összesen | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Irina Belova Natalja Lavrova Marija Nyetyeszova Jelena Salamova Vera Simanszkaja Irina Zilber | Csapat | 19,700 | 1.** | 19,666 | 2. | 39,366 | 2. | 19,800 | 1.* | 19,700 | 2.* | 39,500 |
* - egy másik csapattal azonos eredményt ért el
** - két másik csapattal azonos eredményt ért el
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Alekszandr Moszkalenko | Férfi | 69,0 | 1. | 41,7 | |
Irina Karavajeva | Női | 65,2 | 2. | 38,9 |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Nyina Anyiszimova | Női | 19:17,28 | 30,30 | 1:05:14,90 | 27,10 | 37:56,77 | 2:03:26,35 | 12. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Alekszandr Popov | 50 m gyors | 22,15 | 1. | 3. | 22,17 | 2. | 4. | 22,24 | 6. |
100 m gyors | 49,29 | 3. | 4. | 48,84 | 2. | 3. | 48,69 | ||
Gyenyisz Pimankov | 49,45 | 1.* | 6.* | 49,43 | 3. | 7. | 49,36 | 7. | |
50 m gyors | 22,74 | 5. | 15. | 22,89 | 8. | 16. | kiesett | ||
Andrej Kapralov | 200 m gyors | 1:49,92 | 5. | 13. | 1:49,04 | 6. | 10. | kiesett | |
Alekszej Filipec | 400 m gyors | 3:52,21 | 5. | 14. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 15:10,94 | 2. | 5. | 14:56,88 | 4. | ||||
Alekszej Kovrigin | 15:30,69 | 6. | 22. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 4:22,21 | 1. | 17. | kiesett | |||||
Andrej Kapralov Gyenyisz Pimankov Alekszandr Popov Dmitrij Csernisov Leonyid Hohlov | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:19,70 | 2. | 6. | kizárták | ||||
Dmitrij Csernisov Andrej Kapralov Szergej Lavrenov Alekszej Filipec Alekszej Jegorov | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:23,58 | 4. | 8. | 7:24,37 | 8. | |||
Szergej Osztapcsuk | 100 m hát | 56,26 | 2. | 19.* | kiesett | ||||
200 m hát | 2:00,17 | 4. | 8. | 2:00,47 | 7. | 12. | kiesett | ||
Roman Szludnov | 100 m mell | 1:02,15 | 3. | 10. | 1:01,15 | 1. | 2. | 1:00,91 | |
200 m mell | 2:16,26 | 4. | 20. | kiesett | |||||
Dmitrij Komornyikov | 2:15,70 | 5. | 16. | 2:13,95 | 5. | 9. | kiesett | ||
100 m mell | 1:01,87 | 4. | 7. | 1:01,88 | 5. | 10. | kiesett | ||
Igor Marcsenko | 100 m pillangó | 53,98 | 7. | 19. | kiesett | ||||
Anatolij Poljakov | 53,30 | 3. | 7. | 53,32 | 6. | 8. | 53,13 | 7.* | |
200 m pillangó | 1:57,67 | 2. | 5. | 1:56,78 | 2. | 2. | 1:56,34 | 4. | |
Gyenyisz Pankratov | 1:58,01 | 4. | 9. | 1:57,24 | 5. | 8. | 1:57,97 | 7. | |
Vlagyiszlav Aminov Dmitrij Komornyikov Igor Marcsenko Gyenyisz Pimankov | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:40,83 | 4. | 9. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jekatyerina Kibalo | 50 m gyors | 26,37 | 6. | 33. | kiesett | ||||
100 m gyors | 56,97 | 6. | 20. | kiesett | |||||
Nagyezsda Csemezova | 200 m gyors | 2:00,47 | 3. | 9. | 1:59,69 | 4. | 4. | 1:58,86 | 4.* |
400 m gyors | 4:10,76 | 2. | 6.* | 4:10,37 | 5. | ||||
Irina Ufimceva | 4:15,41 | 5. | 17.* | kiesett | |||||
800 m gyors | 8:44,64 | 7. | 17.* | kiesett | |||||
Marina Csepurkova Jekatyerina Kibalo Inna Jaickaja Ljubov Jugyina | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:46,79 | 5. | 10. | kiesett | ||||
Nagyezsda Csemezova Julija Fomenko Irina Ufimceva Ljubov Jugyina | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:08,03 | 6. | 10. | kiesett | ||||
Irina Rajevszkaja | 100 m hát | 1:04,76 | 6. | 29. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:16,13 | 6. | 19. | kiesett | |||||
Olga Bakalgyina | 100 m mell | 1:10,53 | 6. | 17. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:28,19 | 2. | 10. | 2:25,41 | 3. | 3. | 2:25,47 | 5. | |
Natalja Szutyagina | 100 m pillangó | 59,50 | 4. | 10. | 59,30 | 5. | 11. | kiesett | |
Jekatyerina Vinogradova | 1:01,54 | 8. | 31. | kiesett | |||||
200 m pillangó | 2:11,94 | 7. | 18. | kiesett | |||||
Okszana Verevka | 200 m vegyes | 2:13,48 | 1. | 1. | 2:14,04 | 3. | 6. | 2:13,88 | 6. |
400 m vegyes | 4:45,07 | 3. | 10. | kiesett | |||||
Olga Bakalgyina Natalja Szutyagina Okszana Verevka Inna Jaickaja | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:09,64 | 5. | 9. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Vlagyimir Moiszejev | Szörfvitorlázás | 29 | 31 | 17 | 30 | (34) | (32) | 30 | 30 | 29 | 27 | 28 | 251,0 | 33. |
Jevgenyij Csernov | Finn dingi | (26*) | 15 | (24) | 22 | 20 | 21 | 19 | 21 | 10 | 23 | 21 | 172,0 | 23. |
Dmitrij Berezkin Mihail Krutyikov | 470-es osztály | 9,0 | 17,0 | 1,0 | 2,0 | 14,0 | (26,0) | 11,0 | 11,0 | 7,0 | 10,0 | (29,0) | 82,0 | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Anna Baszalkina Vlagyiszlava Ukrainceva | 470-es osztály | 12,0 | (15,0) | 13,0 | 4,0 | 14,0 | 13,0 | (16,0) | 12,0 | 6,0 | 14,0 | 14,0 | 102,0 | 15. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Vlagyimir Krutszkih | Laser | 15 | 9 | 15 | 17 | (31) | 12 | 19 | 24 | (29) | 14 | 18 | 143,0 | 20. |
Konsztantyin Jemeljanov Alekszandr Janyin | Tornádó | 12,0 | (17,0) | 14,0 | (16,0) | 14,0 | 14,0 | 8,0 | 13,0 | 16,0 | 13,0 | 14,0 | 151,0 | 15. |
Versenyző | Versenyszám | Futam | 1. forduló | 2. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pont | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | |||
Georgij Sajduko Oleg Hopjorszkij Andrej Kiriljuk | Soling | 2 | 8 | 4 | 8 | 6 | (9) | 28 | 5. | erőnyerő | 3–2 | 3. | 1–4 | 6. | kiesett | 6. |
* - kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Andrej Gyejev | Tőr, egyéni | erőnyerő | Richard Breutner (GER) 10-15 | kiesett | 25. | ||||
İlqar Məmmədov | erőnyerő | Carlos Rodríguez (VEN) 14-15 | kiesett | 21. | |||||
Dmitrij Sevcsenko | erőnyerő | Adam Krzesiński (POL) 15-8 | Elvis Gregory (CUB) 15-14 | Salvatore Sanzo (ITA) 15-14 | Kim Jongho (KOR) 14-15 | Jean-Noël Ferrari (FRA) 15-14 | |||
Pavel Kolobkov | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Meelis Loit (EST) 15-9 | I Szangjop (KOR) 15-8 | Iván Trevejo (CUB) 15-14 | I Szanggi (KOR) 13-9 | Hugues Obry (FRA) 15-12 | ||
Alekszej Froszin | Kard, egyéni | erőnyerő | Marcin Sobala (POL) 15-12 | James Williams (GBR) 15-8 | Wiradech Kothny (GER) 12-15 | kiesett | 6. | ||
Sztanyiszlav Pozdnyakov | erőnyerő | Zhao Chunsheng (CHN) 15-11 | Mathieu Gourdain (FRA) 11-15 | kiesett | 9. | ||||
Szergej Sarikov | erőnyerő | Volodimir Lukasenko (UKR) 15-11 | Wiradech Kothny (GER) 14-15 | kiesett | 10. | ||||
Dmitrij Sevcsenko İlqar Məmmədov Andrej Gyejev Alekszandr Lakatos | Tőr, csapat | Kína (CHN) Tung Csao-cse Vang Haj-pin Je Csung 30-45 | Az 5–8. helyért Ukrajna (UKR) Olekszij Kruhljak Szerhij Holubickij Olekszij Brizhalov 36-45 | A 7. helyért Kuba (CUB) Elvis Gregory Oscar García Pérez Rolando Tucker 39-45 | 8. | ||||
Szergej Sarikov Sztanyiszlav Pozdnyakov Alekszej Froszin | Kard, csapat | erőnyerő | Magyarország (HUN) Ferjancsik Domonkos Köves Csaba Nemcsik Zsolt 45-39 | Románia (ROM) Mihai Covaliu Florin Lupeică Victor Gaureanu 45-28 | Franciaország (FRA) Mathieu Gourdain Damien Touya Julien Pillet Cédric Séguin 45-32 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szvetlana Bojko | Tőr, egyéni | erőnyerő | Magdalena Mroczkiewicz (POL) 9-15 | kiesett | 19. | ||||
Olga Sarkova-Szidorova | erőnyerő | Iris Zimmermann (USA) 13-15 | kiesett | 23. | |||||
Jekatyerina Juseva | erőnyerő | Ann Marsh (USA) 9-15 | kiesett | 17. | |||||
Karina Aznavurjan | Párbajtőr, egyéni | Natalja Goncsarova (KAZ) 15-13 | Marija Mazina (RUS) 11-15 | kiesett | 28. | ||||
Tatyjana Logunova | erőnyerő | Ko Dzsongdzson (KOR) 15-9 | Sophie Lamon (SUI) 15-8 | Valérie Barlois-Mevel-Leroux (FRA) 15-10 | Gianna Hablützel-Bürki (SUI) 12-13 | Laura Flessel-Colovic (FRA) 6-15 | 4. | ||
Marija Mazina | erőnyerő | Karina Aznavurjan (RUS) 15-11 | Margherita Zalaffi (ITA) 13-15 | kiesett | 11. | ||||
Szvetlana Bojko Jekatyerina Juseva Olga Sarkova-Szidorova | Tőr, csapat | erőnyerő | Németország (GER) Sabine Bau Rita König Monika Weber-Koszto 35-38 | Az 5–8. helyért Kína (CHN) Xiao Aihua Meng Jie Yuan Li Zhang Lei 45-33 | Az 5. helyért Magyarország (HUN) Knapek Edina Lantos Gabriella Mohamed Aida 45-38 | 5. | |||
Karina Aznavurjan Tatyjana Logunova Marija Mazina Okszana Jermakova | Párbajtőr, csapat | Németország (GER) Katja Nass Imke Duplitzer Claudia Bokel 45-43 | Magyarország (HUN) Nagy Tímea Mincza Ildikó Szalay Gyöngyi 45-44 | Svájc (SUI) Gianna Hablützel-Bürki Sophie Lamon Diana Romagnoli 45-35 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi vízilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- A csoport
Csapat Sablon:2000FvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 1 | 0 | 51 | 28 | +23 | 9 |
Olaszország (ITA) | 5 | 4 | 1 | 0 | 43 | 32 | +11 | 9 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 1 | 2 | 32 | 34 | –2 | 5 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 2 | 2 | 38 | 36 | +2 | 4 |
Kazahsztán (KAZ) | 5 | 1 | 1 | 3 | 41 | 46 | –5 | 3 |
Szlovákia (SVK) | 5 | 0 | 0 | 5 | 30 | 59 | –29 | 0 |
2000. szeptember 23. 17:30 Sablon:2000FvíziAUSRUS
| Ausztrália (AUS) | 4–6 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Petrus Hendrik Bookelman (NED), Dragan Rajevic (YUG) |
(1–2, 0–1, 1–2, 2–1) | ||||
Kovalenko 2 | hat játékos 1 |
2000. szeptember 24. 10:45 Sablon:2000FvíziRUSITA
| Oroszország (RUS) | 7–7 | Olaszország (ITA) | Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Boris Margeta (SLO) |
(2–1, 3–3, 2–1, 0–2) | ||||
Zakirov 2 | Bencivenga, Sottani 2 |
2000. szeptember 25. 15:45 Sablon:2000FvíziKAZRUS
| Kazahsztán (KAZ) | 7–9 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Császár György (HUN), Vahid Moradi Shahpar (IRI) |
(1–1, 1–4, 2–2, 3–2) | ||||
Elke 2 | három játékos 2 |
2000. szeptember 26. 10:45 Sablon:2000FvíziRUSESP
| Oroszország (RUS) | 8–5 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Boris Margeta (SLO), Gad-Shimon Schwartz (ISR) |
(4–3, 1–0, 1–1, 2–1) | ||||
Csomahidze 3 | Moro 2 |
2000. szeptember 27. 10:45 Sablon:2000FvíziSVKRUS
| Szlovákia (SVK) | 5–21 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Zeljko Klaric (CRO), Elisabeth Janseen van de Laak (NED) |
(1–7, 1–5, 1–6, 2–3) | ||||
Nižný, Veszelits 2 | Csomahidze 6 |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 29. 14:30 Sablon:2000FvíziRUSUSA
| Oroszország (RUS) | 11–10 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Petrus Hendrik Bookelman (NED), Boris Margeta (SLO) |
(3–0, 2–4, 4–3, 2–3) | ||||
Jerisov 4 | Azevedo, Vigo 3 |
- Elődöntő
2000. szeptember 30. 14:30 Sablon:2000FvíziRUSESP2
| Oroszország (RUS) | 8–7 (h. u.) | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Renato Dani (ITA), Vlastimil Kratochvil (SVK) |
(3–3, 2–1, 1–1, 1–2, 0–0, 0–0, 1–0) | ||||
Sztratan, Gorskov 2 | Moro 4 |
- Döntő
2000. október 1. 16:15 Sablon:2000FvíziRUSHUN
| Oroszország (RUS) | 6–13 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Petrus Hendrik Bookelman (NED), Paraskevas Chasekioglou (GRE) |
(1–3, 1–5, 2–2, 2–3) | ||||
Jerisov 3 | Benedek 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Női
Bővebben: Női vízilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz női vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5. helyért |
- Csoportkör
Csapat Sablon:2000NvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 4 | 0 | 1 | 35 | 20 | +15 | 8 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 3 | 1 | 1 | 36 | 30 | +6 | 7 |
Hollandia (NED) | 5 | 3 | 0 | 2 | 27 | 26 | +1 | 6 |
Oroszország (RUS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 36 | 29 | +7 | 5 |
Kanada (CAN) | 5 | 1 | 2 | 2 | 33 | 34 | –1 | 4 |
Kazahsztán (KAZ) | 5 | 0 | 0 | 5 | 23 | 51 | –28 | 0 |
2000. szeptember 16. 18:00 Sablon:2000NvíziCANRUS
| Kanada (CAN) | 7–7 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Patrick Clemencon (FRA) |
(2–3, 0–1, 2–2, 3–1) | ||||
Dow 3 | Petrova, Konuh 2 |
2000. szeptember 17. 13:00 Sablon:2000NvíziAUSRUS
| Ausztrália (AUS) | 6–3 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Paraskevas Chasekioglou (GRE), Gad-Shimon Schwartz (ISR) |
(2–1, 1–1, 2–1, 1–0) | ||||
Woods, Gusterson 2 | három játékos 1 |
2000. szeptember 18. 18:00 Sablon:2000NvíziRUSUSA
| Oroszország (RUS) | 5–7 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Renato Dani (ITA), Patrick Clemencon (FRA) |
(1–1, 2–2, 1–3, 1–1) | ||||
öt játékos 1 | Simmons 3 |
2000. szeptember 19. 18:00 Sablon:2000NvíziKAZRUS
| Kazahsztán (KAZ) | 6–15 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Gad-Shimon Schwartz (ISR), Vlastimil Kratochvil (SVK) |
(1–5, 1–5, 3–3, 1–2) | ||||
Alejeva 2 | Kuzina, Kutuzova 3 |
2000. szeptember 20. 18:00 Sablon:2000NvíziRUSNED
| Oroszország (RUS) | 6–3 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Császár György (HUN) |
(1–2, 1–1, 3–0, 1–0) | ||||
Konuh 3 | Kuipers 2 |
- Elődöntő
2000. szeptember 22. 13:00 Sablon:2000NvíziAUSRUS2
| Ausztrália (AUS) | 7–6 | Oroszország (RUS) | Játékvezetők: Rolf Helmut Ludecke (GER), Boris Margeta (SLO) |
(2–3, 1–1, 1–2, 3–0) | ||||
Mayer 3 | Tokun 2 |
- Bronzmérkőzés
2000. szeptember 23. 20:00 Sablon:2000NvíziRUSNED2
| Oroszország (RUS) | 4–3 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Erhan Tulga (TUR), Paraskevas Chasekioglou (GRE) |
(0–2, 1–0, 1–1, 2–0) | ||||
Konuh 2 | Kuipers 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Oroszország (RUS) |
Források
- Russia at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál