Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2024
- Główny artykuł: Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2024.
| |||
Data | 7-11 lutego 2024 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Planica, Słowenia |
Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2024 odbyła się w dniach 7-11 lutego 2024 roku w słoweńskiej Planicy. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: zawodach metodą Gundersena kobiet na dystansie 5 km, zawodach metodą Gundersena mężczyzn na dystansie 10 km, sprincie drużynowym kobiet, sprincie drużynowym mężczyzn oraz zawodach drużyn mieszanych.
Wyniki kobiet
Gundersen HS102/5 km
9 lutego
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
Minja Korhonen | Finlandia | 15:24,7 | |
Alexa Brabec | Stany Zjednoczone | +1,5 | |
Ronja Loh | Niemcy | +11,0 | |
4. | Yuzuka Fujiwara | Japonia | +31,9 |
5. | Ingrid Laate | Norwegia | +33,9 |
6. | Kai McKinnon | Stany Zjednoczone | +40,0 |
7. | Hazuki Ikeda | Japonia | +49,4 |
8. | Anna-Sophia Gredler | Austria | +52,5 |
9. | Sofia Eggensberger | Niemcy | +1:02,2 |
10. | Anne Häckel | Niemcy | +1:03,7 |
Sprint drużynowy HS102/2x4,5 km
10 lutego
Pozycja | Państwo | Zawodnicy | Czas |
---|---|---|---|
Japonia | Hazuki Ikeda Yuzuka Fujiwara | 22:22,9 | |
Stany Zjednoczone | Alexa Brabec Kai McKinnon | +0,7 | |
Austria | Anna-Sophia Gredler Laura Pletz | +27,9 | |
4. | Finlandia | Heta Hirvonen Minja Korhonen | +53,9 |
5. | Niemcy | Anne Häckel Ronja Loh | +1:20,8 |
6. | Włochy | Greta Pinzani Giada Delugan | +1:22,6 |
7. | Słowenia | Manca Kobentar Tia Malovrh | +1:38,1 |
8. | Norwegia | Nora Helene Evans Ingrid Laate | +1:53,3 |
DSQ | Francja | Romane Baud Marion Droz Vincent | - |
Wyniki mężczyzn
Gundersen HS102/10 km
9 lutego
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Czas | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Paul Walcher | Austria | 25:51,3 | |||||
Tristan Sommerfeldt | Niemcy | +16,8 | |||||
Jens Dahlseide Kvamme | Norwegia | +19,5 | |||||
4. | Richard Stenzel | Niemcy | +34,9 | ||||
5. | Jonas Fischbacher | Austria | +35,4 | ||||
6. | Jørgen Berget Storsveen | Norwegia | +38,0 | ||||
7. | Andreas Gfrerer | Austria | +45,2 | ||||
8. | Jonathan Gräbert | Niemcy | +1:22,4 | ||||
9. | Eidar Johan Strøm | Norwegia | +1:37,0 | ||||
10. | Jiří Konvalinka | Czechy | +1:38,9 | ||||
99... | |||||||
24. | Jakub Cieślar | Polska | +4:00,3 | ||||
28. | Andrzej Waliczek | Polska | +4:34,0 | ||||
33. | Szymon Dubiel | Polska | +5:07,8 | ||||
37. | Kacper Jarząbek | Polska | +5:40,3 |
Sprint drużynowy HS102/2x7,5 km
11 lutego
Pozycja | Państwo | Zawodnicy | Czas |
---|---|---|---|
Niemcy | Richard Stenzel Tristan Sommerfeldt | 30:51,6 | |
Austria | Jonas Fischbacher Paul Walcher | +5,1 | |
Norwegia | Jørgen Berget Storsveen Jens Dahlseide Kvamme | +47,4 | |
4. | Japonia | Kyotaro Yamazaki Atsushi Narita | +47,9 |
5. | Czechy | Lukáš Doležal Jiří Konvalinka | +1:19,9 |
6. | Francja | Lilian Tréand Lubin Martin | +1:33,5 |
7. | Finlandia | Valtteri Holopainen Herman Happonen | +1:38,4 |
8. | Włochy | Bryan Venturini Manuel Senoner | +3:09,5 |
9. | Polska | Jakub Cieślar Andrzej Waliczek | +3:32,3 |
10. | Ukraina | Ołeksandr Szowkoplias Rostysław Kiraszczuk | +3:32,5 |
Zawody mieszane
Sztafeta HS102/4x5 km
7 lutego
Pozycja | Państwo | Zawodnicy | Czas |
---|---|---|---|
Niemcy | Richard Stenzel Anne Häckel Ronja Loh Tristan Sommerfeldt | 41:26,5 | |
Japonia | Kyotaro Yamazaki Hazuki Ikeda Yuzuka Fujiwara Atsushi Narita | +27,2 | |
Norwegia | Even Leinan Lund Ingrid Laate Nora Helene Evans Jørgen Berget Storsveen | +1:02,2 | |
4. | Austria | Jonas Fischbacher Anna-Sophia Gredler Katharina Gruber Paul Walcher | +1:40,0 |
5. | Francja | Lubin Martin Marion Droz Vincent Romane Baud Lilian Tréand | +1:40,4 |
6. | Finlandia | Herman Happonen Nonna Laitinen Heta Hirvonen Valtteri Holopainen | +2:57,5 |
7. | Stany Zjednoczone | Skyler Amy Kai McKinnon Alexa Brabec Caleb Zuckerman | +3:10,7 |
8. | Włochy | Eros Consolati Greta Pinzani Giada Delugan Manuel Senoner | +3:24,1 |
9. | Słowenia | Lovro Dovžan Tia Malovrh Teja Pavec Urban Zajec | +4:51,3 |
Bibliografia
- Program zawodów. data.fis-ski.com. [dostęp 2023-12-22]. (ang.).
- p
- d
- e
←2022/2023 Sezon 2023/2024 w sportach zimowych 2024/2025→