Letnie Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim 2023
| |||
Data | 3 – 6 sierpnia 2023 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Rettenbach | ||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 4 | ||
Zwycięzcy | |||
Gigant | Andrea Iori Lara Teynor | ||
Slalom | Sebastian Posch Tina Hetfleisch | ||
Superkombinacja | Leopold Schön Tina Hetfleisch | ||
Supergigant | Leopold Schön Emma Eberhardt |
23. Letnie Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Alpejskim odbyły się w dniach 3 – 6 sierpnia 2023 roku w austriackim Rettenbachu. Były to trzecie w historii mistrzostwa rozgrywane w Austrii, a po raz drugi w Rettenbachu (poprzednio w 2013 roku).
Wyniki juniorek
Supergigant
- Data: 3 sierpnia 2023
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Czas | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Emma Eberhardt | Austria | 33,10 | - | |||
Šárka Abrahamová | Czechy | 33,33 | +0,23 | |||
Eliška Rejchrtová | Czechy | 33,34 | +0,24 | |||
4. | Lenka Knorová | Czechy | 33,56 | +0,46 | ||
5. | Tina Hetfleisch | Austria | 33,61 | +0,51 | ||
6. | Lara Teynor | Austria | 33,68 | +0,58 | ||
7. | Tatiana Suchá | Słowacja | 33,87 | +0,77 | ||
8. | Chantal Altmann | Austria | 34,03 | +0,93 | ||
9. | Johanna Wiesehütter | Niemcy | 34,60 | +1,50 | ||
10. | Sára Stloukalová | Czechy | 34,77 | +1,67 | ||
. . . |
Superkombinacja
- Data: 4 sierpnia 2023
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Wynik supergiganta | Wynik slalomu | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Tina Hetfleisch | Austria | 34,35 | 29,41 | 1:03,76 | - | |
Lara Teynor | Austria | 34,57 | 30,01 | 1:04,58 | +0,82 | |
Gaia Cassone | Włochy | 36,21 | 46,63 | 1:22,84 | +19,08 | |
4. | Federica Milesi | Włochy | 36,23 | 46,73 | 1:22,96 | +19,20 |
5. | Johanna Wiesehütter | Niemcy | 34,44 | 51,93 | 1:26,37 | +22,61 |
DNF2 | Elena Iori | Włochy | ||||
Nicole Mastalli | Włochy | |||||
Emma Eberhardt | Austria | |||||
Tatiana Suchá | Słowacja | |||||
DSQ2 | Fiona Weich | Niemcy | ||||
. . . |
Slalom
- Data: 5 sierpnia 2023
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Pierwszy przejazd | Drugi przejazd | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Tina Hetfleisch | Austria | 29,39 | 29,50 | 58,89 | - | |
Eliška Rejchrtová | Czechy | 29,43 | 29,88 | 59,31 | +0,42 | |
Lara Teynor | Austria | 29,54 | 30,09 | 59,63 | +0,74 | |
4. | Emma Eberhardt | Austria | 28,80 | 31,01 | 59,81 | +0,92 |
DNF2 | Gaia Cassone | Włochy | ||||
Johanna Wiesehütter | Niemcy | |||||
Lenka Knorová | Czechy | |||||
Federica Libardi | Włochy | |||||
DNF1 | Annabel Dietz | Niemcy | ||||
Elena Iori | Włochy | |||||
. . . |
Gigant
- Data: 6 sierpnia 2023
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Pierwszy przejazd | Drugi przejazd | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Lara Teynor | Austria | 32,01 | 31,59 | 1:03,60 | - | |
Tina Hetfleisch | Austria | 32,44 | 31,97 | 1:04,41 | +0,81 | |
Eliška Rejchrtová | Czechy | 32,27 | 32,56 | 1:04,83 | +1,23 | |
4. | Emma Eberhardt | Austria | 32,34 | 33,99 | 1:06,33 | +2,73 |
5. | Gaia Cassone | Włochy | 33,76 | 33,41 | 1:07,17 | +3,57 |
6. | Federica Milesi | Włochy | 34,32 | 33,92 | 1:08,24 | +4,64 |
7. | Federica Libardi | Włochy | 34,71 | 34,39 | 1:09,10 | +5,50 |
8. | Annabel Dietz | Niemcy | 34,77 | 34,50 | 1:09,27 | +5,67 |
DNF2 | Sára Stloukalová | Czechy | ||||
DNF1 | Fiona Weich | Niemcy | ||||
. . . |
Wyniki juniorów
Supergigant
- Data: 3 sierpnia 2023
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Czas | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Leopold Schön | Austria | 31,79 | - | |||
Sebastian Posch | Austria | 31,97 | +0,18 | |||
Aleš Knor | Czechy | 32,13 | +0,34 | |||
4. | Andrea Iori | Włochy | 32,34 | +0,55 | ||
5. | Pavel Ivanek | Czechy | 32,45 | +0,66 | ||
6. | Roberto Cerentin | Włochy | 32,62 | +0,83 | ||
7. | Nicolò Pettini | Włochy | 32,79 | +1,00 | ||
8. | Sebastian Lemp-Pfannenstill | Austria | 32,82 | +1,03 | ||
9. | Nathan Seganti | Włochy | 33,03 | +1,24 | ||
10. | Jakub Adámek | Czechy | 33,08 | +1,29 | ||
. . . |
Superkombinacja
- Data: 4 sierpnia 2023
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Wynik supergiganta | Wynik slalomu | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Leopold Schön | Austria | 32,19 | 28,22 | 1:00,41 | - | |
Alex Galler | Włochy | 33,44 | 28,77 | 1:02,21 | +1,80 | |
Nathan Seganti | Włochy | 34,19 | 28,97 | 1:03,16 | +2,75 | |
4. | Michael Bertagno | Włochy | 33,38 | 32,63 | 1:06,01 | +5,60 |
5. | Sebastian Posch | Austria | 32,66 | 45,19 | 1:17,85 | +17,44 |
6. | Jakub Adámek | Czechy | 33,51 | 47,77 | 1:21,28 | +20,87 |
7. | Lucas Hanings | Niemcy | 33,42 | 51,51 | 1:24,93 | +24,52 |
DNF2 | Václav Knor | Czechy | ||||
Daniel Bláha | Czechy | |||||
Pavel Ivanek | Czechy | |||||
. . . |
Slalom
- Data: 5 sierpnia 2023
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Pierwszy przejazd | Drugi przejazd | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Sebastian Posch | Austria | 27,99 | 28,37 | 55,70 | - | |
Alex Galler | Włochy | 28,12 | 27,95 | 56,07 | +0,37 | |
Andrea Iori | Włochy | 28,63 | 28,00 | 56,63 | +0,93 | |
4. | Michael Bertagno | Włochy | 28,45 | 28,31 | 56,76 | +1,06 |
5. | Leopold Schön | Austria | 28,65 | 28,17 | 56,82 | +1,12 |
6. | Pavel Ivanek | Czechy | 28,58 | 28,31 | 56,89 | +1,19 |
7. | Roberto Cerentin | Włochy | 28,76 | 28,44 | 57,20 | +1,50 |
8. | Sebastian Lemp-Pfannenstill | Austria | 28,47 | 29,05 | 57,52 | +1,82 |
9. | Nicolò Pettini | Włochy | 28,84 | 29,08 | 57,92 | +2,22 |
10. | Josef Jelínek | Czechy | 30,18 | 28,70 | 58,88 | +3,18 |
. . . |
Gigant
- Data: 6 sierpnia 2023
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Pierwszy przejazd | Drugi przejazd | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Andrea Iori | Włochy | 30,46 | 31,11 | 1:01,57 | - | |
Michael Bertagno | Włochy | 31,03 | 30,91 | 1:01,94 | +0,37 | |
Sebastian Posch | Austria | 31,22 | 31,07 | 1:02,29 | +0,72 | |
4. | Alex Galler | Włochy | 31,37 | 31,34 | 1:02,71 | +1,14 |
5. | Sebastian Lemp-Pfannenstill | Austria | 31,57 | 31,24 | 1:02,81 | +1,24 |
6. | Roberto Cerentin | Włochy | 31,34 | 31,51 | 1:02,85 | +1,28 |
7. | Václav Knor | Czechy | 31,73 | 31,57 | 1:03,30 | +1,73 |
8. | Nathan Seganti | Włochy | 32,03 | 31,33 | 1:03,36 | +1,79 |
9. | Nicolò Pettini | Włochy | 31,77 | 31,60 | 1:03,37 | +1,80 |
10. | Lucas Hanings | Niemcy | 31,84 | 31,63 | 1:03,47 | +1,90 |
. . . |
Klasyfikacja medalowa
Lp. | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Austria | 7 | 3 | 2 | 12 |
2. | Włochy | 1 | 3 | 3 | 7 |
3. | Czechy | 0 | 2 | 3 | 5 |
Bibliografia
- FIS GRASS SKIING WORLD CHAMPIONSHIPS/JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIPS 2023. fis-ski.com. [dostęp 2023-08-14]. (ang.).
- p
- d
- e
←2022/2023 Sezon 2023/2024 w sportach zimowych 2024/2025→