Kuba az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Kuba az olimpiai játékokon | |||||
Kuba zászlaja | |||||
NOB-országkód: CUB | |||||
OOB | Kubai Olimpiai Bizottság | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 164 fő 15 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Rolando Tucker | ||||
Érmek 8. helyezés |
| ||||
Kuba az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: |
Kuba az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 15 sportágban 164 sportoló képviselte, akik összesen 25 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Hernández, AlbertoAlberto Hernández Antonio Pacheco Antonio Scull Eduardo Paret Eliecer Montes Jorge Fumero José Antonio Estrada José Contreras Juan Manrique Juan Padilla Lázaro Vargas Luis Ulacia Miguel Caldés Omar Ajete Omar Linares Omar Luis Orestes Kindelán Osmani Romero Pedro Luis Lazo Rey Isaac | Baseball | Férfi |
1 Arany | Azcuy, FilibertoFiliberto Azcuy | Birkózás | Kötöttfogás, 74 kg |
1 Arany | González, DriulysDriulys González | Cselgáncs | Női könnyűsúly |
1 Arany | Romero, MaikroMaikro Romero | Ökölvívás | Légsúly |
1 Arany | Vinent, HéctorHéctor Vinent | Ökölvívás | Kisváltósúly |
1 Arany | Hernández, ArielAriel Hernández | Ökölvívás | Középsúly |
1 Arany | Savón, FélixFélix Savón | Ökölvívás | Nehézsúly |
1 Arany | Nemzeti válogatott Taismary Agüero Ana Fernández Mirka Francia Idalmis Gato Lilia Izquierdo Magalys Carvajal Marlenis Costa Mireya Luis Raisa O’Farrill Regla Bell Regla Torres Yumilka Ruíz | Röplabda | Női |
1 Arany | Lara, PabloPablo Lara | Súlyemelés | 76 kg |
2 Ezüst | Quirot, Ana FideliaAna Fidelia Quirot | Atlétika | Női 800 m |
2 Ezüst | Marén, Juan LuisJuan Luis Marén | Birkózás | Kötöttfogás, 62 kg |
2 Ezüst | Rodríguez, EstelaEstela Rodríguez | Cselgáncs | Női nehézsúly |
2 Ezüst | Mesa, ArnaldoArnaldo Mesa | Ökölvívás | Harmatsúly |
2 Ezüst | Sierra, Juan HernándezJuan Hernández Sierra | Ökölvívás | Váltósúly |
2 Ezüst | Duvergel, AlfredoAlfredo Duvergel | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
2 Ezüst | Falcón, RodolfoRodolfo Falcón | Úszás | Férfi 100 m hát |
2 Ezüst | Trevejo, IvánIván Trevejo | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
3 Bronz | Quesada, YoelbiYoelbi Quesada | Atlétika | Férfi hármasugrás |
3 Bronz | Vila, AlexisAlexis Vila | Birkózás | Szabadfogás, 48 kg |
3 Bronz | Hernández, IsraelIsrael Hernández | Cselgáncs | Férfi harmatsúly |
3 Bronz | Savón, AmarilysAmarilys Savón | Cselgáncs | Női légsúly |
3 Bronz | Verdecia, LegnaLegna Verdecia | Cselgáncs | Női harmatsúly |
3 Bronz | Luna, DiadenysDiadenys Luna | Cselgáncs | Női félnehézsúly |
3 Bronz | Bent, NeisserNeisser Bent | Úszás | Férfi 100 m hát |
3 Bronz | Gregory, ElvisElvis Gregory Oscar García Rolando Tucker | Vívás | Férfi tőr, csapat |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Iván García | 200 m | 20,49 | 1. | 8. | 20,36 | 1. | 2. | 20,34 | 2. | 6. | 20,21 | 6. |
Norberto Téllez | 800 m | 1:47,24 | 1. | 24. | 1:43,79 | 1. | 1. | 1:42,85 | 4. | |||
Emilio Valle | 110 m gát | 13,35 | 2. | 2. | 13,29 | 2. | 4. | 13,18 | 3. | 4. | 13,20 | 5. |
Erick Batte | 13,47 | 2. | 7.* | 13,46 | 3. | 10. | 13,26 | 4. | 7. | 13,43 | 8. | |
Anier García | 13,56 | 2. | 10.** | 13,58 | 6. | 18. | kiesett | |||||
Andrés Simón Joel Lamela Joel Isasi Luis Alberto Pérez Iván García | 4 × 100 m váltó | 39,14 | 3. | 10. | 38,55 | 2. | 4. | 39,39 | 6. | |||
Omar Meña Jorge Crusellas Georkis Vera Roberto Hernández | 4 × 400 m váltó | 3:05,75 | 4. | 19. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Javier Sotomayor | Magasugrás | 228 cm | 9.* | 225 cm | 11.* |
Iván Pedroso | Távolugrás | 805 cm | 9. | 775 cm | 12. |
Jaime Jefferson | 765 cm | 31. | kiesett | ||
Yoelbi Quesada | Hármasugrás | 17,19 m | 3. | 17,44 m | |
Aliecer Urrutia | 16,71 m | 13.** | kiesett | ||
Yoel García | 16,62 m | 20. | kiesett | ||
Alexis Elizalde | Diszkoszvetés | 62,22m m | 11. | 62,70 m | 9. |
Roberto Moya | 59,22 m | 22. | kiesett | ||
Alberto Sánchez | Kalapácsvetés | 74,82 m | 13. | kiesett | |
Emeterio González | Gerelyhajítás | 77,94 m | 18. | kiesett | |
Isbel Luaces | 73,84 m | 28. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Eugenio Balanqué | Tízpróba | 10,71 | 926 | 636 cm | 666 | 14,11 m | 735 | 189 cm | 705 | 47,46 | 935 | 14,07 | 965 | 41,64 m | 698 | 470 cm | 819 | 59,92 m | 737 | 4:38,97 | 687 | 7873 | 25. |
Raúl Duany | 11,20 | 817 | 730 cm | 886 | 13,78 m | 715 | 207 cm | 868 | 50,50 | 792 | 14,84 | 869 | 38,56 m | 635 | 440 cm | 731 | 62,86 m | 781 | 4:35,59 | 708 | 7802 | 26. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ana Fidelia Quirot | 800 m | 1:59,98 | 1. | 13. | 1:57,99 | 2. | 5. | 1:58,11 | ||||
Aliuska López | 100 m gát | 13,06 | 3. | 21.* | 12,67 | 2. | 4. | 12,70 | 5. | 7. | kiesett | |
Idalia Hechavarría Aliuska López Dainelky Pérez Liliana Allen | 4 × 100 m váltó | 44,32 | 5. | 12. | kiesett | |||||||
Idalmis Bonne Daysi Duporty Surella Morales Ana Fidelia Quirot | 4 × 400 m váltó | 3:24,23 | 2. | 11. | 3:25,85 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ioamnet Quintero | Magasugrás | 190 cm | 18. | kiesett | |
Lissette Cuza | Távolugrás | 656 cm | 13. | kiesett | |
Niurka Montalvo | 648 cm | 17. | kiesett | ||
Regla Cárdeñas | 642 cm | 20. | kiesett | ||
Belsy Laza | Súlylökés | 18,61 m | 10. | 18,40 m | 10. |
Yumileidi Cumbá | 18,55 m | 12.* | kiesett | ||
Bárbara Hechavarría | Diszkoszvetés | 61,98 m | 13. | kiesett | |
Maritza Martén | 60,08 m | 16. | kiesett | ||
Isel López | Gerelyhajítás | 61,40 m | 8. | 64,68 m | 4. |
Xiomara Rivero | 61,32 m | 9. | 64,48 m | 5. | |
Odelmys Palma | 62,30 m | 6. | 59,70 m | 11. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Regla Cárdeñas | Hétpróba | 13,89 | 994 | 177 cm | 941 | 14,14 m | 803 | 24,04 | 977 | 652 cm | 1014 | 41,72 m | 700 | 2:20,48 | 817 | 6246 | 11.* |
Magalys García | 13,30 | 1080 | 171 cm | 867 | 13,03 m | 729 | 24,04 | 977 | 571 cm | 762 | 51,22 m | 884 | 2:21,03 | 810 | 6109 | 15. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Baseball
Bővebben: Baseball az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kubai férfi baseballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996base
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Kuba | 7 | 7 | 0 | 97 | 49 | +48 |
Egyesült Államok | 7 | 6 | 1 | 81 | 27 | +54 |
Japán | 7 | 4 | 3 | 69 | 45 | +24 |
Nicaragua | 7 | 4 | 3 | 44 | 30 | +14 |
Hollandia | 7 | 2 | 5 | 32 | 76 | –44 |
Olaszország | 7 | 2 | 5 | 33 | 71 | –38 |
Ausztrália | 7 | 2 | 5 | 47 | 86 | –39 |
Dél-Korea | 7 | 1 | 6 | 40 | 59 | –19 |
1996. július 20. Sablon:1996baseCUBAUS
| Kuba (CUB) | 19–8 | Ausztrália | |||
1996. július 21. Sablon:1996baseJPNCUB
| Japán (JPN) | 7–8 | Kuba | |||
1996. július 23. Sablon:1996baseNEDCUB
| Hollandia (NED) | 2–18 | Kuba | |||
1996. július 24. Sablon:1996baseCUBKOR
| Kuba (CUB) | 14–11 | Dél-Korea | |||
1996. július 27. Sablon:1996baseITACUB
| Olaszország (ITA) | 6–20 | Kuba | |||
1996. július 28. Sablon:1996baseCUBUSA
| Kuba (CUB) | 10–8 | Egyesült Államok | |||
1996. július 29. Sablon:1996baseNCACUB
| Nicaragua (NCA) | 7–8 | Kuba | |||
- Elődöntő
1996. augusztus 1. Sablon:1996baseNCACUB2
| Nicaragua (NCA) | 1–8 | Kuba | |||
- Döntő
1996. augusztus 2. Sablon:1996baseJPNCUB2
| Japán (JPN) | 9–13 | Kuba | |||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kuba |
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wilber Sánchez | 48 kg | Mujaahid Maynard (USA) 12–3 | Oleg Kutscherenko (GER) 1–1 | erőnyerő | Aljakszandr Pavlav (BLR) 0–5 | Kang Jonggjun (PRK) 0–7 | Az 5. helyért Gela P'ap'ashvili (GEO) 4–0 | 5. | |||||
Lázaro Rivas | 52 kg | Jon Rønningen (NOR) 5–0 | Háled el-Farezs (SYR) 5–0 | erőnyerő | Armen Nazarjan (ARM) 1–7 | Szamvel Danyijeljan (RUS) 8–9 | Az 5. helyért Jordan Anev (BUL) 5–0 | 5. | |||||
Luis Sarmiento | 57 kg | David Maia (POR) 5–0 | Rifat Yildiz (GER) 1–4 | Marian Sandu (ROU) 7–0 | Vilayət Ağayev (AZE) 1–0 | Szarkisz Elngian (GRE) 4–2 | Sheng Zetian (CHN) 2–8 | Az 5. helyért Rifat Yildiz (GER) 0–0 | 6. | ||||
Juan Luis Marén | 62 kg | Ahad Pazach (IRI) 5–2 | Szergej Martinov (RUS) 5–4 | erőnyerő | Ivan Ivanov (BUL) 4–1 | Włodzimierz Zawadzki (POL) 1–3 | |||||||
Liubal Colás | 68 kg | T'ariel Melelashvili (GEO) 4–2 | Ender Memet (ROU) 3–0 | Ryszard Wolny (POL) 0–6 | Rodney Smith (USA) 3–2 | Biszer Georgiev (BUL) 0–4 | A 7. helyért Valeri Nikitin (EST) 6–1 | 7. | |||||
Filiberto Azcuy | 74 kg | Baktijar Bajszeitov (KAZ) 9–1 | Marty Morgan (USA) 10–1 | Berzicza Tamás (HUN) 6–2 | Mnacakan Iszkandarjan (RUS) 5–4 | Marko Asell (FIN) 8–2 | |||||||
Reynaldo Peña | 90 kg | Om Dzsinhan (Eom Jin-han) (KOR) 2–1 | Hriszto Dimitrov (BUL) 0–3 | Goran Kasum (SCG) 3–0 | Marek Švec (CZE) 2–4 | kiesett | 10. | ||||||
Héctor Milián | 100 kg | Colbie Bell (CAN) 12–0 | Giuseppe Giunta (ITA) 3–0 | erőnyerő | Andrzej Wroński (POL) 0–2 | Tejmuraz Egyiserasvili (RUS) 0–1 | Az 5. helyért Igor Grabovetchi (MDA) mérkőzés nélkül | 5. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alexis Vila | 48 kg | Isaac Jacob (NGR) 4–0 | Filiberto Fernández (MEX) 11–0 | Armen Mkrtcsjan (ARM) 2–4 | Viktor Jeftenyi (UKR) 8–0 | erőnyerő | Vitalie Railean (MDA) 10–0 | Vugar Orudzsov (RUS) 5–2 | |||||
Carlos Varela | 52 kg | Gholam Reza Mohammadi (IRI) 0–4 | Roman Kollar (SVK) 2–3 | kiesett | 17. | ||||||||
Alejandro Puerto | 57 kg | Saban Trsztena (MKD) 3–4 | Cory O'Brien (AUS) 9–1 | Mohammad Talaei (IRI) 0–5 | kiesett | 15. | |||||||
Yosvany Sánchez | 68 kg | Aleh Hohal (BLR) 1–3 | Paulo Ibire (ARG) 10–0 | Fórizs János (HUN) 6–2 | Akbar Fallah (IRI) 3–1 | Küllo Kõiv (EST) 6–0 | Arajik Gevorgjan (ARM) 8–4 | Zaza Zazirov (UKR) 6–8 | 4. | ||||
Alberto Rodríguez | 74 kg | Kenny Monday (USA) 1–1 | Turan Ceylan (TUR) 7–0 | Eisa Momeni (IRI) 4–1 | Məmmədsalam Haciyev (AZE) 2–6 | kiesett | 11. | ||||||
Ariel Ramos | 82 kg | Plamen Penev (BUL) 3–1 | Hadzsimurat Magomedov (RUS) 4–7 | Ruslan Khinchagov (UZB) 3–2 | Dvorák László (HUN) 3–1 | Sebahattin Öztürk (TUR) 4–5 | A 7. helyért Les Gutches (USA) 0–3 | 8. | |||||
Wilfredo Morales | 100 kg | Kim Theu (Kim Tae-U) (KOR) 6–0 | Kurt Angle (USA) 0–2 | Arvi Aavik (EST) 3–1 | Arawat Sabejew (GER) 2–3 | kiesett | 9. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Manolo Poulot | Légsúly | erőnyerő | Kim Dzsongvon (Kim Jong-Won) (KOR) V | kiesett | 21. | |||||||
Israel Hernández | Harmatsúly | erőnyerő | Darren Fagan (AUS) GY | Udo Quellmalz (GER) V | Francis Figuereo (DOM) GY | Michel de Almeida (POR) GY | Giorgi Revazishvili (GEO) GY | Csák József (HUN) GY | ||||
Yosvany Despaigne | Középsúly | erőnyerő | Skander Hachicha (TUN) GY | Pablo Elisii (ARG) GY | Cson Gijong (Jeon Gi-Yeong) (KOR) V | Mark Huizinga (NED) V | kiesett | 9. | ||||
Angel Sánchez | Félnehézsúly | erőnyerő | Radu Ivan (ROU) GY | Pedro Soares (POR) V | kiesett | 17. | ||||||
Frank Moreno | Nehézsúly | Harry Van Barneveld (BEL) V | kiesett | 33. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Amarilys Savón | Légsúly | Salima Souakri (ALG) GY | Hillary Wolf (USA) GY | Tamura Rjóko (JPN) V | Sarah Nichilo-Rosso (FRA) GY | ||||||
Legna Verdecia | Harmatsúly | Alexa von Schwichow (GER) GY | Szugavara Noriko (JPN) GY | Hjon Szukhi (Hyeon Suk-Hui) (KOR) V | Almudena Muñoz (ESP) GY | ||||||
Driulys González | Könnyűsúly | Magali Baton (FRA) GY | Jessica Gal (NED) GY | Nicola Fairbrother (GBR) GY | Liu Chuang (CHN) GY | Csong Szonjong (Jeong Seon-Yong) (KOR) GY | |||||
Ileana Beltran | Váltósúly | Jenny Gal (NED) V | Michelle Buckingham (CAN) GY | Sara Álvarez (ESP) V | kiesett | 9. | |||||
Odalis Revé | Középsúly | Carly Dixon (AUS) GY | Alice Dubois (FRA) V | erőnyerő | Mariela Spacek (AUT) GY | Rowena Sweatman (GBR) GY | Claudia Zwiers (NED) V | 5. | |||
Diadenys Luna | Félnehézsúly | Estha Essombe (FRA) V | Niki Jenkins (CAN) GY | Francis Gómez (VEN) GY | Hannah Ertel (GER) GY | Tetyana Beljajeva (UKR) GY | |||||
Estela Rodríguez | Nehézsúly | Sáh Kohli (IND) GY | Szon Hjonmi (Son Hyeon-Mi) (KOR) GY | Nancy Filteau (CAN) GY | Beata Maksymowa (POL) GY | Sun Fuming (CHN) V |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Raúl León Alexis Arias | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:01,13 | 4. | 6:23,52 | 3. | C/D | 6:37,40 | 2. | C | 6:58,63 | 4. | 16. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Dania Pérez | Mezőnyverseny | nem ért célba |
Pálya-kerékpározás
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Dania Pérez | Női pontverseny | 0 | 0 | 18. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kubai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996NkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 507 | 339 | +168 | 10 |
Ukrajna (UKR) | 5 | 3 | 2 | 354 | 358 | –4 | 8 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 369 | 319 | +50 | 8 |
Kuba (CUB) | 5 | 2 | 3 | 365 | 377 | –12 | 7 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 3 | 347 | 389 | –42 | 7 |
Zaire (COD) | 5 | 0 | 5 | 287 | 447 | –160 | 5 |
1996. július 21. Sablon:1996NkosárUSACUB
| Egyesült Államok (USA) | 101–84 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezetők: Wieslaw Zych (POL), Zhu Jiazhong (CHN) |
(54–44) Jegyzőkönyv | ||||
Leslie 24 | Pont | Martínez 21 | ||
Leslie 7 | Lepattanó | Víctores 8 | ||
Edwards 9 | Gólpassz | Lagnó 6 |
1996. július 23. Sablon:1996NkosárCUBKOR
| Kuba (CUB) | 70–55 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Davorin Nakic (CRO), Janice Deakin (CAN) |
(26–26) Jegyzőkönyv | ||||
León 20 | Pont | Csong Szonmin (Jeong Seon-Min) 16 | ||
Martínez 14 | Lepattanó | Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 9 | ||
León, Henry 4 | Gólpassz | Cshon Unszuk (Cheon Eun-Suk) 3 |
1996. július 25. Sablon:1996NkosárCUBAUS
| Kuba (CUB) | 63–75 | Ausztrália (AUS) | Atlanta Játékvezetők: Jose Pelissari (BRA), Pascal Noel Dorizon (FRA) |
(22–36) Jegyzőkönyv | ||||
Martínez 19 | Pont | Timms 19 | ||
Martínez 11 | Lepattanó | Sporn 12 | ||
Seino 4 | Gólpassz | Brogan-Griffiths 4 |
1996. július 27. Sablon:1996NkosárUKRCUB
| Ukrajna (UKR) | 87–75 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezetők: Sally Bell (USA), Stylianos Koukoulekidis (GRE) |
(43–43) Jegyzőkönyv | ||||
Zsirko 22 | Pont | Martínez 20 | ||
Nazarenko 8 | Lepattanó | Martínez 12 | ||
Tkacsenko 6 | Gólpassz | Herrera, Henry 3 |
1996. július 29. Sablon:1996NkosárCUBZAI
| Kuba (CUB) | 73–59 | Zaire (COD) | Atlanta Játékvezetők: Michael Butler (AUS), Serguei Boulanov (RUS) |
(36–36) Jegyzőkönyv | ||||
León 20 | Pont | Mabika 27 | ||
Martínez 12 | Lepattanó | Ngalula 9 | ||
Henry 7 | Gólpassz | három játékos 3 |
- Negyeddöntő
1996. július 31. 22:00 Sablon:1996NkosárBRACUB
| Brazília (BRA) | 101–69 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezetők: Tomislav Jovancic (YUG), Antonio Soares De Campos (ANG) |
(50–33) Jegyzőkönyv | ||||
da Silva, dos Santos Arcain 19 | Pont | Martínez 25 | ||
dos Santos Arcain, de Souza Sobral 10 | Lepattanó | Martínez 9 | ||
dos Santos Arcain 6 | Gólpassz | négy játékos 2 |
- Az 5–8. helyért
1996. augusztus 1. 17:00 Sablon:1996NkosárCUBITA
| Kuba (CUB) | 78–70 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezetők: Pascal Noel Dorizon (FRA), Sally Bell (USA) |
(37–40) Jegyzőkönyv | ||||
Martínez 23 | Pont | Pollini 15 | ||
Enríquez 17 | Lepattanó | Ballabio, Tufano 8 | ||
Henry 5 | Gólpassz | három játékos 3 |
- Az 5. helyért
1996. augusztus 3. 17:00 Sablon:1996NkosárRUSCUB
| Oroszország (RUS) | 91–74 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezetők: Robert Barnett (AUS), Virun Thongpila (THA) |
(44–41) Jegyzőkönyv | ||||
Baranova 20 | Pont | Martínez 19 | ||
Baranova 8 | Lepattanó | Martínez 11 | ||
Szumnyikova 8 | Gólpassz | Seino 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kuba (CUB) | 6. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Yosvany Aguilera | Papírsúly | Stefan Ström (SWE) RSC | Mansueto Velasco (PHI) 5–14 | kiesett | 9. | ||
Maikro Romero | Légsúly | Eric Morel (USA) 24–12 | Lernik Papjan (ARM) 22–6 | Elias Recaido (PHI) 18–3 | Albert Pakejev (RUS) 12–6 | Bolat Zsumagyilov (KAZ) 12–11 | |
Arnaldo Mesa | Harmatsúly | John Hamed Larbi (SWE) 19–5 | Zahir Raheem (USA) RSC | Rachid Bouaita (FRA) 15–8 | Raimkul Malahbekov (RUS) 14–14 | Kovács István (HUN) 7–14 | |
Lorenzo Aragón | Pehelysúly | Noureddine Madjhoud (ALG) 9–6 | Rogério Dezorzi (BRA) 16–6 | Floyd Mayweather (USA) 11–12 | kiesett | 8. | |
Julio González | Könnyűsúly | Romeo Brin (PHI) 24–13 | K'oba Gogoladze (GEO) 9–14 | kiesett | 9. | ||
Héctor Vinent | Kisváltósúly | Han Hjongmin (Han Hyeong-Min) (KOR) RSC | Nurhan Süleymanoğlu (TUR) 23–1 | Eduard Zaharov (RUS) 15–7 | Bolat Nyijazimbetov (KAZ) 23–6 | Oktay Urkal (GER) 20–13 | |
Juan Hernández Sierra | Váltósúly | Nagy József (HUN) RSC | Vadzim Mjazha (BLR) 12–2 | Nurzsan Szmanov (KAZ) 16–8 | Marian Simion (ROU) 20–7 | Oleg Szaitov (RUS) 9–14 | |
Alfredo Duvergel | Nagyváltósúly | Józef Gilewski (POL) 10–2 | Szerhij Horodnyicsov (UKR) 15–2 | Antonio Perugino (ITA) 15–8 | Jermahan Ibraimov (KAZ) 28–19 | David Reid (USA) KO | |
Ariel Hernández | Középsúly | Kbary Salim (EGY) 11–2 | Sven Ottke (GER) 5–0 | Alekszandr Lebzjak (RUS) 15–8 | Rhoshii Wells (USA) 17–8 | Malik Beyleroğlu (TUR) 11–3 | |
Freddy Rojas | Félnehézsúly | Mohamed Mahmoud (EGY) 20–9 | I Szungbe (Lee Seung-Bae) (KOR) 9–13 | kiesett | 9. | ||
Félix Savón | Nehézsúly | Andrej Kurnyavka (KGZ) 9–3 | Kwamena Turkson (SWE) KO | Giorgi Kandelaki (GEO) 20–4 | Luan Krasniqi (GER) mérkőzés nélkül | David Defiagbon (CAN) 20–2 | |
Alexis Rubalcaba | Szupernehézsúly | erőnyerő | Paolo Vidoz (ITA) RSC | Paea Wolfgramm (TGA) 12–17 | kiesett | 7. |
RSC - a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kubai férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996FröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kuba (CUB) | 9 | 4 | 1 | 12 | 5 | 2,400 | 233 | 191 | 1,220 |
Brazília (BRA) | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 210 | 187 | 1,123 |
Bulgária (BUL) | 8 | 3 | 2 | 10 | 8 | 1,250 | 225 | 212 | 1,061 |
Argentína (ARG) | 8 | 3 | 2 | 9 | 9 | 1,000 | 222 | 225 | 0,987 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 2 | 3 | 10 | 9 | 1,111 | 241 | 233 | 1,034 |
Lengyelország (POL) | 5 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 151 | 234 | 0,645 |
1996. július 21. 16:00 Sablon:1996FröpiBULCUB
| Bulgária (BUL) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Zheng Zhong Qu (CHN) Guillermo Paredes (ARG) |
---|---|---|---|---|
(9–15, 7–15, 7–15) |
1996. július 23. 19:30 Sablon:1996FröpiCUBPOL
| Kuba (CUB) | 3–0 | Lengyelország (POL) | Atlanta Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Zheng Zhong Qu (CHN) |
---|---|---|---|---|
(15–13, 15–2, 15–3) |
1996. július 25. 19:30 Sablon:1996FröpiUSACUB
| Egyesült Államok (USA) | 2–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Songsak Chareonpong (THA), Guennadi Zharikov (RUS) |
---|---|---|---|---|
(15–4, 9–15, 16–14, 8–15, 16–18) |
1996. július 27. 16:00 Sablon:1996FröpiARGCUB
| Argentína (ARG) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Guennadi Zharikov (RUS), Patrick Rachard (FRA) |
---|---|---|---|---|
(10–15, 12–15, 9–15) |
1996. július 29. 19:30 Sablon:1996FröpiCUBBRA
| Kuba (CUB) | 0–3 | Brazília (BRA) | Atlanta Játékvezető: Patrick Rachard (FRA), Konstantinos Margaritis (GRE) |
---|---|---|---|---|
(11–15, 10–15, 11–15) |
- Negyeddöntő
1996. július 31. 13:30 Sablon:1996FröpiCUBRUS
| Kuba (CUB) | 0–3 | Oroszország (RUS) | Atlanta Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Songsak Chareonpong (THA) |
---|---|---|---|---|
(13–15, 15–17, 11–15) |
- Az 5–8. helyért
1996. augusztus 1. 8:00 Sablon:1996FröpiCUBBUL
| Kuba (CUB) | 3–1 | Bulgária (BUL) | Atlanta Játékvezető: Zheng Zhong Qu (CHN), Young-Ho Cho (KOR) |
---|---|---|---|---|
(15–4, 15–12, 16–17, 15–12) |
- Az 5. helyért
1996. augusztus 2. 12:00 Sablon:1996FröpiCUBBRA2
| Kuba (CUB) | 0–3 | Brazília (BRA) | Atlanta Játékvezető: Jarmo Salonen (FIN), Petrus Carolus Scheffer (NED) |
---|---|---|---|---|
(12–15, 14–16, 14–16) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kuba (CUB) | 6. |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kubai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Brazília (BRA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 1 | 15,000 | 238 | 121 | 1,967 |
Oroszország (RUS) | 9 | 4 | 1 | 12 | 4 | 3,000 | 217 | 140 | 1,550 |
Kuba (CUB) | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 196 | 156 | 1,256 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 163 | 191 | 0,853 |
Kanada (CAN) | 6 | 1 | 4 | 3 | 14 | 0,214 | 156 | 239 | 0,653 |
Peru (PER) | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 129 | 252 | 0,512 |
1996. július 20. 16:00 Sablon:1996NröpiCANCUB
| Kanada (CAN) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Fernando Nava Abarca (MEX), Gabriel Gimenez (ESP) |
---|---|---|---|---|
(8–15, 8–15, 5–15) |
1996. július 22. 19:30 Sablon:1996NröpiCUBBRA
| Kuba (CUB) | 0–3 | Brazília (BRA) | Atlanta Játékvezető: Petrus Carolus Scheffer (NED), Jarmo Salonen (FIN) |
---|---|---|---|---|
(11–15, 10–15, 4–15) |
1996. július 24. 16:00 Sablon:1996NröpiPERCUB
| Peru (PER) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Pasquale Troia (ITA), Dean Turner (AUS) |
---|---|---|---|---|
(2–15, 5–15, 10–15) |
1996. július 26. 16:00 Sablon:1996NröpiGERCUB
| Németország (GER) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Dean Turner (AUS), Takashi Shimoyama (JPN) |
---|---|---|---|---|
(6–15, 8–15, 4–15) |
1996. július 28. 19:30 Sablon:1996NröpiCUBRUS
| Kuba (CUB) | 1–3 | Oroszország (RUS) | Atlanta Játékvezető: Takashi Shimoyama (JPN), Dean Turner (AUS) |
---|---|---|---|---|
(15–10, 6–15, 7–15, 8–15) |
- Negyeddöntő
1996. július 30. 19:30 Sablon:1996NröpiUSACUB
| Egyesült Államok (USA) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Jarmo Salonen (FIN), Dean Turner (AUS) |
---|---|---|---|---|
(1–15, 10–15, 12–15) |
- Elődöntők
1996. augusztus 1. 19:30 Sablon:1996NröpiCUBBRA2
| Kuba (CUB) | 3–2 | Brazília (BRA) | Atlanta Játékvezető: Petrus Carolus Scheffer (NED), Frank Leuthaeusser (GER) |
---|---|---|---|---|
(5–15, 15–8, 10–15, 15–13, 15–12) |
- Döntő
1996. augusztus 3. 14:00 Sablon:1996NröpiCHNCUB
| Kína (CHN) | 1–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Jarmo Salonen (FIN), Patrick Rachard (FRA) |
---|---|---|---|---|
(16–14, 12–15, 16–17, 6–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kuba (CUB) |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Francisco Álvarez Juan Miguel Rosell | Svédország (SWE) Tom Englén Fredrik Peterson 15–3 | Argentína (ARG) Eduardo Martínez Martín Conde 15–11 | Egyesült Államok (USA) Sinjin Smith Carl Henkel 13–15 | Ausztrália (AUS) Julien Prosser Leo Zahner 15–6 | Kanada (CAN) John Child Mark Heese 4–15 | kiesett | 7. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Juan Miguel Rodríguez | Skeet | 121* | 8. | kiesett | |
Guillermo Torres | 119 | 20.***** | kiesett | ||
Servando Puldón | 116 | 38.*** | kiesett |
* - szétlövés után a 8. helyen végzett
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
William Vargas | 59 kg | 135,0 | 4.* | 162,5 | 5.* | 297,5 | 5. |
Idalberto Aranda | 70 kg | 145,0 | 11.* | 187,5 | 2.* | 332,5 | 8. |
Pablo Lara | 76 kg | 162,5 | 2.* | 205,0 | 1. | 367,5 | |
Carlos Hernández | 91 kg | 175,0 | 4.* | 207,5 | 8. | 382,5 | 6. |
Enrique Sabari | 165,0 | 12.* | 205,0 | 9.* | 370,0 | 12. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Rodolfo Falcón | 200 m hát | 2:01,20 | 3. | 8. | A | 2:08,14 | 8. | 8. |
100 m hát | 55,29 | 1. | 3. | A | 54,98 | 2. | ||
Neisser Bent | 54,83 | 1. | 2. | A | 55,02 | 3. | ||
200 m hát | 2:04,23 | 7. | 20. | kiesett | ||||
Mario González | 100 m mell | 1:03,05 | 1. | 20. | kiesett | |||
200 m mell | 2:16,15 | 6. | 16. | B | 2:15,11 | 2. | 10. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Pedro Fernández Angel Jiménez | 470-es osztály | 22 | 29 | 26 | 17 | 9 | 27 | 13 | 19 | (37) | 21 | (37) | 183,0 | 26. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rolando Tucker | Tőr, egyéni | erőnyerő | Vang Haj-pin (CHN) 15–11 | Érsek Zsolt (HUN) 15–4 | Wolfgang Wienand (GER) 12–15 | kiesett | 5. | ||
Elvis Gregory | erőnyerő | Adam Krzesiński (POL) 15–10 | Philippe Omnès (FRA) 14–15 | kiesett | 9. | ||||
Oscar García | erőnyerő | Javier García (ESP) 11–15 | kiesett | 20. | |||||
Iván Trevejo | Párbajtőr, egyéni | Aurel Bratu (ROU) 15–10 | Danek Nowosielski (CAN) 15–14 | Arnd Schmitt (GER) 15–8 | Kaido Kaaberma (EST) 15–14 | Imre Géza (HUN) 15–10 | Alekszandr Beketov (RUS) 14–15 | ||
Elvis Gregory Oscar García Rolando Tucker | Tőr, csapat | Dél-Korea (KOR) Csong Szugi (Jeong Su-gi) Kim Jongguk (Kim Yong-guk) Kim Jongho (Kim Yeong-ho) 45–34 | Oroszország (RUS) Dmitrij Sevcsenko İlqar Məmmədov Vlagyiszlav Pavlovics 44–45 | Ausztria (AUT) Joachim Wendt Marco Falchetto Michael Ludwig 45–28 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mirayda García | Párbajtőr, egyéni | Arai Júko (JPN) 15–13 | Gianna Hablützel-Bürki (SUI) 11–15 | kiesett | 24. | ||||
Milagros Palma | I Gumnam (Lee Geum-nam) (KOR) 12–15 | kiesett | 35. | ||||||
Tamara Esteri | Ko Dzsongdzson (Go Jeong-jeon) (KOR) 12–15 | kiesett | 41. | ||||||
Milagros Palma Mirayda García Tamara Esteri | Párbajtőr, csapat | Svájc (SUI) Gianna Hablützel-Bürki Michèle Wolf Sandra Kenel 45–39 | Franciaország (FRA) Laura Flessel-Colovic Sophie Moressée-Pichot Valérie Barlois-Mevel-Leroux 35–45 | Az 5–8. helyért Németország (GER) Claudia Bokel Eva-Maria Ittner Katja Nass 45–40 | Az 5. helyért Észtország (EST) Heidi Rohi Maarika Võsu Oksana Yermakova 30–45 | 6. |
Források
- Cuba at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap