Peru az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Peru az olimpiai játékokon | |||||
Peru zászlaja | |||||
NOB-országkód: PER | |||||
OOB | Perui Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 29 fő 8 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Juan Jorge Giha, Jr. | ||||
Érmek |
| ||||
Peru az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Peru az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 8 sportágban 29 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Eliana González | Egyes | L csoport Tu Dzsongszil (PRK) | 4. | kiesett | 49. | |||
Eliana González Milagritos Gorriti | Páros | C csoport Hongkong (HKG) | 4. | kiesett | 25. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Javier Verne | 100 m | 10,91 | 8. | 91. | kiesett | |||||||
Miguel Mallqui | Maraton | 2:25:56 | 71. | |||||||||
José Riesco | 110 m gát | 14,29 | 8. | 54.* | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Hugo Muñoz | Magasugrás | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Marilú Salazar | Maraton | 2:48:58 | 54. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jorge Yllescas | 48 kg | Joánisz Angakadzanian (GRE) 0–10 | Francesco Costantino (ITA) 0–10 | kiesett | 18. | ||||||||
Joël Basaldua | 52 kg | Brandon Paulson (USA) 0–6 | Ulises Valentin (DOM) 1–14 | kiesett | 17. | ||||||||
Félix Isisola | 82 kg | Thomas Zander (GER) 0–10 | Tuomo Karila (FIN) 0–11 | kiesett | 17. | ||||||||
Lucio Vásquez | 90 kg | Jordánisz Konsztandinídisz (GRE) 0–10 | Marek Švec (CZE) 0–10 | kiesett | 22. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Enrique Cubas | 62 kg | Jan Krzesiak (POL) 7–7 | Csang Dzseszong (Jang Jae-Seong) (KOR) 0–3 | Demeter István (HUN) 1–11 | kiesett | 14. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alberto Rossel | Papírsúly | Yang Xiangzhong (CHN) 7–16 | kiesett | 17. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Perui női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Brazília (BRA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 1 | 15,000 | 238 | 121 | 1,967 |
Oroszország (RUS) | 9 | 4 | 1 | 12 | 4 | 3,000 | 217 | 140 | 1,550 |
Kuba (CUB) | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 196 | 156 | 1,256 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 163 | 191 | 0,853 |
Kanada (CAN) | 6 | 1 | 4 | 3 | 14 | 0,214 | 156 | 239 | 0,653 |
Peru (PER) | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 129 | 252 | 0,512 |
1996. július 20. 19:30 Sablon:1996NröpiBRAPER
| Brazília (BRA) | 3–0 | Peru (PER) | Atlanta Játékvezető: Patrick Rachard (FRA), Petrus Carolus Scheffer (NED) |
---|---|---|---|---|
(15–7, 15–1, 15–5) |
1996. július 22. 16:00 Sablon:1996NröpiGERPER
| Németország (GER) | 3–0 | Peru (PER) | Atlanta Játékvezető: Neill Luebke (USA), Abdullah Al-Khlaifi (KSA) |
---|---|---|---|---|
(15–11, 15–6, 15–3) |
1996. július 24. 16:00 Sablon:1996NröpiPERCUB
| Peru (PER) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Pasquale Troia (ITA), Dean Turner (AUS) |
---|---|---|---|---|
(2–15, 5–15, 10–15) |
1996. július 26. 10:00 Sablon:1996NröpiRUSPER
| Oroszország (RUS) | 3–0 | Peru (PER) | Atlanta Játékvezető: Thomas Blue (USA), Zheng Zhong Qu (CHN) |
---|---|---|---|---|
(15–11, 15–8, 15–1) |
1996. július 28. 19:30 Sablon:1996NröpiPERCAN
| Peru (PER) | 2–3 | Kanada (CAN) | Atlanta Játékvezető: Young-Ho Cho (KOR), Jarmo Salonen (FIN) |
---|---|---|---|---|
(17–16, 6–15, 15–11, 9–15, 12–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Peru (PER) | 11. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Francisco Boza | Trap | 114 | 49.**** | kiesett | |
Dupla trap | 135 | 12.** | kiesett | ||
Esteban Boza | Skeet | 116 | 38.*** | kiesett | |
Juan Jorge Giha, Jr. | 115 | 42.** | kiesett |
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mario Carulla | Férfi egyes | Thomas Wapp (SUI) 8–15, 15–10, 11–15 | kiesett | 33. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jorge Arias | 100 m mell | 1:06,03 | 1. | 39. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Maritza Chiaway | 200 m gyors | 2:07,80 | 7. | 37. | kiesett | |||
400 m gyors | 4:27,11 | 6. | 36. | kiesett | ||||
800 m gyors | 9:09,12 | 3. | 26. | kiesett |
Források
- Peru at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap